Zengin Olmak İsteyenler Dikkat!

Zengin Olmak İsteyenler Dikkat! Zengin Olmak İçin Burçların Potansiyelleri, David Koch, Michael Bloomberg

Forbes 2017’nin en zenginler listesini yayınladı. İlk onda hangi burçlar var biliyor musunuz?Astroloji’yi birçok alanda kullanıyoruz. Burçların aralarındaki uyumu, neleri sevip neleri sevmediğini az çok hepiniz biliyorsunuz. Peki burçların zengin olma potansiyellerini biliyor musunuz? İşte Forbes’un listesi ışığında burçların zengin olmak için potansiyelleri.

Zengin Olmak İçin Burçların Potansiyelleri

  1. Bill Gates

Bildiğiniz üzere kendisi Microsoft’un sahibi. Dört senedir üst üste dünyanın en zengin listesinin birinci sırası. 61 yaşında 86 Milyar Dolar servetin sahibi olan Gates 28 Ekim doğumlu bir Akrep Burcu. Akrep burcunun istikrarlı, dışarıdan fark edilmeden gizlice ilerleyen hali, onu hedefine eninde sonunda ulaştıracaktır. Sadece stratejik anlamda değil, sezgisel olarak da kuvvetli olan Akrep burçları, madde dünyanın önem kazanması ile beraber zengin olma potansiyeli en yüksek burçlar arasına yerleşmiştir. Akrep Burçları manipulatif özellikleri sayesinde, inandıkları konu için kendisi ile beraber savaşacak, çalışacak kadroyu da kolaylıkla yönetirler.

  1. Warren Buffet

Berkshire Hathaway’in sahibi 86 yaşındaki Buffet, 30 Ağustos doğumlu bir Başak Burcu. Başak burcu, madde dünya ile arası en iyi olan burçlardan biridir. Genel listeye baktığımızda, ilk yüzdeki zenginlerin en fazla Başak burcundan çıktığını görüyoruz. Başak burçları işe yarayan ile işe yaramayanı en iyi analiz eden burçtur. Bu sebeple, işe yaramayan bir şeye para harcamayacakları gibi, var olan paralarını da sadece gerekli konulara harcarlar. Maddeyi elde edecek yolu bulduklarında, zengin olmaları kaçınılmazdır.

  1. Jeff Bezos

73 Milyar dolarlık serveti ile Amazon’un sahibi olan Bezos 12 Ocak doğumlu klasik bir Oğlak burcu. Klasik diyorum çünkü Bezos da birçok Oğlak burcu gibi tepeden inme, sürpriz bir zengin değil. Adım adım, tırmana tırmana listenin ilk üç sırasına yerleşti. Oğlak burçları bir hedef belirlerler ve o hedefe adım adım ulaşırlar. Hiçbir Oğlak piyangodan para kazanma hayali kurmaz. Her zaman ulaşılacak bir hedef ve atılan emin adımlar vardır. Forbes’un geçmiş listelerine baktığınızda Bezos’un tırmanışını istatistiksel olarak da görebilirsiniz. Bezos 2015 yılında listenin 15. Sırasında yer alıyordu.

  1. Amancio Ortega

81 yaşındaki Ortega 72 Milyar dolarlık serveti ile listenin 4. Sırasında yer alıyor. Ortega sahibi olduğu Zara ile yıllardır listenin 4. Sırasında istikrarını koruyor. 28 Mart doğumlu bir Koç burcu. Koç burçlarının zengin olma potansiyeli bulundukları topraklara göre değişiklik göstermekte. Genel anlamda ekonomisi istikrarlı olan ülkelerde Koç burçlarının pek zengin olduklarını göremiyoruz. Koç burçları risk ortamının fazla olduğu, ekonominin dalgalı olduğu ülkelerde, yaptıkları girişimlerle daha başarılı bir şekilde para kazanıyorlar. Özetle turnayı gözünden vurma ihtimali olan yerlerde, rekabetin yüksek olduğu alanlarda Koç burçları daha başarılı oluyorlar.

  1. Mark Zuckerberg

56 Milyon dolarlık serveti ile dünyanın en genç milyarderlerinden bir tanesi olan Zuckerberg hepimizin bildiği gibi Facebook’un sahibi. 14 Mayıs doğumlu bir Boğa burcu olan Zuckerberg’in neyin değer kazanacağını bilmesi pek de sürpriz değil. Zamanı değişkenlik göstermekle beraber tüm Boğa burçları, eninde sonunda belli bir zenginliğe ulaşırlar. Boğa burçlarının diğer toprak grubu arkadaşları Oğlak ve Başak gibi, madde dünya ile araları çok iyidir. Lükse olan tutkuları, onları parayı kazanmaya zorlar.

  1. Carlos Slim Helu

Meksika menşeyli telecom firması son yıllarda değer kaybetmeye başlamış olsa da Carlos 54,5 Milyar dolarlık serveti ile hala ilk on zengin arasında adını koruyor. Kendisi 28 Ocak doğumlu bir Kova burcu. Kova burcu için dâhiler burcu diyoruz. Pek de yanlış söylemiyoruz. Kova burcu teknoloji alanında en fazla zengin çıkaran burç. Listenin tamamındaki, teknoloji şirketlerinin sahiplerinde Kova burcu isimlere sık sık rastlıyoruz. Asıl amaçları para kazanmak olmayan Kova burçlarının, yaptıkları inovasyonlar ile dünyaya da fayda sağladıklarını görüyoruz. Eğer bir Kova burcu iseniz, fikirlerinizi yastık altı yapmayın derin.

  1. Lerry Ellison

Lerry Ellison’da yıllarla servetinde azalma olan zenginlerden. Ancak hala kendisini ilk onda görüyoruz. Oracle’ın sahibi 72 yaşındaki Ellison 17 Ağustos doğumlu bir Aslan Burcu. Genel anlamda Aslan burçları listede ortalama bir performans gösteriyorlar. Aslan burçları para kazanmayı biliyorlar. Ancak harcamayı da çok iyi biliyorlar. Bu sebeple zengin olsalar da uzun yıllardır onları listenin üst sıralarında göremiyoruz. Zengin olmak isteyen Aslan burçlarına daha az harcama yapmalarını tavsiye ediyorum.

  1. Charles Koch

1 Kasım doğumlu Akrep burcu. İlk onda ikinci bir Akrep olmasına şaşmıyoruz çünkü genel listede Akrep burçları en çok zengin çıkaran ikinci burç.

  1. David Koch

Charles Bey’in kardeşi David Bey de 3 Mayıs doğumlu bir Boğa burcu. Kendisi de ilk onda yer alan ikinci bir Boğa. İlk onda sık rastlamış olsak da genel listede Boğa burçları ortalama bir performans sergiliyorlar.

  1. Michael Bloomberg

Bloomberg’in sahibi 47,5 Milyon dolarlık servetin sahibi Bloomberg de listede yer alan ikinci bir Kova burcu. Kendisi 14 Şubat doğumlu ve 75 yaşında. Yine bir teknoloji alanında yine bir Kova burcu. Genel klasmanda baktığımızda, en zenginler listemizde en çok rastlanan üçüncü burç Kova burcu.

Dünyanın en zengin listesini incelediğimizde özellikle madde dünya ile arası iyi olan Toprak grubu burçları Başak, Oğlak ve Boğa burçlarına sıklıkla rastlıyoruz. Yine tutkularının peşinden koşan Akrep burçları listenin en ön sıralarında. Ardından riski avantaja çevirmeyi bilen Koç burçları geliyor. Teknoloji alanında yenilikleri es geçmeyen, mucit burç Kova da listede hatırı sayılır bir skora sahip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.