Zeki Depolama Çözümleri

Zeki Depolama Çözümleri, Zahmet Gerektirmeyen Depolama Önerileri, Banyolarınız İçin Birkaç Depolama Önerisi

Her geçen gün değişen dünya düzenine ayak uydurmak adına bizler yaşamımızı ve paralelinde yaşam şeklimizi de değiştirmekteyiz. Bundan bir 15 - 20 yıl öncesinde sığındığımız liman olan evlerimiz bizler için oldukça önemli idi. Büyük evler, şık mobilyalar… Fakat devir artık değişti. Günümüzde daha minimalist ve daha küçük evler tercih edilmekte. Peki, eşyalarımızın bazılarından daha geniş alanlar kazansak? Nasıl mı? O zaman sizler için hazırladığımız bu pratik depolama çözümlerini içeren yazımızı okumaya devam edin.

Evinizde minik dokunuşlar ile yaşam alanınızda daha rahat edeceğinizi yazımızın en başında garanti ediyoruz. Hem ucuz hem de oldukça etkili olan bu yöntemler ile farkı tecrübe ederek anlayacaksınız.

Zahmet Gerektirmeyen Depolama Önerileri

  • Gardıroplar kıyafetlerimizi düzenli tutmak adına biçilmiş birer kaftan olsa da kimi zaman kıyafet çokluğundan ötürü gardıroplar savaş alanına dönmekte. Böyle durumlardan kaçınmak adına kıyafetlerinizi bol bol askılamaya özen gösterin.

Zeki Depolama Çözümleri

  • Sadece kıyafetlerinizi değil aynı zamanda çanta, fular, şapka vb. asılabilen eşyalarınızı da askılarda muhafaza etmeniz alan açısından oldukça rahatlamanızın yanı sıra düzen konusunda da size yardımcı olacaktır.
  • Öte yandan evde kullanmadığınız eski bir sandığınız, ki genellikle çeyiz sandıkları, ya da artık kullanmamayı düşündüğünüz bir valiziniz varsa onu değerlendirmenin tam zamanı. İçerisine koyacağınız bir takım yastık, battaniye, polar, pike gibi tekstil ürünleri ile hem odanızın bir köşesinde oldukça otantik bir dekorasyon sağlayabilir hem de fazlasıyla yer kaplayan bu ürünleri kolaylıkla bir köşede saklayabilirsiniz.
  • Çekmece içliklerini yanı başınızdan ayırmayın. Sanılanın aksine evlerimizde alan konusunda en çok sıkıntı çektiğimiz yer çekmecelerimiz. Çekmece içlikleri ile hem alandan kazanmış oluyor hem de çekmecelerimizde barındırdığımız eşyalarımızı düzenle saklayabiliyoruz.

Zeki Depolama Çözümleri

  • Yüksek yerlere erişmek ya da perde asmak için merdivenlere ihtiyaç duyarız. Fakat bu eylemleri öyle her daim sıklıkla gerçekleştirmediğimizden ötürü merdivenlerimizi koyacak yer bulmakta zorlanırız. Evinizdeki merdivenin dış görünüşü dekoratif olarak kullanılmaya uygun değilse yapışkan kaplayıcılar ile kaplayabilir veyahut boyayabilirsiniz. Ardından merdiveninizi dikey olarak balkonunuzda saksılarınız için bir nevi portmanto olarak kullanabilirsiniz.
  • Ojeleriniz için kullanmadığınız kavanozları ya da şamdanları değerlendirin. Oldukça rahat edeceksiniz.
  • Kitaplarınız artık kütüphanenizden dışarı taşıyorsa bir sırt çantasının içine yerleştirin ve kapı arkasına asın. Odaya değişik bir hava atacaktır.

Banyolarınız İçin Birkaç Depolama Önerisi

  • Lavabo altlarını değerlendirin. Pek çok banyoda lavabo altları ya kapalı ya da sadece dekoratif bir amaç ile kapak takılı. Oysa lavabo altlarına yerleştireceğiniz çekmeceler ile banyo havluları, saç fırçaları, losyon, tuvalet kâğıdı gibi pek çok şeyi gözü önünden kaldırabilirsiniz.
  • Ne olursa olsun hasır sepetlerden vazgeçmeyin! Hasır sepetler her türlü ev dizaynında rahatlıkla kullanılabilen eşyalar. İçerisine ise dilediğinizi koymakta özgürsünüz.
  • Özellikle banyoda havlularınızın fazlasıyla yer kapladığından şikayetçi iseniz havlular için satılan küçük teneke kutuları deneyin.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();