Gün geçmiyor ki zayıflatmak için yeni mucizelere rastlanmasın. Özellikle kadınların en büyük derdi olan kilo alma ve diyet gibi konularda insanı yormadan, sıkmadan, mümkünse çok çaba harcamadan kilo verimini sağlayacak her türlü bilgi kadınların baş tacı haline gelmiş durumda. Son dönemlerde yoğurtlu kürler uzmanlardan da tam not alarak diyet listelerinde yerlerini alıyor.Bir diyetin olmazsa olmazı olan yoğurt içine katıldığı besinler sayesinde çok daha faydalı bir hale gelerek yağ yakımının hızlanmasını sağlıyor. En çok sorulan ve merak edilen zayıflatan sumaklı yoğurt tarifi nasıl yapılır ve sumağın buradaki görevi nedir hep birlikte görelim.

Sumaklı Yoğurt Faydaları

Oldukça doğal ve sağlıklı bir besin olan sumak birçoğumuz için sadece salatalarımıza koyduğumuz tat veren bir madde olsa da etkileri saymakla bitmiyor. İştah açıcı bir etkisi olan sumak, zehirlenme gibi durumlarda kullanılabilen ve kanamaları da durdurma özelliğine sahip olan mucizevi bir etkiye sahip. Hazmı kolaylaştırması ile bilenen sumak, kabızlık ve şişkinlik gibi sindirim sorunlarının yaşanmasını önlüyor. Bu etkileri sebebi ile de tartıda şişkinlik ya da kabızlığın meydana getirdiği istenmeyen kilo artışlarının önüne geçiyor. Kan şekerini düzenleyici etkisi bulunan sumak bu sayede aniden artan ve azalan tatlı yemeğe hissini ortadan kaldırıyor. Bu sebeple özellikle diyet yapanlarda ve sıkça tatlı krizine giren kişilerde sumak yenmesi tavsiye ediliyor. Tatlı krizlerimizin önüne geçebilsek zaten kilo vermede hepimiz büyük bir aşama kaydetmiş oluruz.

Zayıflatan Sumaklı Yoğurt Tarifi

Çabuk doymaya yardımcı olan sumak aynı zamanda gaz söktürücü bir etkiye de sahiptir. Dengeli miktarda kalori alımını sağladığı için zaman içerisinde fazlalıklarınızdan kurtulduğunuzu gözlemleyeceksiniz.

Vücutta biriken toksinlerinde atılmasını sağlayan çok güçlü bir antioksidan etkisine sahip olan sumağın, tansiyon problemi yaşayan kişilerde tüketilmesi tavsiye edilmiyor. Hiçbir şeye dikkat etmeden sadece sumak kullanmanın kilo verimi için hiçbir yarar sağlamayacağının altını çizen uzmanlar, dikkatli bir beslenme listesi ile birlikte kullanıldığında etkisini gösterdiğinin altını çiziyorlar.

Yoğurt Sumak Kürü

Yaz yaklaşırken kilolara veda edelim ve mümkünse bir daha geri almayalım şeklinde bir düşünce aklınızı oyalıyorsa bu kür sayesinde bu hedefinize bir adım daha yaklaşmanız mümkün olacaktır. Zayıflama haplarından uzak durarak sadece doğal besinler ile kilo vermeyi amaçlayanların tercih ettiği bu yöntem ile düzenli kullanım sonucunda mutlaka etkili bir sonuç alacaksınız.

Zayıflatan Sumaklı Yoğurt Tarifi

Sumaklı yoğurt kürünü akşamüstü tüketmeniz size oldukça faydalı olacaktır. Özellikle akşam yemeğinizin fazla oranda tüketilmesine engel olacak olan bu kür ile düzenli kullanım sonrası kilo vermeye başlayacaksınız.

Emziren annelerin de tüketebildiği sumaklı yoğurt kürü, ilk kullanımda değil ama düzenli kullanımda mutlaka etkisini gösterecektir.

Malzemeler:

  • 1 tepeleme tatlı kaşığı sumak
  • 1 kase tam yağlı yoğurt

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri kasenin içinde karıştırın. Ardından kısa sürede tüketin. Özellikle akşamüstü saatlerinde tüketilmesi tavsiye ediliyor.