Zayıflamak İçin Boks Yapın

Zayıflamak İçin Boks Yapın ! Boks yapmanın vücudumuz için bir çok faydası var. Kadınların tercih etmesinin neden ise kilo vermeye etkisidir!

Son yıllarda popüler olan iş alanlarının çoğu yaşantımıza hareketsizlik getirmiştir. İş yaşantımız veya  sağlık problemlerimiz aşırı kiloların nedeni olabilir. Bir an önce kilo vermek için girilen zahmetli diyetler, başlangıçta kişiyi mutlu kılsa da; uzun vadede olumlu sonuçlar gösteremiyor. Böylece kilolarından şikayetçi olan insanlar, fazlalıklarından kurtulamayacaklarını düşündükleri için yeme – içme alışkanlıklarını eskisine oranla artırmaya başlıyor. Böyle zamanlar için kilo vermenizi sağlayacak en etkili yöntemlerden biri boks yapmak! Boks yapın ve etkilerini kısa sürede görün.

Boks Yapın ve Kilo Vermenizi Hızlandırın

Her spor dalı kilo vermeye yardımcı olmaz

Toplumda yanlış algılanan bir konu ise spor yaparak kilolardan tamamen kurtulabileceğimiz düşüncesidir. Özellikle spor salonlarında yapılan düzensiz ve bilinçsiz aktiviteler sakatlık problemlerini meydana getirebilir. Ayrıca uzmanların önerisiyle ön plana çıkan yüzme aktiviteleri de; kol ve bacak kombinasyonlarının paralellik  göstermemesi neticesinde, bel ve boyun rahatsızlıklarını artırıyor.

Sağlıklı kilo ve stres kaybı için ideal spor boks   

Boks, spor tarihinin en eski branşlarındandır. İngiltere’de doğan bu köklü spor dalı; dünyanın bir çok yerinde aktif sporcular yetiştirmekle beraber, Olimpiyat sporu olma başarısıyla da tüm sporseverlerin takdirini kazanmıştır. Boks sporunun disiplinli yapısı ve antrenman boyunca sürekli olarak vücudun tüm noktalarının hareket halinde bulunması, yağ yakımı ve kalori kaybını hızlandırır.

Spor ve sporcu sağlığı konularında uzman olan kişiler, boks aktivitelerinin sporcuya hem ruhsal hem de fiziksel açıdan çokça fayda sağladığını açıklamaktadırlar. Yaklaşık olarak 1 saat süren bir boks antrenmanında atak ve savunma durumlarında sarf edilen nefes alış verişi, sporcuya kusursuz bir kondisyon kazandıracağı gibi, kalp sağlığı için fayda sağlamaktadır. Sadece yumruk atarken bile bel, sırt, kalça ve omuzdan güç alınmasını düşünürsek, zamanla vücudun temel noktalarını güçlendirmekle birlikte fit görünüme de kavuşmamız kaçınılmazdır.

Zayıflamak İçin Boks Yapın

Boks sporuna başlayan kişilerin ilk izlenimleri iş ya da özel hayatlarında yaşadıkları stresleri antrenman boyunca unuttukları görüşündedir. Çünkü hareketleri kusursuz yapma isteği, spora tamamen konsantrasyon sağladığı gibi, kişilerin hayatındaki olumsuzlukları da kısa sürede olsa unutturuyor. Ayrıca boks sporcuya zamanla öz güven ve sakinlik kazandırıyor.

Kadınların yeni trendi boks   

Son dönemlerde kadınlar, boks ve mücadele sporlarına yoğun ilgi gösteriyor. Modernleşen spor salonları kadınları boks sporuna kazandırmış bulunuyor. Özellikle ünlü kadınların da boks derslerine yönelmesi, kadın bireyleri bu spora her geçen gün daha fazla yakınlaştırıyor.

Boks selülitlere son veriyor

Boks sporunda bacak kasları büyük önem taşıyor. Spor esnasında dayanıklılık ve ve sporun gerektirdiği fiziksel aktivitel,er 3- 5 aylık kısa dönem içersinde ön ve arka baldırdaki yağlanmaları ve selülit şikayetlerine son veriyor.

Boksla diz rahatsızlıklarını yok edin

Ev işlerinin yoğun olduğu dönemlerde yapılan ters hareketler ya da, oturarak çalışan bir iş temposunda bacakların aşırı derecede hareketsiz kalması, menisküs (diz) rahatsızlıklarını ortaya çıkartabiliyor. Doktorlar diz ve menisküs şikayetlerinin giderilmesi için üst baldır grubunun güçlendirilmesi gerektiğini öneriyorlar. Alanında uzman olan boks öğretmenlerinin kültür fizik antrenmanları ve spor esnasında üst baldır grubunun sıkça çalıştırılması, diz rahatsızlıklarına büyük ölçüde çare oluyor.

Kadın boksörler Rio Olimpiyatları’nda ringe çıkmaya hazırlanıyor.

Bu yaz Brezilya’da düzenlenecek Olimpiyat oyunları için farklı sikletlerde toplam 10 kadın sporcu Türkiye’yi temsil edecek. Avrupa’da ve Dünyada sayısız başarılara imza atan kadın boksörler, aynı başarıları bu kez de Olimpiyat oyunlarında göstermek istiyorlar.

 

No more pages to load

No more pages to load