Zamandan Tasarruf Etmek İçin Pratik Bilgiler

Zamandan Tasarruf Etmek İçin Pratik Bilgiler. Hepimiz hayat döngümüzün içerisinde zamana karşı yarışıyor gibiyiz. En kıza zamanda neyi nasıl yapabiliriz?

Hepimiz hayat döngümüzün içerisinde zamana karşı yarışıyor gibiyiz. En kıza zamanda nasıl evimize gidebiliriz, en kısa sürede etrafı nasıl toplayabiliriz, en kısa sürede nasıl yemek yapabiliriz gibi cümleler beynimizin içinde dans ediyor. Aynı zamanda da zaman sabitlenmeden akmaya devam ediyor. Özellikle çalışan kadınlar ya da çok çocuklu hanımlar için zaman çok daha kıymetli. Kendisine zaman ayırmak için çabalayan bir kadına kim kızabilir ki? İşte tam da bu sebepten ötürü zamandan tasarruf etmek için pratik bilgilere bir göz atarak sevdiklerinize ve kendinize ayırdığınız zamanı fazlalaştırabilirsiniz.

Zamandan Tasarruf Etmek Sandığınız Kadar Zor Değil

  • Çamaşır söz konusu olduğunda erkekler o çamaşırı sadece makinenin yıkadığını düşünüyor olsa da hazırlık süreci ve asma ve ütü hakkında pek bir şey bilmedikleri kesin. Özellikle söz konusu ütü olduğunda pek çok kadın zaman alan ütü işleminden pek de hoşlanmıyor. Sıkma programını üst seviyeye çekmeden, özellikle ütülemekte zorlandığınız kıyafetlerinizi askı yardımıyla kuruttuğunuzda ütü için ayırdığınız süreyi yarıya indirgemiş olacaksınız.

Zamandan Tasarruf

  • Sarımsak hemen hemen bütün yemeklerin en vazgeçilmez tatlarından olmaya devam ediyor. Fakat yorgun argın işten gelindiğinde birkaç diş sarımsak ayıklayacak haliniz kalmıyor olabilir. Boş vaktinizde küçük bir kavanoz içine ayıkladığınız sarımsakları içine zeytinyağı da dökerek dolapta bekletebilirsiniz. Yemek yaparken bir de sarımsak soymak gibi bir derdiniz kalmayacaktır.
  • Boş vaktinizde ayıklayıp yıkadığınız dereotu ve maydanozu iyice kurulayın. Altına peçete sererek bir kap içine koyduğunuzda birkaç gün taze bir şekilde dolaptan çıkarıp kullanabileceğinizi göreceksiniz.
  • Aniden gelen misafirlerini için strese girmek yerine boş bir zamanınızda bir kek ve börek hazırlayarak tekli dilimler halinde streçleyip dondurucuya koyarsanız misafirleriniz geldiğinde hem hazır hem de taze ikramlıklarınız olmuş olacaktır.
  • Yatıya gelen misafirlerinize sereceğiniz yastık ve yorgan kılıfını önceden geçirip hazır bekleterek yine zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.
  • Perdelerinizi kırışmayan kumaştan seçmeniz yıkayıp asma sürecinde sizi zorlamayacak olduğu için fazla zamanınızı almayacaktır.
  • Her hafta evinizin genel temizliğini yapmanız, dip bucak temizlik esnasında çok zaman harcamamanıza olanak sağlayacak.

Zamandan Tasarruf

  • Yıkadığınız yastık ve yorgan kılıflarınızı düzelterek asarsanız ütü sırasında zorluk çekmezsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();