Yüzü İnce Gösteren Saç Modelleri

Yüzü İnce Gösteren Saç Modelleri Nelerdir? Hangi saç modeliyle daha ince yüz hatlarına sahip olunur? Saç kesim modelleri neler?

Doğru saç kesimi ile yüz hatlarınızı daha ince ve genç göstermek mümkün. Saç şeklinin belirlenmesi, yüz hatlarına göre gerçekleşir ve yüzünüzün hatlarını yumuşatmak isterseniz buna uygun bir kesim ile geçici çözümler bulabilirsiniz. Siz de Yüzü İnce Gösteren Saç Modelleri ile yüzünüzü olduğundan daha ince ve şekilli göstermek istemez misiniz?

Saç kesimi sadece saçlarınızı değil, yüzünüzü, fiziğinizi ve hatta boyunuzu bile etkiler. Örneğin, bir arkadaşınız saçlarını küt kestirdi ve siz de çok beğendiniz. Ertesi gün kuaförünüze gidip saçlarınızı küt kestirmek istediğinizi söylediniz. Fakat küt saç kesimi arkadaşınıza yakışırken size yakışmayabilir. Sizde doğal olarak kuaförünüzü suçlarsınız. Ancak sorun kuaförünüz de değildir. Dünyanın en iyi kuaförüne bile gitseniz, saçlarınız yüz yapınıza göre kesilmemişse bir önemi yoktur.

Yüzü İnce Gösteren Saç Modelleri

Bir numaralı kural; yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar küt saç modellerinden uzak durmalıdırlar.

Lob Saç Kesimi

Lob kesim, arkalardan bombeli ve kısa, öne doğru simetrik bir şekilde uzayan saç modelidir. Genelde küt saç kesimi ile karıştırılsa da, küt kesimden tamamen farklıdır. Lob saç kesiminin en büyük avantajı, yüzünüzü ve boynunuzu daha zarif ve ince göstermesidir. Üstelik her saç renginde rahatlıkla kullanılabilen bir modeldir. Çok fazla kuaföre gitme gereksinimi duymazsınız. Özel günlerde evden çıkmadan 10 dk önce fön makinesi ve bir fırça yardımıyla kuaförden çıkmış gibi düzeltebilirsiniz.

Yüzü İnce Gösteren Saç Modelleri

Uzun Katlar

Eğer uzun saç kullanmak istiyorsanız, uzun katlar iyi bir tercih olacaktır. Uzun katlı saçlar, yüzünüzü olduğundan daha ince, saçlarınızı da olduğundan daha uzun gösterecektir. Bu saç kesimi ile daha yumuşak saç modelleri de uygulayabilirsiniz. Ayrıca saçlarınıza çok fazla hacim vermemelisiniz böylece yüzünüz daha zayıf görünecektir.

Yüzü İnce Gösteren Saç Modelleri

Yan Kahkül

Son zamanlarda yan kahkül ile dalgalı saçları birlikte çok fazla görmeye başladık. Yan kahkülünüzün güzel durması için önemli iki püf nokta var. Birincisi, kahkülünüzün burnunuzdan daha yukarıda kesilmemesi gerektiği. İkincisi ise kahkülünüzün bittiği yerler parça parça kesilmelidir. Ayrıca eğer dikkatleri gözlerinize çekmek istiyorsanız, yan kahkül tam size göre.

Yüzü İnce Gösteren Saç Modelleri

 

Bunlar sizin yüz şeklinizi ve tarzınızı bilmeden verdiğimiz son zamanların trendi olan birkaç saç modeli. Kuaförünüz sizin tarzınızı ve yüz şeklinizi bildiği için son kararınızı vermeden önce onun önerilerini de dikkate almanızı öneririz.

 

 

No more pages to load

No more pages to load