Yüz Estetiğine Dair İlginizi Çekebilecek Son Trendler

Yüz Estetiği Ve Son Trendler, Lazerle Burun Estetiği, Amelliyatsız Yüz Estetiği, Cilt Lekeleri İçin Çözüm Yolları.

Son yıllarda kadınlar kadar erkeklerde estetik operasyonlarına sıcak bakmaya başladı. Herkes aynaya baktığında kendini iyi hissetmek istediği için vücudundaki çeşitli değişikliklerin olmasına da izin verir oldu. Bu nedenle de özellikle yüz estetiği alanında tıp dünyası büyük değişimlere ve ilerlemelere imza attı. Kuşkusuz en büyük adım geçtiğimiz yıllarda ilk kez yapılan yüz nakli idi. Elbette insanların istedikleri estetikler bu kadar büyük ve ağır estetikler değil fakat yine de iyileşme süreci için kişilerin beklemesi gerekiyor. Birkaç gün burun estetiğinde sargılı olma zorunluluğu da bulunuyor. Tamponlu ameliyatlarda ise kişilerin işleri biraz daha zor, çünkü tamponun çıkarılma aşaması tüm işlemlerden çok daha zor.

Amelliyatsız Yüz Estetiği

Son zamanlarda ameliyatsız yüz estetiği konusunda pek çok çalışma yapıldı ve cerrahlar en iyi yöntemleri bularak kişilerin hem acılarını hem de iyileşme sürelerini en aza indirdi. Örneğin, iğnelerle yüz gerdirme ya da kaş kaldırma, çizgi doldurma gibi işlemlerin artık ameliyatsız ve ağrısız yapılabildiğini söyleyebiliriz. Bu da beraberinde doğallık getirerek yüz bölgesinde herhangi bir işlem olduğunun anlaşılmasını zorlaştırıyor. Aslında yüz estetiği yaptıracak kişilerin en büyük temennileri de bu yönde oluyor. Doğal olmak en temel gaye şeklinde hareket ediliyor.

Yüz Estetiği Ve Son Trendler,

Teknolojinin gelişmesi ile yüz estetiğinde kullanılan tüm aletler ve makineler değişti. Yerlerini son zamanlarda üretilen ve trend olan cihazlar aldı. Bu cihazların çoğu ameliyatın artık tercih edilmemesini sağlıyor. Doktorlar en çok yapılan işlemlerin hiçbir şekilde iz bırakmamasına ve hastanın günlük hayatına ne kadar çabuk dönebileceğini bakarak tedaviler üretiyor.

Yıllardır süregelen ve en çok başvurulan estetik kuşkusuz burun estetiğidir. Çoğu kişi burnunun görüntüsünden memnun olmadığı için ağrısız ve acısız bir ameliyatla burunlarını düzelttirmek isterler. Neredeyse her zaman olumlu sonuçlanan burun ameliyatlarının tek kötü yönü tampon kullanılması idi. Çünkü birkaç gün boyunca tampon burunun içinde kalmak zorunda oluyordu. Tamponun çıkarılma aşaması ise hastalar için çok acı verici olabiliyordu. Hatta bu nedenle estetiğe başvurmayan kişiler dahi mevcuttu. Son zamanlarda bunun için de alternatif bir yöntem geliştirildi ve tamponsuz burun ameliyatı için başarı ile sonuçlandırılabildiği gerçeği görüldü. Örneğin, tampon kadar sert bir cisimin burunun içine koyulmasındansa silikon borular tercih edilerek hastalar daha rahat bir şekilde tedavilerini olabiliyorlar. Silikon borular sayesinde hastalar tamponlardaki gibi nefes problemi yaşamıyor. Yutkunmada güçlük çekmiyor. Genellikle et büyümesi gibi şikayetleri olan hastalarda tamponsuz burun ameliyatı daha kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor ve silikon boru olsa dahi çıkartılırken hiçbir şekilde acı hissedilmiyor.

Lazerle Burun Estetiği

Burun estetiğinde tercih edilen bir diğer yöntem ise lazerle burun estetiği. Bu yöntemde tampon veya silikon tampon kullanılmasına gerek kalmıyor. Fakat bu yöntemi hastalar doktorlardan daha çok talep ediyor. Halk arasında lazer ile yapılan hiçbir tedavide iz kalmayacağı ya da acı hissedilmeyeceği inanışı var. Bu oldukça yanlış bir inanıştır. Çünkü lazer hem bir makine olduğu ve ısındığı için hem de burunun iç bölgelerinde lazerin kullanımı imkansız hale geldiği için sağlıklı sonuçların alınması oldukça zor olmaktadır. Özellikle Avrupa’da ve Amerika’da hiçbir şekilde doktorlar bu yöntemi sağlıklı bulmaz ve hastalarına uygulamazlar.

Yüz Estetiği Ve Son Trendler,

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ : Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılabilir?

Son olarak yüz estetiğinde en çok başvurulan diğer konu, cilt lekeleri üzerinedir. Cilt lekeleri hemen hemen herkeste var olan ve genellikle güneş, sivilce ya da siyah nokta kaynaklı olan yüz problemlerindendir. Doktorların önerileri dikkate alındığında cilt lekelerine kolay çözüm olarak kesinlikle çok su tüketmek ve cilt bakım ürünlerinin varlığını azaltmak söylenebilir. Fakat buradaki cilt bakım ürünlerinin azaltılması, cildin ihtiyaç duyduğu nem gibi faktörleri yok etmek anlamına gelmemektedir.