Yüz Egzersizleri İle Taze Bir Görünüme Ulaşın

Yüz Egzersizleri İle Daha Taze Bir Görünüme Ulaşın, Yüz Egzersizleri Nelerdir? Yüz Egzersizleri Nasıl Yaplır? Boyun için Yüz Egzersizleri.

Genel olarak forma girmek için vücudunuzu çalıştıran egzersizler yaparsınız. Ancak yüzünüz için genelde kimse egzersiz yapmayı bile düşünmez. Yüzünüzde de kaslar vardır ve belli yüz egzersizleri yaparak bu kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Böylece özellikle yaş ilerlemesi ile yüzünüzde belirecek olan sarkmaların önüne geçebilirsiniz. Üstelik bu egzersizler her an her yerde uygulayabileceğiniz basitliktedir. Uygulamak için aklınıza gelmesi yeterli.

Yüz Egzersizleri Nelerdir?

Yüz Egzersizleri

Günlük yüz egzersizleri ile sadece 10 dakikanızı kendinize ayırarak görünümünüzü gençleştirebilirsiniz. Yüzümüzde yer alan bölgeleri ayırarak hangi bölgede hangi hareketi yapmamız gerektiğini teker teker inceleyelim.

Alın için Yüz Egzersizleri

Cildinize zarar vermemek için öncelikle teninizi nemlendirin. İlk egzersizde parmak uçlarınızı kullanacaksınız. Göz kapaklarınıza koyduğunuz parmak uçlarınızı sabit tutun ve bu işlemi yaparken kaşlarınızı yukarı doğru kaldırın. 10 kere bu hareketi tekrarlayın ve diğer harekete geçin.

Gözlerinizi tam karşınıza bakacak şekilde sabitleyin ve alnınızın derisini parmaklarınız ile gerdirmeye başlayın. Bu işlemi de 10 saniye boyunca uygulayın.

Alın ile ilgili olarak yapacağınız 3. Harekette yine göz kapaklarınızı sabit tutmanız gerekecek. Göz kapaklarınız sabitken sadece bir kaşınızı kaldırın, daha sonra bu kaşı indirip diğerini kaldırın. Her kaş için 10 defa olacak şekilde bu işlemi tekrarlayın.

Gözünüz İçin Yüz Egzersizleri

Gözleriniz kapalıyken aşağı doğru bakmaya çalışın ve bu sırada da kaşlarınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın.

İkinci harekette göz altındaki deriyi parmak uçlarınızla çekerek çekebildiğiniz kadar yukarı çekin. Ancak gözlerinizi mümkün olduğunda kısmamaya çalışın.

Yanak İçin Yüz Egzersizleri

En geniş gülümsemenizi yüzünüze yerleştirin. Gülümsemenizin bittiğini noktada elmacık kemiklerinizin üzerinden yanaklarınızı tutun. Parmaklarınız ile yüzünüzü orada sabit tutarken dudaklarınızı da itebildiğiniz kadar aşağı itin.

İkinci yanak hareketinde yine gülümseyebildiğiniz kadar gülümseyin ve bir parmağınızla yanak kasınızı yukarı doğru çekerek 10 saniye bekleyin. İki yanak içinde bu hareketi ayrı ayrı 10 kez tekrarlayın.

Alt Çene Yüz Egzersizleri

Yüz Egzersizleri

Alt çenenizi ağzınızdan uzaklaştırarak yanaklarınızın ve boynunuzun gerilmesini sağlayın. 10 saniye bu şekilde durun. Bu hareketi aklınıza gelen her an uygulamanızda fayda vardır. Alt çene derisi en kolay sarkan kısımdır.

Ağzınızı bir miktar açın ve suratınızın sadece alt tarafını ekşitir gibi hareket ettirin. Bu hareketi yaparken elmacık kemiklerinizi hareket ettirmemeye çalışın. 10 kere yaptıktan sonra, sadece sağ ve sadece sol tarafınızı hareket ettirecek şekilde bu egzersizi 10 kez tekrarlayın.

Dudak İçin Yüz egzersizleri

Yüz Egzersizleri

Ağzınızı çok geniş olmayacak şekilde O harfi şeklini vererek 3 saniye bekleyin. 10 kere aynı hareketi tekrarlayın.

Üst dudaklarınızın bittiği noktanın hemen altına başparmaklarınızı koyun ve dudaklarınızı iki yana doğru esneterek çekin. Çekme işlemini yaparken alt çene kaslarınızı da geri itmeye özen gösterin. Bu hareketi de 10 defa uygulayın.

Boyun için Yüz Egzersizleri

Ağzınızı kapatarak tavana doğru bakın. Boynunuzu mümkün olduğunda gerginleştirin. Bu işlemi yaparken alt dudağınızı da üst dudağınızın üzerine götürün ve mümkünse gülümsemeye çalışın. En etkili sonucu gerginliği en fazla hissettiğiniz anda alırsınız.