Yüz Bölgesinden Kilo Kaybetmek Mümkün Mü?

Yüz Bölgesinden Kilo Kaybetmek Mümkün Mü? Ağırlık Çalışmalarının Önemi Büyük, Şarap Mucizesi, Tüm Mesele Tersyüz Etmek

Özellikle yaz aylarının gelmesi ile Google’da kilo vermek ile ilgili konular sıklıkla araştırılırken, “bölgesel olarak kilo nasıl veririm?” sorularına yanıt arayan kitle de oldukça artmış durumda. Yüz bölgesinden kilo kaybetmek de bölgesel olarak zayıflamanın parçalarından biri. Peki genel kilomuzu koruyarak, yalnızca yüzümüzden kilo vermemiz mümkün mü?

Üzgünüz ancak size kötü haberlerimiz var. Henüz vucüdumuzun herhangi bir bölümünü hedefleyerek kilo kaybetmemizi sağlayacak spesifik bir zayıflama yolu yok. Tabii yüz bölgesi de buna dahil. Bunun tek yolu var; o da genel bir kilo kaybı.  Tam da bu noktada dikkat edilmesi gerekenler elbetteki sağlıklı ve dengeli beselenme düzeni oluşturarak, gerekli olan egzersizleri aksatmadan yapmak.

Bu haberimizin yanı sıra sizler için bazı güzel haberlerimiz de var. Uzmanlar sadece yüz bölgesi odaklı bir zayıflama metodunun olmadığını vurgulasalar da kişisel fitness eğitmenliği yapan Carly Yue, biraz olsun içleri rahatlatıyor ve uygulanabilecek bazı egzersizlerin olduğunu belirtiyor. Carly Yue özel yüz egzersizleri ve sağlıklı bir  beslenme düzeni ile önce yüz bölgesinden kilo kaybedilebileceği konusunda oldukça iddialı.

Uzmanların Yüz Bölgesinden Kilo Kaybetmek İle İlgili Görüşleri

Peki Carly Yue dışında diğer uzmanların yüz bölgesinden kilo kaybetmek konusundaki genel görüşleri neler?

Su İle Kalın

Yeterli miktarda su tüketmek sizin bu yoldaki en büyük yardımcınız olacaktır. Suyun kilo verme sürecindeki hayati rolü bilinen bir gerçek. Tükettiğiniz suyun miktarını takip ettiğinizde yalnızca kilonuzun değiştiğini değil, aynı zamanda cildinizin de mükemmel bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz ve bu size hiç şüphesiz mükemmel bir hırs kazandıracak.

Yüz Bölgesinden Kilo Kaybetmek

Tüm Mesele Tersyüz Etmek

Cildinizin kondisyon durumu cilt görüntünüzü değiştirebilir. Bakım kremleri bunu engelleyemez. Vücudunuz kendini tersten tamir etmeye başlar ve  yalnızca besleyici öğeler ve mineraller açıcından zengin bir diyet ciltteki lekeleri azaltır. Diyetlerdeki odak nokta avakado, badem ve ceviz gibi yeşil sebzeler ve sağlıklı yağları içeren besinler olmalıdır.

Ağırlık Çalışmalarının Önemi Büyük

Yüz bölgesinden kilo vermek, vücudunuzun geri kalanını değiştirmeden  yapamayacağınız bir şeydir. Tam da bu noktada kardiyo egzersizleri yağları yakmanın ve değişimi görebilmenizin en iyi yoludur. Kardiyo seanslarınızı bitirdiğinizde yağ yakımınız da sona erer. Egzersizlerden sonra da yağları yakmaya devam etmeniz için kesinlikle bazı ağırlık çalışmaları yapmaya ihtiyacınız var. Kas kütlelerinin inşası ile doğal olarak metabolizma hızı yükselir ve böylelikle mükemmel ve ideal hıza erişmiş olur, kalori yakımı hızlanır.

Şarap Mucizesi

Cue’nin yayınlanan bir fitness makalesindeki önerilerde kesinlikle alkollü içeceklerin bırakılmasına dikkat çekiliyor. Cary Yue, alkolün pek çok bölgede olduğu gibi yanak bölgesinde de şişmelere neden olabileceğini vurgulerken, alkolü tamamen hayatından çıkarmak istemeyenler içinde geceleri bir bardak kırmızı şarap önerisinde bulunuyor.

Yüz Kaslarını Harekete Geçirmek İçin Pratik Egzersizler

Yüzümüzde pek çok kas bölgesi var. Ağız çevresi, yanaklar ve göz çevresi kasları..  Düzenli yapılacak olan bazı egzersizlerle bu kasların güçlendirilebileceğini biliyor muydunuz?

Yüz Bölgesinden Kilo Kaybetmek

Uygulaması pratik ve oldukça popüler olan yüz kaslarını tonlama çalışmaları ise şöyle;

  1. Ağız çevresindeki kasları güçlendirmek için “E” ve “O” harfleri tekrar edilebilir. Bu egzersizi gün içerisinde yapabildiğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.
  2. Tombul yanaklardan kurtulmak ve yanak kaslarınızı güçlendirmek için balık ağzı hareketlerini sıklıkla tekrarlamak oldukça etkilidir.
  3. Ağzınızı geniş ve yuvarlak bir biçimde açarak bu pozisyonda 5 saniye kalın ve rahat bırakın. Günde 30 kere bu hareketi tekrarlamak yine ağız çevresi kasları için etkili bir yöntem.
  4. Dudakları sıkıca kapatarak birbirine bastırmak ve bunu günde 5 kez yapmak dudak çevresi kaslarını kuvvetlendirmek için uygun egzersizlerden.
  5. Uygulayacağınız düzenli yüz masajları yüzünüzdeki kan dolaşımını arttırarak hem yüzünüzden kilo veremeniz hem de sağlıklı bir cilde kavuşabilmeniz açısından etkili bir yöntemdir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();