Yurt Dışı Tatil Önerileri

Yurt Dışı Tatil Önerileri! Farklı yerlerde tatil yapmak ve değişik yerler görmek istiyorsanız sizin için hazırladığımız yurt dışı tatil önerileri sitemizde.

Yeni bir yıla merhaba! 2017 yılında farklı yerlerde tatil yapmak ve değişik yerler görmek istiyorsanız sizin için hazırladığımız yurt dışı tatil önerileri arasından tam size uyacak yerleri keşfedebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanında ismini bile duymamış olduğunuz ama güzellikleri ile göz kamaştıran çok değişik yerler arıyorsanız işte sizin için hazırlamış olduğumuz seçenekler…

2017 Yılında Yeni Yerler Keşfetmek İsteyenler İçin Yurt Dışı Tatil Önerileri

Nikaragua

Orta Amerika’nın en büyük ülkesi olan Nikaragua gezilebilecek en güzel yerler arasında yer almaktadır. Buranın resmi dili İspanyolcadır ancak bünyesinde oldukça farklı gruplar olduğu için dilin lehçesi çoğu yerde değişiklik gösterebilmektedir. Mestizolar, Beyaz Latin Amerikalılar ve Afro -  Latin Amerikalılardan oluşan değişik etnik gruplar aslında buranın kültürel zenginliğini de daha çok arttırmaktadır. Nikaragua’da tropik bir iklim mevcuttur. Tropik yağmur ormanlarını gezmek ve egzotik bir tatil geçirmek istiyorsanız bu ülke tam size uygun bir tatil yeri olacaktır.

Austin

Teksas’ın başkenti olan Austin için ilk söylenebilecek şey canlı müzik şehri olduğudur. Müziğin her çeşidini canlı olarak dinlemek istiyorsanız sizin zevkinize uygun canlı müzik yapan bir yere mutlaka denk gelirsiniz. Teknoloji anlamında çok gelişmiş olan Austin şehri ekonomi ve işletme anlamında da oldukça ileri bir noktadadır. Lake nehri şehrin tam ortasından geçmektedir. Austin’i Türkiye’den Antalya’ya benzetebiliriz. Yaşam kalitesi de oldukça yüksek olan bu şehirde kaliteli bir yurt dışı tatili geçirebilirsiniz.

Bangkok

Tayland yerel halkı için Bangkok Melekler Şehri olarak geçmektedir. Güneydoğu Asya şehirleri arasında oldukça büyük bir hızla gelişen tek şehir olarak kendini belli etmektedir. Asya’da gezilecek en kozmopolit şehri arıyorsanız Bangkok sizin cevabınız olacaktır. Aynı zamanda Dünya Meteoroloji Örgütü burayı büyük şehirlerarasında en sıcak olan şehir olarak belirlemiştir. Hem tarihi hem de kültürel bir tatil yapmak hem de modern görüntüden vazgeçmeden kaliteli zaman geçirmek isteyenler için güzel bir tercih olabilir. Buraya gittiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında Budist tapınakları yer almaktadır. Wat Arun, Wat Phra Kaew ile Wat Pho görülmesi gereken tapınaklardandır.

yurt-disi-tatil-onerileri

Tokyo

Dünyanın en büyük kentlerinden olan Tokyo mutlaka gezilmesi gereken şehirlerarasında yer almaktadır. Kışlar Tokyo’da oldukça ılık geçmektedir. Yazları da sıcak ve nemlidir. Eğer bir alışveriş tutkunuysanız dünyanın en ünlü alışveriş merkezleri arasında nam salmış Ginze semti size cennet gibi gelecektir.

Botswana

Denize kıyısı bulunmayan bir yerde farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız Afrika’nın güneyinde bulunan bu ülkeye mutlaka uğramalısınız. Bu bölgede yer alan ülkeler arasında demokrasinin en gelişmiş ülke olması da seyahatiniz sırasında size daha güvenilir bir ortam sunacaktır. Tüm görsel özelliklerine, heyecan verici aktivitelerine rağmen ülke nüfusunun çeyreğe yakın kısmının HIV virüsü taşıdığını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu konuya dikkat ettiğiniz takdirde vahşi yaşama dair bir tatil geçirmek isteyenler için birebir olacaktır.

Hong Kong

Asya’da yer alan en büyük serbest pazarı ve limanı Hong Kong’da yer almaktadır. Burada yaşayan halkın büyük bir kısmı Budist’tir. Ancak bünyesinde oldukça farklı inanışlara sahip insanları da barındırmaktadır. İklimine değinecek olursak tropikal muson ikliminin hâkim olduğunu söyleyebiliriz. Eğlenmek ve tarihi geziler gerçekleştirmek istiyorsanız Hong Kong güzel bir tercih olabilir.

yurt-disi-tatil-onerileri

Küba

Küba ise tam dans âşıkları için seçilebilecek en güzel tatil yeri olabilir. Purosuyla da meşhur olan Küba bünyesinde birçok doğal ve tarihi güzellik barındırmaktadır. Buradaki halkın çok yüksek bir kısmı okuryazardır. Bu nedenle kültür seviyeleri de oldukça yüksektir. Kültüre doymak ve bir yandan da doğal güzelliklerin tadını çıkarmak istiyorsanız mutlaka Küba’ya uğramalısınız.