Yumurta Beyazı İle Zayıflayın

Zayıflamak için aç kalmanıza gerek yok. Yumurta ile zayıflamak mümkün. Yumurta beyazı ile nasıl zayıflayacağınızı yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

New York Presbyterian Hastanesi’nin Beslenme bölümü başkanı Louis Anronne tarafından yazılan ’Sıska’ adlı kitapta yumurta, insanı tok tutan sihirli gıdaların başında geliyor. Üstelik yumurtanın hepsini yemenize de gerek yok. ABD’de yayınlanan Wall Street Journal gazetesinde bir habere göre bazı gıdalar ateşe benzin dökmek gibi iştahın açılmasına sebep olabiliyor. Louis J. Aronne “The Skinny” (Sıska) adlı kitabımda, bu konuda yürütülen araştırmaları bir araya getirerek, hangi gıdaları ne zaman yememiz gerektiği konusunda bizlere tavsiyelerde bulunurken vurguluyor; "Yumurta beyazı ile zayıflayın".

Her Öğün Yumurta Beyazı İle Zayıflayın

Kahvaltı: Protein tüketiminin en çok olması gereken öğün olan kahvaltı, güne enerjik başlamak açısından büyük önem taşıyor. Bu sebeple kahvaltılarda en çok tercih edilen besin ise yumurta. Kahvaltılarınızda protein bakımından fazlaca zengin olan yumurta beyazını tüketin. Sabah yumurta öğle yemeğinde 140 kalori az aldırıyor ve kahvaltıdan sonraki 36 saat içinde  de daha az yemeyi sağlıyor. Kek, ekmek, şekerli kahvaltı gevreği ve meyve suları ise yumurta beyazının tam aksine ters etki yaratıyor.

Yumurta Beyazı İle Zayıflayın

Öğle yemeği: Öğlen yemekleri gibi ara öğünleri ihmal etmemek gerekir. Kahvaltıdan sonra 5 saat yemek yemeden durmak, tokluk hissini veren hormonları etkisiz hale getirir ve akşam öğünlerinde daha fazla yemenize yol açar. Öğle yemeklerine küçük bir tabak maruldan oluşan salata ile başlayın. Salatanın üzerinde sirke kullanmak, iştahı kontrol altına alır ve kan şekerini dengeli olarak yükseltir. Salatadan başka sebze ve ardından yağsız proteinleri tüketebilirsiniz. Protein açısından oldukça zengin olan yumurta beyazı da bu noktada oldukça önem kazanıyor. Yumurta sizi tok tutar ve zayıflamanızı kolaylaştırır.

Yumurta Beyazı İle Zayıflayın

Akşam yemeği: Kilolu insanların en çok bu öğünde yemek yedikleri gözlenmiştir. Öğüne salata ya da çorba ile başlayın ve ana yemeği az yağlı proteine ayırın. Ekmek tokluk hissini geciktirir. Bu sebeple özellikle beyaz ekmeği sadece bu öğünde değil hemen hemen her öğünden çıkartmanız faydalı olacaktır.

Yumurta Beyazı İle Zayıflayın

İçecekler: Meyve suyu ve gazlı içeceklerden uzak durun. Yapay tatlandırıcılar gerçek şeker tüketimini körükleyebilir. Bol bol su için.

Yumurta Beyazı İle Zayıflayın

Tüm bunların yanı sıra alkol ve sigara tüketiminden de kaçınmak faydanıza olacaktır. Alkol vücutta yağ depolanmasına yol açar ve fazla kilolarınızdan kurtulmanızda negatif bir rol oynar.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();