Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burcunuzu Biliyor musunuz? Yükselen Burç Hesaplama ve detayları...


Yükselen Burç Özellikleri

Yükselen burç nedir, hayatımızdaki etkileri nelerdir, nasıl hesaplanır? Merak ettiğiniz her şey yazımızda...

 

Yükselen Burç Hesaplama

 

 

Yükselen Burç Nedir ?

Yükselen Burcunuz, Astronomik olarak, doğduğunuz esnada ufuk çizgisinde yükselmekte olan takım yıldızını (burcu) temsil eder. Astrolojik olarak ise; benliğimizin dışa açılan kapısıdır. Dışarıda görünmek istediğimiz halimiz, bir nevi yüzümüze taktığımız maskemizdir. Taktığımız maske, takındığımız tavır, bizim kim olduğumuzu göstermez. Çevremiz ile kendimiz arasına koyduğumuz filtremizdir. Hem dış dünyayı bu filtreden süzeriz, hem de dış dünyanın bizi o filtreden süzerek görmesini isteriz. Dünyayı nasıl algıladığımızı, etrafımıza nasıl yaklaştığımızı ve doğal olarak dışarıdan nasıl algılandığımızı gösterir. Yine aynı sebeplerden , fiziksel özelliklerimizi de büyük ölçüde belirleyen unsurdur.

 

Yükselen Burçlar Neden Önemlidir?

Astrologlar burç yorumlarını okurken, çoğunlukla yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederler. Bunun sebebi, yükselen burcunuzun diğer bir anlamda gerçekten kendimiz, yani ana burcumuz olana kadar yürümemiz gereken bir  yol gibi olmasıdır. Yükselen burç, benliğimizin dışa açılan kapısıdır dedik. Evimizin kapısı gibi düşünelim. Mükemmel bir sitede oturuyor olabiliriz. Dışarıdan her şey ışıl ışıldır. Ancak içeri girdiğinizde son derece karanlık, koyu mobilyalarla döşenmiş bir ev de bulabilirsiniz. Tam tersi yıkık dökük bir kapının ardında, son derece zevkle döşenmiş veya ışıl ışıl rengarenk mobilyalar da bulabilirsiniz. Özetle burç yorumlarını okurken, o hafta yaşayacaklarınızı ve aslında neler yaşıyormuş gibi göstereceğinizi ya da neler yaşıyormuş gibi algılayacağınızı da bilmek önemlidir.

 

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır ?

Yükselen burcun hesaplanması için doğum yerinin, doğum tarihinin ve doğum saatinin bilinmesi gerekmektedir.  Her bir burç, ufuk çizgisinden ortalama iki saatte geçer. Bu sebeple, ortalama her iki saatte bir yükselen burç değişir.

Yükselen burç hesaplayıcı ile, doğum bilgilerinizi girerek kolayca yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz. Hesaplayıcı ortalama geçiş saatleri baz alınarak hazırlanmıştır. Yaz saati uygulamaları ve burç dönüm saatlerine denk gelen doğumlarda, değişiklikler söz konusu olabilir.

Doğum haritasına ait özelliklerin yorumlanması ve yükselen burcun belirlenmesi için izlenecek en doğru yol bir astrolog ile çalışmaktır.

Eğer doğum saatinizi bilmiyorsanız, en uygun seçenek, doğum saatinizi  “12:00” olarak girmeniz olacaktır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();