Yoga İle Yazma Becerinizi Geliştirin

Yoga İle Yazma Becerinizi Geliştirin! Yoganın vücudumuz için faydaları çok. Hem beden sağlığı hem de zihin gelişimi açısından tüm faydalar yazımızın devamında.

Düzenli yapacağınız yoga gerçekten yazma becerinizi geliştirebilir mi? İlk duyduğunuzda bu size saçma bir fikir gibi gelebilir ama gerçekler bunun tam tersi. Hayatın koşuşturması içinde akıl sağlığınızı korumaya çalışmak yaratıcılığınızı da köreltir. Yazmaya başlamadan önce yapacağınız yoga ise kafanızı boşaltmanıza yardımcı olur. Nörolog Nancy Anderson’a göre yaratıcılığın en yoğun olduğu zamanlar kafamızın rahat ve boş olduğu zamanlar. Sizler için yoganın nasıl yaratıcılığa katkı sağladığını derledik.

Yoga İle Yazma Becerinizi Geliştirin

  • Yoga Zihni Rahatlatır 

Yapacağınız yoga seansı negatif düşüncelerinizi atmanıza yardımcı olur. Esnemeler ve meditasyon kaygılarınızdan sizi arındırır ve birkaç dakika içinde rahatlamanıza yardımcı olur.

Yoga İle Yazma Becerinizi Geliştirin

  • Yoga Acıyı Azaltır

Yoga yaparken alacağınız doğru nefesler ve teknikler hem vücudunda hissettiğiniz hem de zihninizde hissettiğiniz acılara iyi gelecektir. Fiziken ve ruhen kötü hissettiğiniz zamanlarda yoga yaptığınızda rahatladığınızı ve kendinizi çok daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz.

  • Yoga Dayanıklılığınızı Artırır

Yoga yaparken limitlerinizi zorlarsınız. Disiplinli bir vücuda sahip olmak için durmadan çalışmaya devam edersiniz. Yazmak da böyledir. Daha iyisini yazmak için yaratıcılığınızı zorlamaya ihtiyaç duyarsınız. Bu bağlamda yoga size ideal disiplini de öğretecektir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();