Yıkanmak İçin En Doğru Zamanlama

Yıkanmak İçin Doğru Zamanlama.Sabah saatlerinde mi yoksa akşam saatlerinde mi yıkanmayı tercih edersiniz?

Hepimiz için en rahatlatıcı yöntemlerin başında gelen yıkanmak, oldukça sıradan bir eylem gibi görülse de aslında doğru zamanlama içinde yapıldığında çok daha iyi sonuçlar verebilir. Birçoğumuz yıkanmak için sabah saatlerini tercih ederken, bir kısmımız ise evden ya da okuldan geldiğinde, işlerini tamamladığında yıkanmayı tercih ederek günün yorgunluğunu ve stresini üzerinden atmayı tercih ediyor. Peki, bunu belirleyen etkenler neler? Bu aslında tamamen sizim yaşam enerjiniz, yaşam içerisindeki koşuşturmanız ile alakalı olup henüz kesin bir zaman dilimi kesinleşmiş değildir.

Yıkanmak

Yıkanmak İçin Sabah Saatlerini Tercih Edenler

Eğer güne erken başlıyor ve enerjiniz yüksek bir şekilde uyanıyorsanız hiç kuşkusuz ki sizin yıkanmanız gereken zaman zarfı sabah saatleridir. Güne erken başlayan insanlar için sabah erken kalkmak ve bir duşa alıp güne başlamak hem motivasyonlarının yükselmesine hem de güne daha ferah bir şekilde başlamalarına olanak sağlayacaktır. Yalnız sabah yıkanmayı sevenlerin asla unutmaması gereken en önemli husus hiç kuşkusuz ki mevsim şartlarına dikkat etmek ve özellikle sabah saatlerinde havanın çok daha serin olduğunun bilinci ile hareket edip saçlarını kurutmadan güne başlamamaları olmalıdır. Eğer sabah yıkanmayı seviyor fakat saç kurutma gibi bir alışkanlığa sahip değilseniz, bir süre sonra vücudunuzda gelebilecek hasarlara ve hastalık belirtilerine de hazırlı olmalısınız. Sabah yıkanmanın bir diğer artısı ise eğer yağlı görünen bir ciltten hoşlanmıyorsanız sabah yıkanmak sizi bu dertten tamamen kurtaracak ve gün içerisinde çok daha güzel görünmenize olanak sağlayacaktır.

Akşam Yıkanmayı Sevenler

Özellikle sabah erken kalkmayı sevmeyenlerin tercih ettiği akşam yıkanmak, günün yorgunluğunu ve stresini yok etmek için harika bir çözüm niteliğindedir. Özellikle uykudan önce yıkanmak kaslarınızı gevşeteceği için çok daha sakin ve rahat bir uykuya dalış süreci yaşamanız oldukça mümkün olacaktır. Fakat ıslak saçla uyumak boynunuzda kireçlenme gibi rahatsızlıklara neden olabileceğinden akşam yıkanmayı tercih edenlerin de mutlaka saçlarını kurutarak uykuya dalmaları gerekmektedir. Eğer uyku esnasında terleyen bir yapınız varsa akşam yıkanmaları sizin için bir avantaj olmayacaktır. Böyle bir durumda sabah yıkanmayı tercih edebilirsiniz.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();