Yeniden Sevmek İçin Hazır Mıyım?

Yeniden Sevmek İçin Hazır Mıyım? Artık Onun İsmi Sizin İçin Sıradanlaşmışsa, Geçmiş Tecrübelerinizi Unutun,Beklediğiniz İlişki Nasıl?

Sevmek, herkesin son nefesine kadar uyguladığı en güzel eylem. Birini sevmek, bir eşyayı ya da hayvanı sevmek ama illaki sevmek… İnsan sevdikçe çoğalır, tamamlanır ve sevme dürtüsü insan olmanın en doğal belirtisidir. Bir aşk için tüm yolların başı sevgiden geçer elbette ama aşkın sonunda bir duvara çarpma hissi çoğu zaman sevmeye olan inancı köreltebilir. İnsan, hayatı boyunca sadece bir kez gerçekten sevebileceğine ve aşık olabileceğine inanır. Peki bu ne denli doğru? Çok zor bir ilişkiden çıkalı uzun zaman olmuş olabilir. Yeniden sevmek için hazır mıyım cümlesi kafanızda tüm hızıyla dönerken bu sorunun cevabını nasıl verebilirsiniz? Aslında sorunun cevabını vermeniz için sadece kendinizi dinlemeniz yeterli olacaktır.

Yeniden Sevmek İçin Önce Kendinizi Dinleyin

Beklediğiniz İlişki Nasıl?

Sadece sevgi açlığınızı doyurmak ve sevildiğinizi hissetmek için bir ilişkiye başlamanız size ne yazık ki kazançtan ziyade kayıp yaşatacaktır. O minik kalbiniz atmaya devam ettikçe sizi heyecanlandıran birilerinin mutlaka karşınıza çıkacağını unutmamalısınız. Sevgi her zaman aynı şekilde ve suretle karşınıza çıkmayabilir. Birinin görünüşünü ya da sizde yarattığı o muhteşem heyecanı sevmiş olabilirsiniz. Oysa bir başka kişide sevdiğiniz şey bir bakış ya da bir gülüş olabilir. Sevgiyi tek kalıba sokmadan, sıradanlaştırmadan doya doya yaşamak amacınız olursa sonuca çok daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Beklentilerinizi ve bir ilişkide aradığınız özellikleri netleştirdikten hemen sonra gelen teklifleri bu doğrultuda değerlendirmelisiniz.

Eskiye Dair Ne Varsa Yok Etmeyi Başardınız Mı?

Yeniden Sevmek İçin Hazır Mıyım?

Eğer geçmiş ilişkinize dair her şeyi yok etmeyi başarabildiyseniz yeniden sevmek için hazırsınız demektir. Geçmiş anılara takılmadan yaşananlara saygı duyarak ama geçmişte kaldığı gerçeği ile yüzleşerek yeni bir ilişki için güzel bir başlangıç yapmış olacaksınız.

Geçmiş Tecrübelerinizi Unutun

Herkes başlı başına yeni bir dünya iken ve keşfedilmesi gereken milyarlarca dünya varken neden yerinizde sayasınız? Geçmişe takılıp kalmayın. Bırakın yaşadığınız her şey heybenizde bir tecrübe kartı olarak kalsın. Yaşadığınızı hissetmenizi sağlayan en güçlü duygulardan biri olan sevgi, korkmanızı değil aksine hayata tutunmanızı sağlayacak. Öleceğimizi bildiğimiz halde yaşıyoruz. O halde neden yeniden sevmek zor gelsin?

Artık Onun İsmi Sizin İçin Sıradanlaşmışsa

Malum hayatımızdaki insanın ismi algıda seçiciliğe neden oluyor. Özellikle de çok sevmişseniz ve zamansız bitmişse baktığınız her yerde ona dair bir şeyler buluyor olabilirsiniz.

Yeniden Sevmek İçin Hazır Mıyım?

Oysa hayat bundan ibaret değil. Yeniden sevmekten korkarak yaşamın tadını çıkartamazsınız. Artık bir yerlerde onun ismini gördüğünüzde içinizce buruk bir acı hissetmiyorsanız, onun adına şarkılar tutmuyor ya da onunla gittiğiniz mekanlar size bir şey ifade etmiyorsa gözünüz aydın! Yeni bir ilişkiye kesinlikle hazırsınız demektir.

Numarasını Unuttuysanız Doğru Yoldasınız

Birini sevmekten korkmanızın asıl nedeni aslında geçmiş ilişkiye ihanet etme korkusu ya da birini o denli sevemeyeceğiniz düşüncesi olabilir. Oysa o ilişki size katacaklarını kattıktan sonra olması gerekeni yaptı ve hayatınızdan gitti. Şimdi geçmiş ilişkinize ait numarayı hem aklınızdan hem de telefonunuzdan silerek yeni bir ilişkiye hazır olduğunuz gerçeğini kendinize kanıtlayabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();