2017'nin Stresini 2018'de Uzak Doğu'nun Gizemli Dünyası İle Atın

En Güzel Yeni Yıl Başlangıcı İçin Uzak Doğu. Eşsiz tarihi, leziz yemekleri ile yeni yıla yepyeni başlangıç için Uzak Doğu.

Yeni yılı neşeyle karşılarken, yorgunluğunuzu da üzerinizden atmak ister misiniz? Uzak Doğu  gizemli dünyasında egzersizlerden masajlara, sağlıklı yiyeceklerden detoksa kadar, yepyeni bir yıla muhteşem bir spa tatili ile başlamaya hazır olun.

Uzak Doğu, köklü geleneklerin ve yüzlerce yıllık öğretilerin merkezi olmakla beraber, büyüleyici doğası, zengin tatları ve renkli kültürü ile adeta bir cennet. Uzak Doğu, coğrafyası, kültürü, iklimi ve özgün seyahat rotası ile dinlenmek ve yeni yıla taptaze başlamak isteyenler için gezginleri unutulmaz bir tatil yaşamaya davet ediyor. Bölgedeki en popüler destinasyonlar olan Bangkok, Singapur, Jakarta, Kuala Lumpur da son zamanlarda fazlasıyla ön plana çıkıyor.

Uzak Doğu Tatiline Ne Dersiniz?

Renklerin, tatların ve kokuların içerisinde egzotik bir yolculuk: Bangkok

Batı modernizmi ile Doğunun geleneksel yaşamının bir arada olduğu Tayland’ın başkenti Bangkok, her köşe başında karşılaşılan tapınakları ve son zamanlarda hızla yükselen gökdelenleri, şık otelleri, iş merkezleri, dünya markalarını içinde barındıran lüks alışveriş merkezleri ile adeta Asya’nın parlayan bir çekim merkezi durumunda.

Bedeni tazeleyen ve ruhu dinlendiren masajları, huzura ve sükûnete davet eden felsefesi ile insanda farklı ufuklar açan bu şehirde, Budizm inancının yansımaları, yemekler, kültür ve mimari de fazlasıyla ön planda. Zümrüt Buda’nın ruhunuzu nasıl dinlendirdiğine, kraliyet sarayının şaşaalı görüntüsünün sizi nasıl büyülediğine çok şaşıracaksınız.

Bangkok’un hemen her köşesinde geleneksel bir Thai masajı salonu bulmak mümkün. Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının temel yapısını oluşturduğu Thai masajı, çoğunlukla baskı ve germe hareketleri ile yapılıyor.  Altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve baskı hareketi ile uygulanan bu masaj, bir buçuk saatten dört saate kadar sürebiliyor ve masaj esnasında kişide rahatsızlık uyandırıyor olsa da uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama yaşatıyor. Ayrıca Khao San Road gibi turistik bölgelerde açık hava masajcılarına da sıkça rastlanıyor. Bunların dışında Bangkok’un aktif yaşamından yorulduğunuz zaman lüks otellerde bulunan spalarda rahatlayabilir, negatif enerjinizi atabilirsiniz.

En Güzel Yeni Yıl Başlangıcı İçin Uzak Doğu

Türkiye’den Bangkok’a ulaşımı Emirates ile Dubai aktarmalı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Emirates ile Economy Class biletlerini vergiler dâhil gidiş-dönüş 664 Dolar’a, Business Class biletleri ise 2.447 Dolar’dan başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Hoşgörü ve huzurun başkenti: Singapur

Asya‘nın en dikkat çeken şehir devletlerinden bir olan Singapur, sahip olduğu yüz ölçümü ile dünyanın en küçük devletlerinden biri olmasıın yanı sıra, gerek ekonomi gerekse de turizm konusunda tüm dünyaya örnek olabilecek başarılara sahiptir. Gökdelenlerin gölgesindeki renkli sokakları, samimi insanları, hoşgörü ve huzurun hâkim olduğu ortamıyla aynı zamanda ziyaretçilerini dinginleştiren bir özelliğe de sahiptir.

En Güzel Yeni Yıl Başlangıcı İçin Uzak Doğu

Singapur’da gezi listenizde en üst sıralarda yer alması gereken yerler; şehrin simgeleri olan Marina Bay Sands Oteli, otelin seyir terası sayılan SkyPark ve Merlion Heykeli olmalı. Ayrıca, pek çok eğlence merkezinden oluşan Sentosa Adası, Gardens by the Bay parkı, Chinatown, Buddha Tooth Relic Temple and Museum, Orchard Road, Singapur Botanik ve Orkide Bahçesi, Little India, Singapore Flyer ve Universal Studios Singapore da görmeniz gereken önemli noktalardan.

Singapur, huzurlu şehir ortamını geleneksel masajı ile tamamlayarak turistlerin fazlaca ilgilisini çekmekte. Vücuttaki yorgunluğu almak ve günlük stresten kurtulmak için tasarlanan bu masajlar, vücut enerjisinin yeniden dengelenmesine yardımcı oluyor. İçerisinde kademeli karın masajı ve sırt gerginliklerine yönelik hareketler barındırıyor. Özel ahşap masaj aleti ile uygulanan Çin masajı da vücudun yaşamsal enerjisini dengeliyor ve yeniden aktive ediyor. Ayakların refleks bölgelerinin Kansu kesesiyle uyarılması ve ardından vücut ısısının elimine edilmesi ile masaj sonlandırılıyor.

Türkiye’den Singapur’a ulaşım, Emirates ile Dubai aktarmalı olarak gerçekleştirilebiliyor. Emirates ile Economy Class biletler vergiler dâhil gidiş-dönüş 715 Dolar’a satın alınabilirken, Business Class biletler 2.165 Dolar’dan başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

Herkesten uzakta bir tatil için adres: Jakarta

Jakarta, Endonezya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Java adasının kuzey batısında bulunan bu şehir, ülkenin siyasal başkenti olmasının yanında kültürel ve ekonomik olarak da en büyük şehri konumundadır. Jakarta 12 milyonu aşkın nüfusuyla sadece Endonezya'nın değil, aslında Güneydoğu Asya'nın da en büyük şehri olma özelliğindedir.

En Güzel Yeni Yıl Başlangıcı İçin Uzak Doğu

Şehrin gezilecek güzellikleri; Asya'da yer alan en büyük entegre tema parkı Ancol Rüya Parkı, 1804 yılında kurulan Cumhuriyet Sarayı, ülke tarihine ışık tutan Ulusal Müze ve Fatahillah Meydanı üzerinde yer alan Jakarta tarih müzesidir. Bu noktaların yanı sıra Siyah Portekiz Kilisesi, Sunda Kelapa Limanı  ve Kukla Müzesi de görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Güneydoğu Asya'nın en çekici bahçelerinden biri kabul edilen Endonezya Orkide Bahçesi ise botanik meraklılarını bu bölgeye çekiyor.

Jakarta’da yaygın olan spa merkezleri, enerjisini tazelemek ve yorgunluğunu atmak isteyenlere birçok alternatif ile hizmet sunmaktadır. Tatil yaparken bedeninize ve ruhunuza iyi gelecek spa ve masaj seçeneklerinden yararlanabileceğiniz şehirde, özellikle Lomi Lomi Masajı pozitif enerjileri uyandırmaya yardımcı olan en popüler masajlardan. Bedenin enerji noktalarına dokunulmasıyla fiziksel ve ruhsal rahatlama sağlayan Lomi Lomi masajı, bedeni ve zihni rahatlatıp dinlendirerek, bedende sıkışıp kalannegatif enerjileri de arındırıyor. Ayrıca Balinese Shiatsu – Asiatsu masajı vücuttaki Yin ve Yang enerjilerini düzenleyerek, bedende bir enerji dengesi oluşturuluyor ve kişinin doğal bir yol ile sağlığına kavuşmasına yardımcı oluyor.

Türkiye’den Jakarta’ya ulaşım, Emirates ile Dubai aktarmalı olarak gerçekleştirilebiliyor. Emirates ile Economy Class biletler vergiler dâhil gidiş-dönüş 692 Dolar’a, Business Class biletler ise 2.363 Dolar’dan başlayan fiyatlara satın alınabiliyor.

Dünya’nın en yeşil, ve en konforlu şehirlerinden biri: Kuala Lumpur

Malezya’nın Başkenti Kuala Lumpur, Asya’nın en kozmopolit şehirlerinden birisidir. Renkli kültürlerin bir arada yaşadığı bu şehirde, gösterişli alışveriş merkezleri, pırıltılı gökdelenler, Hint ve Çin Mahalleleri, camiler ve yemyeşil parkları, kocaman ağaçları, yemekleri ile etkileyici bir karaktere sahip.  Ayrıca, dünyanın alışveriş için en çok tercih edilen şehirlerinden biri olarak da adından sıkça söz ettiriyor.

Dünya’nın en yeşil, en konforlu şehirlerinden biri kabul edilen Kuala Lumpur’da gezilecek ve görülecek bir çok nokta var. Şehirde görülmesi gereken yerlerin başında bir zamanlar dünyanın en yüksek binası olarak kayıtlara geçen Petronas Twin Towers geliyor. Bu kule aynı zamanda Malezya’nın en önemli petrol şirketlerinden birine de iş binası olarak ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, Malezya’nın hem yönetim, hem turizm merkezi olan Putra Jaya, Dar’ül Ehsan Sarayı, Seri Perdana, Putra Camii, Putra, Saujana ve Gemilang Köprüleri, Chinatown ve Hinduların kutsal ibadet merkezi kabul edilen Batu Caves de görülmeye değer yerlerden.

En Güzel Yeni Yıl Başlangıcı İçin Uzak Doğu

Kuala Lumpur’daki dinlendirici ve rahatlatıcı tatilin sırrı, merkezin en meşhur caddesi olan Bukit Bintang Caddesi de dâhil olmak üzere, nerdeyse her sokakta rastlayacağınız ayak masajcıları (reflexology) ve arka arkaya dizilmiş masaj salonları… Özellikle uzun süre yürüdüğünüz yorgun bir günün üstüne, uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçası olan ayak masajı ile rahatlayabilir ve ayak tabanında belirli noktalara basınç uygulayarak yapılan ve bir tür denge masajı olan Reflexology ile duygusal, fiziksel ve ruhsal olarak fazlasıyla iyi hissedebilirsiniz.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ : 2018'e Hilton Bomontide Merhaba Deyin!

Ayrıca, bitki özlerinden üretilen masaj yağlarının kullanıldığı aromaterapi masajı ile huzurlu şehrin rahatlatıcı atmosferini bedeninizde hissedebilirsiniz. Hafif ve düşük tempolu hareketlerin uygulandığı bu masajda, farklı amaçlar için elde edilmiş olan yağlar belirli oranlarda karıştırılarak uygulanıyor. Dinlendirici bir özelliğe sahip olan masajın sonunda, rahatlayıp gevşemek ise tabii ki kaçınılmaz..

Türkiye’den Kuala Lumpur’a ulaşım, Emirates ile Dubai aktarmalı olarak gerçekleştirilebiliyor. Emirates ile Economy Class biletler vergiler dâhil gidiş-dönüş 637 Dolar’a, Business Class biletler ise 2.476 Dolar’dan başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

No more pages to load

No more pages to load