Yengeç Burçları  Ve Genel Özellikleri

Yengeç Burçları  Ve Genel Özellikleri, Yengeç Burcu Aşk Ve İlişkiler ,Yengeç Burçları Ve Karakteristik Özellikleri

Yengeç Burçları, su elementinde, Negatif polaritede, Öncü nitelikte, dişil (yin,olan) enerji taşıyan bir burçtur. Yönetici gezegeni Ay’dır. (Ay Dünya’nın uydusudur ancak Astroloji’de tanımsal olarak gezegen sınıfındadır) Burcun sembolü bir “Yengeç” figürüdür. Vücudumuzda göğüslerimizi ve midemizi temsil eder.

Yengeç Burcu, Zodyak’ın dördüncü burcudur ve Güneş’in yıldıza giriş yapması Kuzey yarımkürede Yaz mevsimini başlatır. Aynı zamanda Güneş’in yıldıza giriş yaptığı gün yılın en uzun günüdür. O günden sonra günler kısalmaya başlar. Bu burcun insanları da tıpkı başlattıkları mevsimi ve döngüyü temsil edercesine ılıman, sevimli fakat kısa sürede kaybolan, tadı damağımızda bırakan ve özlenen insanlardır.

Tüm su gruplarında olduğu gibi Yengeç burcunda da hislerden bol bol bahsederiz. Ancak diğer su gruplarından farklı olarak “hissetmek” Yengeç burcunun mottosudur. Onlar sözlerinde bile hissetmekten bahsederler. Hisleri ile hareket ederler ve çoğunlukla yanılmazlar. İşin doğrusu onlar gerçekten de hissederler. Hem bireydeki hem evrendeki hem de ortamdaki enerjiyi sünger gibi içlerine çekerler. Bu sebeple de eğer ortamda negatif bir durum varsa ilk Yengeç burçları etkilenir. Canınız sıkıldığında veya üzüldüğünüzde asla bir Yengeç burcundan saklayamazsınız.

Yengeç Burçları Ve Karakteristik Özellikleri

Erkek ya da dişi olsun Yengeç burçları birer anne gibidirler. Onlar herkesi korumak kollamak ve bakımlarını üstlenmek için dünyaya gelmiş gibidirler. Onlar ofiste biri öksürdüğü an elinde ilaçla gelen insanlardır. Tabi ki çok iyi anne, baba ve ebeveyn olurlar. Ailelerine çok bağlıdırlar.

Yengeç burçlarının ruh halleri gidip gelebilir. Aslında güçlü ve stabil insanlardır. Rahatlıkla rutinlerini uygulayabilirler. Ruh hallerinin değişmesi, dengesiz olduklarından değil, ortamdaki dalgalanan enerjiyi çekip o ruh haline bürünmeleri yüzündendir. Kendi hallerinde de biraz huysuz, kara kara düşünmeye meyilli, kendilerini sürekli koruma ve korunma altında tutmak isteyen, kendilerini hazır hissedene kadar tetikte bekleyen tutumları vardır.

Yengeç burçları öncü nitelikte oldukları için burunlarının dikine gitme özellikleri vardır. Onları ikna etmek o kadar da kolay değildir. Kendileri ile barışık olduklarında daha duygusal ve ılımlı, iç savaşları varsa daha sert olurlar.

Genellikle duygularını içlerinde yaşamayı tercih eden insanlardır. Dışarıdan onlara baktığınızda biraz soğuk ya da kendi halinde gözükürler. Çokça insanla bir şey paylaşamadıkları için, çok duygu biriktirirler. Eninde sonunda da patlarlar. O kalın kabuklarının altında ne kadar yumuşak ve hassas yerleri olduğunu ancak o zaman fark edebiliriz. Duygularını kasten içlerinde saklamazlar. Bu tutum onların içgüdüsüdür. Kapalı kapılar ardında olma, evde olma ve kabuk içinde olma halleri, onların tıpkı burcun sembolündeki Yengeç gibi, içgüdüleridir.

Yengeç Burcu Aşk Ve İlişkiler                          

Bu burcun mensupları öyle politik olamazlar. Sevgi öncelikli duygudur. Sevdikleri ile olabilirler, sevmedikleri insanları idare edemezler. Onlardan uzak durmayı tercih ederler. İlişkilerde de durum aynı şekildedir. Aşk varsa ilişki vardır. Mantık ilişkisi lugatlarında bile yoktur. Çoğu çok erken yaşta yuva kurma, aile olma hevesindedir. Çoğu da bu heveslerini gerçeğe dönüştürürler. Erken yaşta evlenir, erken yaşta ebeveyn olurlar.

Korunmaya ve kollanmaya, konfor alanlarına ihtiyaç duymalarına rağmen, otorite ile alakalı problemleri vardır. Kimsenin yönetiminde olmak istemezler. Fakat aynı zamanda kendileri de birçok sorumluluğu almaktan kaçınabilirler. Güvendikleri insanlara sık sık kendi sorumluluklarını sevgi ve şefkat kisvesi altında yükleyebilirler. Etrafta kimse yoksa rahatlıkla inisiyatif alabilirler.

Yengeç burçlarının hafızası çok kuvvetlidir. Kindar değillerdir ama her ayrıntı akıllarındadır. Kendilerine ait anıları asla unutmazlar. Arabalarını koydukları yeri de.

Genel olarak hassas insanlardır. Burç vücudumuzda mideyi yönettiği için üzüldüklerinde veya sıkıldıklarında ilk mideleri etkilenir. Sık sık mide veya karın ağrısından şikâyet ederler. Zaman zaman kaprisli, zaman zaman da gereğinden fazla alıngan olabilirler.

Zor güvenen, uzun inceleme süreçlerine ihtiyaçları olan, sürekli eli maşalı gezen insanlardır. Ancak güvenlerini kazandığınızda oldukça fedakâr, ılıman, yumuşak ve korumacı olurlar.

Ana pozitif özellikleri; duygulu, duyarlı, anaç ve fedakâr olmalarıdır.

Ana negatif özellikleri; kaprisli, alıngan ve bağımlı olmalarıdır.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();