Yaz İçin Karın Kası Yapmanın Yolları

Yaz İçin Karın Kası Yapmanın Yolları, Yan Karın Kası Nasıl Yapılır? Etkili Mekik, Sopasız Twist, Plank, Spor, Aktiviteler .

Göbeği açıkta bırakan kıyafetler bu sene moda olmasa belki de çoğumuzun önemsemediği bir egzersiz olabilirdi. Plajlarda çok daha kendinden emin görünmek ve şehir içinde de karın bölgesini açıkta bırakacak kıyafetleri rahatça tercih edebilmek adına evinizde yapacağınız birkaç hareket ile yaz için karın kası yapabileceksiniz. Burada önemli olan husus ise bu egzersizleri koşularınız her ne olursa olsun düzenli bir şekilde yapmanız olacaktır. 2 ay kadar düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde kendinizdeki farkı hemen hissedebileceğiniz bu hareketler ile hem yaz aylarında sokaklara hem de plajlara kısa sürede istediğiniz ölçüde hazır hale gelebilirsiniz.

Karın kasları evde forma sokulması en kolay kasların başında geliyor. Karın kaslarınızı istediğiniz ölçüde geliştirmek ve şekillendirmek için spor salonlarına servet harcamanıza hiç gerek yok. Hatta pahalı spor aletlerini eve taşımanız da gerekmiyor. Karın bölgesi vücudun en hızlı yağlanan bölümü olduğu için egzersizlerin yanı sıra bir diyet programı uygulamanız çok daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır. Eğer kısa zamanda belirgin sonuçlar elde etmek istiyorsanız karın kası için yaptığınız diyetleri protein diyetleri ile takviye etmenizi öneririz.

Yan Karın Kası Nasıl Yapılır?

Daha iyi bir görünüme sahip olmak için yan karın kasları oldukça önemlidir. Elinize alacağınız bir ağırlık ile sol el ensede sağ el dize kadar indirilir. Ardından nefes vererek yukarı kaldırılır. Eğer ağırlık kullanmak istemiyorsanız ağırlıksız da bu hareketi gerçekleştirebilirsiniz.

Yaz İçin Karın Kası Yapmanın Yolları

Mekik

Bilinen en iyi karın egzersizlerinden biri olan mekik başlarda zor gelse de düzenli olarak yapıldığı takdirde kısa zamanda adapte olunabilen bir harekettir. Mekik çekerken kesinlikle gövde tam olarak yukarı kaldırılmamalıdır. Gövdeyi tam olarak kaldırmak hem kas gelişimini azaltır hem de sağlığa zararlıdır. Mekik yavaş yapıldığı takdirde çok daha etkili olur.

 

Etkili Mekik

Mekik hareketinin dozunu arttırmak istiyorsanız sol bacağınızı kaldırın ve sağ kolunuz ile sol bacağınıza değecekmiş gibi kaldırın. Aynı hareketi diğer bacak ve kol ile de tekrarlamayı unutmayın.  Bu hareket ile mekikte ikiye bölünen yükü tek tarafa verebilirsiniz.

Leg Lift

Alt karın kasını geliştirmek için yapılan bu hareket ile kaslarınızın kısa süre içerisinde değişime uğradığını fark edeceksiniz. Elleri ister ensede ister yanlarda tutun hiç fark etmez. Sırt üstü yattığınız bu harekette bacaklarınızı aynı anda yavaş bir şekilde havaya kaldırıp indirmelisiniz. Bu harekette dizlerinizi kırmamaya özen gösterin.

Plank

Neredeyse tüm karın kaslarınızı çalıştıracak olan bu hareketi hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. Yüz üstü yere bakar vaziyette uzanın. Dirsekleriniz ve parmak uçlarınızın üzerinde yere bakar vaziyette durmaya çalışın. Gücünüz tükenene kadar bu harekete devam edin.

Sopasız Twist

Yaz İçin Karın Kası Yapmanın Yolları

Belden aşağınızı sabit tutarak belden yukarınızı sağa sola çevirin. Sopa ile yapabileceğiniz bu hareketi sopasız da yapabilirsiniz.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();