Yaz Gelinleri İçin Tavsiyeler

Yaz Gelinleri İçin Tavsiyeler, Gelinliğin En Sade Hali, Genç Kız Modelleri, Çoşkulu Gelinlikler, 2 Parçalı Gelinlikler

Anılarımızın en özeli düğün değil midir ? Aylar önce başlayan hazırlıklar, şıklık telaşı ve yeni bir hayat dilimne başlamanın sonsuz heyecanı sevgi ile aşk ile bütünleşir. Her genç kızın hayalinde bir düğün töreni ve gelinlik hayali vardır. Yaz gelinleri ve gelinlikleri ile stil şifrelerini sizinle paylaşıyoruz.

Yaz Gelinleri İçin Stil Şifreleri

Gelinliğin En Sade Hali

Yaz Gelinleri İçin Tavsiyeler

Bizim kültürümüze pek uymaz ancak gelinlik akımlarında bu yıl ve sanırım gelecek yıla da taşınacak olan yalın-sade gelinlikler pek revaçta.Net kesimler, sakinliğin cazibesi ile birleşince asalet kaçınılmaz oluyor . Carolina Herrera’nın hazırladığı modeler çok ilgimi çekti. Viktor&rolfunda iddiasını gözden kaçırmamak lazım. Bu tarz gelinliklerde iddialı mücevherler, saç modelleri dikkat çekiyor. Özellikle duvaksız yada kısa minik duvaklarla bütünleşen  sade gelinlik modelleri dünya jet setinin gündeminde.

Çoşkulu Gelinlikler

Yaz Gelinleri

Kat kat etekler, volanlar, tüyler, şifonlar , kocaman kurdelalar ile dinamik ve düğün çoşkusunu yayan gelinliklerde önümüzde ki yıl sürecek gelinlik trendlerinde yerlerini aldılar.Sade saç , sade duvak, sade mücevher, bol kullanılmış kumaş geçişleri ve detaylarla detaylandırılmış gelinlikler genç kızlarımızın hayallerinde. Monique Lhuillier ve Versace’yi dikkate alınderim .Bu tarz gelinliklerin en güzel modelleri onlarda sanırım .

2 Parçalı Gelinlikler

Yaz Gelinleri

Evet kesinlikle çok tercih edilecek .Viktor &rolf modelleriyle başlayan pantolon yada etek ve üstten oluşan gelinlikler farkı arayan gelinlerin tercihi olmaya devam edecek . Kimdemiş gelinlik prenses kıyafeti gibi olmalı diye asi gelinler 2 parçalı gelinlikleri fazlaca beğeniyorlar . Çok iddialı bir duvakla süslenen bu gelinlikler gündelik bir kokteyl kıyafetini andırıyor gibi olsada gelinlere gece boyunca şıklıkla birlikte rahat hareket etme imkanıda tanıyor . Açık hava düğünlerinde eğer bir otel bahçesinde değilde kumsalda, bağ evinde düğününüzü hayal ediyorsanız bu tarz gelinlik ortamlara çok uyumlu olacaktır.

Genç Kız Modelleri

Hep gözümüz alıştı uzun gelinlik modellerine ancak kısa kloş etekli gelinlik neden olmasın. İhtişamlı dantel, taşlar, ötrişllerle süslenmiş etek boyundan öte ihtişamı elbisenin tamamına yayan modellerde çok moda.Naeem Khan adını önümüzdeki günlerde sıkça duyacağınızdan eminim. Oscar De La Renta kolleksiyonunada bakın derim

Gelinlerimize notlar böyle ama düğün konuklarınada bir çift sözümüz var ..

Bir düğüne giderken giyeceğiniz kıyafetle ilgili bu notlarmıza göz atmanızda fayda var.

  • İç çamaşırı seçimi en az kıyafetinizin seçimi kadar önemlİdir. Korse kullanımı zor olsada özellikle gece kıyafetlerinde zerafetinizi destekleyecektir . Ancak bu konuda çok araştırma yapmanızı ve sizi sadece zayıf gösterecek korse iç çamaşırlarından çok kıyafetinizin tipine ve sizin vücüt yapınıza uygun olan modeli seçmenizi öneririm. Şeffaf detaylı-askılı iç çamaşırlarını kullanmayın. İlla daha zayıf görünmek için kendinizi işkenceye sokmayın yüzünüzde ki gülümseme en iddialı aksesuarınızdır.. Rahatlık ön planda tabi şıklıkla birlikte ..
  • Böyle özel günlerde gündelik kulandığınız aksesuarları tercih edemezsiniz.Değerli yada yarı değerli taşlardan seçim yapacağınız takılar uygundur.

Yaz Gelinleri

  • Ayakkabı seçiminde klasik yöntem elbise renginde kumaş ayakkabılardır. Ancak günümüzde o kadar çok çeşit var ki kıyafetinize göre bir seçim önemlidir. Ama uzun boylu görünmek için platform topuğu abartmayın. Yürüyemeyeceğiniz her topuk ölçüsü sizin şıklığınıza Gölge düşürecektir. Genelde yarım ölçü büyük alınan ayakkabılar gece şişen ayaklara iyi gelecektir. Hatta eczanelerde bulabileceğiniz özel tabanlıkları böyle akşamlar için tercih edebİlirsiniz
  • Çanta seçimi çok çok önemli. İlla ayakkabı ile bir olması gerekmesede kıyafetin bütünü ile uyum içinde olmalı. Küçük el çantaları tabi ki tercih edilmeli ama içini doldurup ağzı kapanmaz hale gelmesi tüm şıklığı bozabilir.
  • Mutlaka bir şal, şık bir ceket yanınızda olsun.

Gece Kıfetlerinde Öne Çıkan Detaylar

1-Düğünlerde asla Beyaz giyilmez .Geline saygısızlıktır. Ama pastel tonlar bu yıl çok var . Özellİkle dantel, bohem tarzda kıyafetler püskül ile detaylandırılmış güpür danteller özellikle dantel ayakkabılarla bütünleşerek sunuldu moda haftalarında. Givenchy’nin podyuma taşıdığı bu iddia özel kesimlerle sizide şıklar hanesine yazabilir.

2-Alışılagelmiş gece kıyafetlerinin dışında bu yaz fuşya, fistic yeşili, fosforlu sarılar ve iddialı morlar özellikle şifon ve ipek kumaşlı modellerde tercih edilen renkler. Sade bola ma iddialı bir renk neden olmasın..Kiloluysanız illa sıyah giymeniz gerekmiyor. Bu tarz bir rengi bol kesimlerde uçuşan kıyafetlerde de tercih edebilirsiniz .Özellikle bol kollar , pelerin kesimli üst modeler pek de güzel olabilir.

3-Omuzlarda ihtişam, karpuz kollar, drapeli kol detayları , kocaman fiyonklar, volanlar doğru kullanıldığında sizi zayıf, zarif ve iddialı gösterecektir. Ancak bu tarz kumaş oyunlarını nasıl kullanacağınız tamamen vücüt kusurlarınız ile uyumlu olmalı. Saklamak istediğiniz bölgeniz ile ön plana çıkarılmasını istediğiniz bölgenizi çok iyi biliyor olmalısınız .

4-Valentino modellerinde gördüğümüz modern zamanlar kıyafetleride revaçta. Pelerin kesimli elbiseler, asimetrik uygulamalar, farklı kumaşların ve renklerin birbirini içine geçmelerini bu yaz gecelerinde göreceğiz. Biraz daha iddialı, farklı modellerede bakmanızı öneririm ..

yaz gelinleri

 

5-Pullar payetler, ağır işlemeli kumaşlar ihtişamını devam ettiriyor. Chanel’ın kullandığı kuş tüyleri ayrı bir dinamizm ve fark yaratmak isteyenlerin tercih edeceği modeler arasında.

6-İki parçalı gece kıyafeti olmaz diye bir kural yok .. Pek tabiki olur. Ikı parçadan ve hatta iki uyumlu rengin bir araya gelmesinden oluşan kıyafetlerle dikkat çekebilirsiniz. Uzun eteklerin üzerine seçeceğiniz iddialı üstler yada bol pantolonlar neden olmasın.

Yelda İpekli

Yelda İpekli

Stratejik pazarlama ve marka yönetim uzmanı.
Hayatın tüm renklerine markacı gözüyle bakış . Stil; bir yaşam tarzının tamamını kapsar diyerek hayata dair yazılarını kadin.com'da paylaşıyor.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();