Yay Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Etkileri

Yay Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Etkileri. 29 Kasım 2016 saat 15:18’de Yay Burcunda Yeni Ay doğacak. Peki bu tüm burçları nasıl etkileyecek?

29 Kasım 2016 yani bugün saat 15:18’de Yay Burcunda Yeni Ay doğacak.

Yeni Ayların bir standart, bir de kendilerine özgü etkileri vardır. Standart etkiler daha çok “yeni” ye adım atmak, yeni başlangıçlar yapmak üzerinedir. Peki ya bu Yeni Ay’ a özgü etkiler…

 

Yay Burcunda Yeni  Ay’ın etkileri neler?

Bugün gerçekleşecek olan Yeni Ay standart bir Yay burcu Yeni Ay’ı değil. Dünyada bir çok Astrolog bu konuda yazıyor, tweet atıyor, yorumlar yapıyor.

Asıl tema gözümüzün önünde olmalarına rağmen bazı arayışlarımıza hala cevap bulamamamız üzerine. 

Çoğumuz bir şekilde ikiye bölünmüş vaziyetteyiz. Geçmişle gelecek arasına sıkışanlar, eski sevgilisi ile yeni sevgilisi arasında kalanlar, mutluluk ve mutsuzluk arasında gidip gelenler, bir anda adrenalin salgılarken bir anda seratonin salgılayanlar… Tam umut yeşertirken bir anda çöp olan hayaller. Yaşamasını beklerken, beklenmedik bir şekilde kaybettiklerimiz.

 

Kaderimizle buluştuğumuz güçlü bir döneme işaret var!

Tam bir kavşaktayız. Bu Yeni Ay, tam anlamı ile hayatımızın bir seçim noktasında olduğumuzun göstergesi. Bir taraf bizi kusursuz bir arzu ile geleceğe doğru çekiyor, diğer taraf ise geçmişteki olayların ve bu olayların etkisinin yok olması ile uğraşıyor. Kaderimizle buluştuğumuz güçlü bir döneme işaret var!

Yeni Bir Ay standart olarak; yeni döngüler için zemin hazırlamamıza izin veren enerjik bir kapı, ruhsal ve duygusal olarak yeniden başlamamız  için bir zaman yaratır. Hayal etmek, tohumlamak, kuluçka yapmak, amaçları belirlemek için yeni bir başlangıç zamanıdır. Bu Yeni Ay  ise; bu yeni başlangıçlar büyük olasılıkla; geçmişi iyi bir niyetle bırakabilirsek, yeni niyetlerimize ulaşmayı armağan edecek şekilde olacaktır.

yeni ay

 

Bu Yeni Ay, yazın yaşadığımız kötü Mars gerilemesi zamanında birleşen bir yıldız ile beraber hareket ediyor. Yazın olanlar dediğimde eminim hepinizin aklına ortak bazı olaylar geliyordur. Geçmişte stres yaratan olaylarla tekrar yüzleşmek zorunda kalabiliriz.

Geçmişi geçmişte bırakmamız gerektiğini ısrarla vurguluyor gökyüzü ve size üç temel soru soruyor.

“Neyi temizlemeniz gerekiyor?”

“Hangi konuyu kapatmanız gerekiyor?”

“Hangi sınırları yeniden çizmeniz gerekiyor?”

Sizi geleceğe yönlendirmek için her ne gerekiyorsa, maalesef başınıza gelmek üzere. Siz yine de ısrarla geçmişin ürkütücü ama baştan çıkaran çağrısını dinlerseniz, zorlu sularda boğulmayı göze alıyorsunuz demektir.

Yeni Ay’daki düğümlere dokunan Neptün, her ne kadar adım atmak istesek de, gelecekteki bazı belirsizliklere işaret ediyor. Neye adım atarsak atalım, kolay bir başlangıç yapmadığımızı bilmemiz gerekiyor. Kurguladıklarımızı, gerçekliğimizden ayırmamız için neyin hayatımızda belirsiz bir şekilde gittiğini fark etmemiz gerekiyor. Ancak yine de en kısa zamanda adım atma arzusu yanınızdan ayrılmayacaktır.

Kafamız karışık olduğu için, sağlam argümanlarla gelen manipülatif kişileri kolaylıkla takip edebilir, onlara inanma arzusu duyabiliriz. Belirsizlikten kurtulmak için uçuruma atlamamaya dikkat etmelisiniz. Yanlış insanlara dokunuyor olabilirsiniz. Israrcı olmak yerine etrafta gelişmekte olan konuların, kendi doğru zamanlarında gelişmesine izin verin.

Geçmişteki bazı gizli konular ve yolsuzluklar gündeme gelebilir.

Birlikte daha güçlüyüz!

Gelecek konular karışık ve sisli olabilir. Ancak eğer yol arkadaşları edinirseniz, hayallerinize ve amaçlarınıza ulaşmak daha kolay olacaktır. “Kimin yol arkadaşım olacağını nasıl anlayacağım?” derseniz; gözlerinden ve kendi gözlerinizden. Çünkü o kişi burnunuzun dibinde.

Başkalarının varlığının ve desteğinin farkında olma durumu sosyal eylemlere yol açabilir. “Bağımsızlık” teması üzerine toplu hareketler düzenlenebilir.

Kolektif düzeyde, duvarın çatlama zamanı. İçinden bir çiçek açmak istiyor. Toplumların değer verdikleri konular üzerinden sınandığını, ekonomi ve aşiretimsi oluşumların dikkat çektiğini, “bizden/ bizden değil” gibi ayrımlar yaşandığını göreceğiz.

Kişisel anlamda , bir önceki ilişkinizi incelemek, onunla temas kurmak, onunlayken hayatınızda ne değişti bunu fark etmek gerekiyor. 2013 yılına küçük bir pencere açıp değerlendirin. Sizin çatlağınızda hangi çicek açmıştı?

 

Evleniyoruz! Evleniyorlar! Evleniyorsunuz!

Yeni Ay’ın diğer güçlü bir teması evlenmek üzerine. Etrafımızda bir çok insanın evlendiğini gözlemleyeceğimiz gibi, biz de evlenebiliriz! Tabi evli olmayanlar. Özellikle yüksek rampalardan geçmiş, dayanıklılığını kanıtlamış birliktelikler için gökyüzü yüzük parmaklarını işaret ediyor.

 yeni ay

 

Özetleyecek olursak…

Nereye gittiğinizi, hayatın sizi nereye sürüklediğini veya nereye gitmek istediğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Fakat yanınızda arkadaşlarınız ve sevdiğiniz birileri olmalı. Zaman, hayatta sizinle beraber yol almasını istediğiniz insanları seçme zamanı.

 

Yay Burcunda Yeni Ay’ın Burçlara Etkileri ise şöyle…

 

Yay Burcunda Yeni Ay’ın Koç Burcuna Etkisi

Yeni Ay’ın temalarını iyice okumalı ve anlamalısınız; zira bu Yeni ay dönemini en zorlu geçirecek burçlardan biri sizsiniz. Enerjinizin çok düştüğünü hissedebilirsiniz. Yine de bu küllerinizden doğmanıza engel olmayacak.

Yay Burcunda Yeni Ay’ın Boğa Burcuna Etkisi

Yeni eğitimler ve geziler için adım atabilirsiniz. Gezmek, görmek, öğrenmek ve en önemlisi olan biteni anlama ihtiyacındasınız. Kariyeriniz ile alakalı ciddi gelişmeler olabilir. Yeni ortaklıklar kurabilirsiniz.

Yay Burcunda Yeni Ay’ın İkizler Burcuna Etkisi

Günlük rutinleriniz ve iş ilişkileriniz belirli sınavlardan geçebilir. Günlük yaşantınızı tekrar düzenlemek zorunda kalabilirsiniz. Boşanma gibi, ayrılma gibi partnerlik ilişkilerinizi zorlayacak kararlar almak zorunda kalabilirsiniz.

Yay Burcunda Yeni Ay’ın Yengeç Burcuna Etkisi

Aşk hayatınızda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Özellikle yeni bir çocuk sahibi olmak, anne olmak konusunda deneyimler yaşayabilirsiniz. Maddi anlamda bir takım sıkıntılar söz konusu olabilir. Bir an önce tüm borçlarınızı kapatmalı, ödemelerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Yay Burcunda Yeni Ay’ın Aslan Burcuna Etkisi

Aslan burçları kendileri ile hesaplaşmak zorunda kalabilirler. Ailevi konular ön planda olacaktır. Taşınma yer değiştirme gibi temalarınız olabilir. Aşk hayatınız zorlu bir süreçten geçebilir. Bazı ilişkiler yıkıcı bir şekilde son bulabilir.

Yay Burcunda Yeni Ay’ın Başak Burcuna Etkisi

Bilinçaltınızdaki konular su yüzüne çıkacaktır. Ciddi anlamda bazı konuları kapatmalı ve unutmalısınız. Korkularınız ile yüzleşmeniz gerekiyor. Yeni bir ilişkiye başlamak ve tekrar aynı yanılgıları yaşamamak için eski ilişkinizi değerlendirmelisiniz.

Yay Burcunda Yeni Ay’ın Terazi Burcuna Etkisi

Bazı eski arkadaşlıkları sonlandırma vaktiniz geldi. Uzun süredir sizi yaralayan ve uğraştıran insanlardan uzaklaşmalısınız. Herkesi yanınızda tutmak zorunda değilsiniz. Yeni başlayan ilişkiler aldatıcı olabilir. Yanlış insanlardan hoşlanıyor olabilirsiniz.

Yay Burcunda Yeni Ay’ın Akrep Burcuna Etkisi

Akrep burçları kariyer hayatlarında bir önceki pozisyonlarına gerileyebilirler. Bu durumun yaşanmaması için bulunduğunuz pozisyonu sahiplenmeli ve sınırlarınızı tekrar belirlemelisiniz. Bir süredir yeteri özeni göstermiyorsanız, ipleri tekrar elinize almalısınız.

Yay Burcunda Yeni Ay’ın Yay Burcuna Etkisi

Yukarıda yazdığımız tüm Yeni Ay etkileri, Yeni ay sizin burcunuzda doğduğu için en çok sizi etkileyecektir. Bir an önce geçmiş konularla vedalaşmalı, zamanlamanın gücüne inanarak, yani doğru olayın doğru zamanda gerçekleşeceğine inanarak, emin adımlarla geleceğe ilerlemelisiniz.

Yay Burcunda Yeni Ay’ın Oğlak Burcuna Etkisi

Geçmişte kaybettiğiniz insanların gereğinden fazla yasını tuttunuz. Artık gökyüzü sizin yas tutmanıza, kayıplara ve ölümlere takılı kalmanıza izin vermeyecek. Dostlarınıza güvenmelisiniz. Maddi anlamda kandırılmak, hayal kırıklığına uğramak istemiyorsanız, daha önce sizi hayal kırıklığına uğratan kişilerle çalışmamalısınız.

Yay Burcunda Yeni Ay’ın Kova Burcuna Etkisi

Geçmişteki ilişkiniz geçmişte kaldı. Eski sevgiliniz ile ne yaşadıysanız, öğrenmeniz gerekeni öğrenip yolunuza devam etmelisiniz. Kendi çizdiğiniz yolda sınırları belirlemekte zorlanabilirsiniz. Tam olarak ne yapacağınıza karar veremiyor olabilirsiniz. Kariyerinize güvenin ve çok çalışın. Gerisi gelir.

Yay Burcunda Yeni Ay’ın Balık Burcuna Etkisi

Günlük hayatınızdaki ve sağlığınızdaki problemleri öteliyor olmanız hiçbir işe yaramayacak. Bazı konularda aksiyon almak mecburiyetinde kalacaksınız. Gelecekte olmak istemediğiniz yerler için, şu an olan problemleri şifalandırmanız gerekiyor.

 

 

 

 

Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.

No more pages to load

No more pages to load