Yay Burcu Günlük Burç Yorumları

Potansiyel gücünüzü farkına varmanız gereken zamanlardasınız. İletişim en büyük silahınız olacak. Yakın çevrenizdeki fırsatları değerlendireniz gerekiyor. Gözünüz kulağınız açık olmalı. Mümkünse sürekli tetikte beklemelisiniz. Davetli olduğunuz yerlere, es geçmeden iştirak etmeniz gerekmektedir.

Kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Adımlar attıkça özgüveniniz sağlamlaşacak. Tam emin olamasanız da insanlara tam anlamı ile güvenemeseniz de çevrenizdeki kalabalığı arttırmanız gerekiyor. Biraz politik olmaktan ve biraz daha fazla güler yüz göstermekten kimseye zarar gelmez. Size de gelmeyecek. Geleceğiniz için yatırım yapmış olacaksınız.

Çevrenizi genişlettikçe ve çevrenizden destek aldıkça, kendinize olan güveniniz artacak. Şimdiden durumlar değişmeye başladı bile. Bir sınavdan geçtiğinizi fark ettiniz. Şimdi derslere çalışıp, sınavları verme vakti. Çok kısa bir süre sonra tüm bu yaşadıklarınızı neden yaşadığınızı anlayacaksınız.

Yay burcu duygusal anlamda kendinizi iyi hissediyorsunuz. Haftaya kendinize yeni kurallar koymuş ve daha özgüvenli bir başlangıç yapacaksınız. Çevrenizde marjinal değişiklikler söz konusu olabilir ve olan biten değişimler hoşunuza gidecektir. Ailevi konular, evinizde değişmesi gereken konular da bu hafta itibari ile düzene girecektir. 

İletişim yönünde yeni adımlar attıkça çevrenizi de genişletiyorsunuz. Şu dönem hayatınızı aydınlatmak için çevreniz ile olan diyaloglarınızı sıcak tutmanız gerekiyor. Aile içindeki konulara çözüm bulacak, içinizde yara kalmış bazı konuları İyileştirme fırsatı yakalayacaksınız. Bekar Yay burçları için aksiyon zamanı.

Derdinizi anlatmakla ilgili sıkıntılarınız var. Tüm aktifliğinize ve atılganlığınıza rağmen doğru iletişim boyutunu yakalamakta zorlanıyorsunuz. Bekar Yay burçlarının aşk hayatları canlanıyor. İlişkileri olan Yay burçlarında ise tutku yükselmesi söz konusu olacaktır. 

Hala dersler almaya devam ediyorsunuz. Maddi anlamda gücünüzü yeniden toplayabileceğiniz bu zamanlarda, iletişim en büyük silahınız olacaktır. Fikirlerinizi çevrenizle paylaşmaktan geri durmamalısınız.

Aşk hayatınızda beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir. Sizin şu anki ruh haliniz de biraz “istemem yan cebime koy” tadında. Evet kendi halinizde oldukça mutlu ve neşelisiniz ancak kim sevdiği bir partner ile güzel zamanlar geçirmek istemez ki! Kendinize zaman ayırdığınız kadar sosyal çevrenize de zaman ayırmalısınız.

Yay burcu oldukça hareketli bir güne merhaba diyorsunuz. Birçok Yay burcu bugün özel etkinlikler, organizasyonlar içerisinde yer alabilirler. Sürpriz haberler, sürpriz gelişmeler sizi oldukça mutlu edecek. Genel anlamda hayat sizi sınavlardan geçiriyor olsa da bu dönem çok sürprizli ve özel gelişmelere gebe olacaktır.

Hakkınızda söylenenleri ve işinizdeki konumunuzu oldukça önemsediğiniz bir gün olacaktır. Artık siz de daha başarılı olmak ve yükselmek istiyorsunuz. Tüm ego problemlerine rağmen yere sağlam basmayı ve dünya meziyetlerini iyi kullanmayı başarabilirseniz önünüzde hiçbir engel kalmayacaktır.

Hafta sonu yaptığınız ölçüp biçmelerden sonra, haftaya güzel bir başlangıç yapıyorsunuz. Artık kime ne hissettiğinizi biliyorsunuz. Özellikle çalışma ortamınızdaki insanları yeterince gözlemleme fırsatı yakaladınız. Maddi kapıları tekrar açmak, küllerinizden doğmak için uygun zamanlardasınız. 

Sizin moralinizi bozan, drama sürükleyen ne kadar konu veya kimse varsa uzağında durmaya çalışmalısınız. Belli ki bugün olan bitenden etkilenmeye fazlaca meyillisiniz. Kaçmaya çalışmayın. Fark etmeye çalışın. Sizi bu kadar empatik yapan konular neler. Bazen onu da yapacağım bunu da yapacağım derken atıl kalıyorsunuz.

Şansınıza güvenin ama asla zorlamayın. Sadece şansla ilerleyemezsiniz. Çevrenizi fazlası ile daralttınız. Hep aynı insanlar ile berabersiniz. Oysa sizin hayatın her noktasında genişlemeye ve büyümeye ihtiyacınız var. Çevrenizi kullanın. Kötü bir niyetle değil. Ancak hali hazırda insanların sizi faydalandırmak istediği konularda daha aktif olun.

Yine eskileri özlemle anabileceğiniz bir gündesiniz. Bu ara size sık sık gelmeye başlayan geçmiş sahneleri artık unutma zamanınız geldi. Hayat enerjiniz artıyor. Yeni sayfalar açmanızın ve yeni adımlar atmanızın zamanı geldi. Hatta belki geçiyor. İnançlarınızı sağlamlaştırmanız her şeye yeniden ulaşmanızı sağlayacaktır.

Yay burcu olan bitenle veya geçmişle kendinizi yaralayıp durmayın. Geçmişin geçmişte kaldığını kabul edin. Kendi kendinizi yaraladığınız, hatırlayarak incittiğiniz her ne varsa, hayatınızdan çıkarmaya gayret gösterin. Zaten yeterince zorlanıyorsunuz. Maddi anlamda dengeleri kurmak için biraz daha çalışmanız gerekiyor.

Kendinizi partneriniz ile daha iyi ve güvende hissedeceğiniz bir gündesiniz. Biraz içe kapanık, sosyalleşmekten hoşlanmayacak veya sadece çok rahat olduğunuz insanlar ile sosyalleşecek gibi hissedebilirsiniz. Maddi anlamda gelebilecek enteresan haberler keyfinizi yerinize getirebilir.

Özellikle uzun metrajlı ilişkilerde kafa karışıklıkları ve duygusal git-geller yaşayabilirsiniz. Sosyal çevrenizi genişletmeniz gerekiyor. Bu sıralar en önemli konulardan bir tanesi bu. Herkesle sosyalleşmeli herkesle arkadaş olmalısınız. En azından bir “merhaba”nız kalmalı. İleride çok faydasını göreceksiniz.

Evdeki gerilimli havayı iş yerinize de yansıtmamanız gerekiyor. İş yerinde ayakları yere sağlam basan, ne yaptığını bilen bir intibaınız var. Aman yıkılmasın. Maddi anlamda sürpriz gelişmeler olabilir. Bunu dün de söylemiştim. Bu dönem böyle bir etki var. Bir süre daha beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Maddi anlamda sürpriz gelişmeler söz konusu olabilir. Pazar Pazar nereden olsun demeyin. Belki yarın olur. İhtimallere açık olun. Aile içindeki gerilim tırmanıyor. Ev ortamında çok gergin ve agresifsiniz. Bu durum, bugüne ait bir durum değil. Neden böyle öfkeli olduğunuzu anlamlandırmanız gerekiyor.

Birtakım rahatlamalar yaşadınız. Keskin gerilim hattından kurtuldunuz. Ancak yine de bazı Yay burçlarının hayat mücadelesi devam ediyor. Derslerden kaçamıyorsunuz. Duygusal anlamda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Bugün yaptığınız her aktivite size keyif verecektir.

Yay burcu maddi anlamdaki her türlü habere ve gelişmeye hazırlıklı olun. Tek tek, adım adım inşa etmeniz gerekenler var. Hatta bir miktar da adım adım inşa edilmiş bazı şeyleri, bir kalemde yıkmanız gerekenler var. Aile içindeki gerilimler devam ediyor. Aslında niyetiniz her şeyi daha güzel yapmak ama sinirlerinize hâkim olamıyorsunuz.

Satürn’ün Oğlak burcundaki seyahati birçok Yay burcunu güldürürken, diğer bir yarısını da hala üzüyor. Şu an halinizden memnun olmasanız da artık tekâmül etmeyecek olduğunuzu bilmek sizi rahatlatmalı. Kötü günler geride kaldı. İyiler ise çok yakında.

Ailenizle ilgili bazı konular gündeme gelebilir. Aile içindeki tartışmalar duygusal olarak parlamanıza sebep olabilir. Siz sevgi, şefkat ve yumuşaklık istiyorsunuz ama maalesef işler pek istediğiniz gibi ilerlemiyor. Güneşin para evinizde seyrediyor olması maddi anlamda güzel sürprizler yaşatabilir.

Yay burçlarının bazı seyahat planları bozulmuş olabilir. Belki uzak bir mesafeye gidecektiniz ama programınızı yakın bir mesafe ile değiştirmek zorunda kaldınız. Yakın çevreniz ve kardeşleriniz ile alakalı bazı yanlış anlamalar, bulanıklıklar söz konusu olabilir. Duygusal bir gün. İletişim tonunuz özgüven kaybedebilir.

Haftaya duygusal başlayanlardan bir tanesi de Yay burcu. O kadar duygusalsınız ki; sadece içinizde kalmıyor maalesef. Duygusallığınız tüm konuşmalarınıza yansıyor. Sadece kendiniz için değil başkaları için yaptığınız konuşmalarda da böylesiniz. Herkes için üzülüyor, empati yapıyorsunuz. Bazı önyargılarınızdan kurtulmanızın zamanı geldi.

İlişkilerinizde daha yapıcı olduğunuz bir gündesiniz. Kendinizden çok başkalarını, yakın çevrenizi düşündüğünüzü fark edebilirsiniz. Maddi anlamda yavaş yavaş güçleneceksiniz. Madde ile ilgili konulara daha fazla kafanıza takmayın. Özellikle aileniz ile alakalı karışık halde bekleyen konularda aksiyon alınmaya başlanacak.

Yay burcu arkadaş çevreniz giderek büyüyor. Özel bir şey yapmanıza gerek yok. Son dönemde o kadar naifsiniz, ilişkilerinizi düzeltmeye çalışıyorsunuz ki, böyle olmaması şaşırtıcı olurdu. İnsanlarla mesafeli olmak hiçbir Yay burcuna iyi gelmez. Bu sebeple tüm küslükleri sonlandırmanızda fayda var. Bir dönem kırıcı ve alıngandınız. Kendi problemleriniz vardı çünkü. Ama şimdi iyisiniz ve yok yere kalbini kırdığınız insanlar ile aranızı düzeltme vaktiniz geldi.

Maddi anlamda çok güçlü bir gün. Gökyüzü haritalarınızın kazanç kısmını aydınlatıyor. Ayın sonunda elinize geçecek bu kazanç yüzünüzü oldukça güldürecektir. Birçok Yay burcu yer değiştirme, ev değiştirme, iş değiştirme, taşınma gibi eğilimler içerisindeler. Oldukça da uygun zamanlar.

Adım adım ilerleme durumları pek size göre değil. Siz bir anda büyük vole yakalamak isteyen insanlardansınız. Bunun olması için gökyüzünde bir engel yok, sizin daha fazla çaba göstermeniz gerekiyor, hepsi bu. Aileniz ve eviniz ile ilgili konularda hem güzel hem de zorlayıcı gelişmeler söz konusu. Siz de biraz gerçekleri görmekte zorlanıyorsunuz.

Biraz daha sosyal olma vaktiniz geldi. Ben zaten sosyalim dediğinizi duyar gibiyim. Yakın çevrenizden, her zaman beraber olduğunuz kalıplaşmış insanlardan bahsetmiyorum. Tamam onlar canınız ciğeriniz. Farklı ortamlarda sosyalleşmekten bahsediyorum. Hazır hayatınız bu kadar değişirken, yeni kontaklar kurmanız size fayda sağlayacaktır.


Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.

No more pages to load

No more pages to load