Yaşınızın Güzelliğini Gölgeleyen Stil Hataları

Bu Stil Yanlışları Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteriyor, Spor Kıyafetler Haricinde Spor Ayakkabı ve Çorap Giymek, Çok Fazla Veya Çok Az Makyaj.

Bir kadının bilerek ve isteyerek kendini yaşlı göstermeye çalışacağına inanmıyoruz. Ama bazen öyle tercihler yapıyoruz ki olduğumuzdan çok daha yaşlı göründüğümüzü biri bize söyleyene kadar anlamıyoruz. İşte o basit ancak yapılmaması gereken stil yanlışları.

1. Tüvit Kumaş


Bazı kumaşlar insanı genç gösterir, mesela denim yani kot, ancak bazıları da bunun tam tersi bir etkiye sahiptir. Bunların başında gelen kumaş tüvit kumaştır. Bu yünlü kumaşı gardırobunuzdan uzak tutmakta fayda var, tabii 10 yaş ihtiyar görünmek istemiyorsanız.

2. Okuma Gözlükleri


Elbette okumak için gözlüğe ihtiyacınız olabilir, ancak burnunuzun ucunda duran bir çift gözlükle genç görünmeyi de beklemeyin. Doğru çerçeve seçimi ve uygun kullanımla bunun üstesinden gelebilirsiniz yeter ki dikkat edin.

3. Gri Saçlar


Son zamanlarda moda olduğu için bunu söyleyerek risk alıyoruz ancak gri saçlar sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı göstermede birebir. Cildinizle daha uyumlu bir saç rengi tercih etmeniz sizin yararınıza.

4. Hırka


Her ne kadar son derece kullanışlı ve hafif bir seçenek olsa da hırkalar kadınları yaşlı gösteriyor. Hele ki el örgüsü bir hırka ile 15 yaş yaşlı görünmeniz işten bile değil.

5. Rahat Ayakkabılar / Sandaletler


Tamam ayak sağlığı önemli, sizi rahatsız eden bir şeyler giyin demiyoruz ama rahatlık uğruna yaşlı görünmeyi de göz almayın istiyoruz.

6. Anne Kotu / Taytı


Zaten adından da anlaşılacağı üzere siz yaşlı göstermesi garanti seçenekler bunlar. Tamam rahat olabilir, kullanımı kolay olabilir ama yaşlı görünmek istemiyorsanız bunlardan uzak durun.

7. Sizi Solgun Gösteren Renk Seçimleri

mavi
Bu noktada herkes için farklı bir renk olabilir. Kimini sarı renk solgun ve yorgun gösterirken kimini mavi. Sizi yorgun ve haliyle yaşlı gösteren rengi bulup onu gardırobunuzdan soyutlamanızı öneririz.

8. Çanta Seçimleri


Çoğu insan bir çanta beni nasıl yaşlı gösterebilir ki? Diye düşündüğünden olsa gerek bu konuda oldukça özensiz davranabiliyor. Oysa çanta seçimi önemlidir ve sizin daha enerjik, daha genç görünmenizi sağlayabilir. Bunun tam tersi de doğru elbette.

9. Çok Fazla Veya Çok Az Makyaj


Makyaj konusunda da dikkatli olmanız lazım, çok fazla makyaj da çok azı da sizi olduğunuzdan yaşlı gösterebilir. Kararında ve uygun tonlar kullanılarak yapılan bir makyaj ile gençleşmeniz gayet de mümkün.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ : Mülakat ve İş Toplantıları İçin Stil Önerileri

10. Spor Kıyafetler Haricinde Spor Ayakkabı ve Çorap Giymek


Hadi canım dediğinizi duyar gibiyiz ama maalesef öyle. Spor haricinde spor ayakkabı giymek sizi yaşlı gösteriyor.