Yaşamı Güzelleştiren Öğütler

Yaşamı Güzelleştiren Öğütler; Randevularınızı Önceden Ayarlayın, Zamanınızı İsraf Etmeyin, Yapacaklarınızı Öncelik Sırasına Koyun

Hayat hızla ellerimizin arasından akıp gidiyor. Hatta öyle ki yakalamak için ne denli uğraşsak da çoğu zaman gelecek kaygısı içinde anın tadını çıkartamadığımızı bile fark edemiyoruz. Yapılan planlar, kurulan hayaller, insanlara ve yaşananlara tepkimiz kimi zaman bizi biz olmaktan çıkarabiliyor. Değişen değer yargılarımızın içinde sonsuz bir kısır döngü içine girerken aynı zamanda yaşamımızı da kökten değiştirme gayesi ile dolup taşıyoruz. Yaşamdan en yüksek oranda tat alabilmek ve hayatımızı bir düzene sokmak adına aslında yapılacaklar belli. Sadece hayatımızdaki belirli kuralları değiştirerek yaşamı güzelleştirmek bu denli elimizdeyken hala içinde kapana kısıldığımızı hissettiren düzende ısrar etmenin hiçbir anlamı yok.İşte yaşamı güzelleştiren öğütler.

Yaşamı Güzelleştiren Öğütler ile Tüm Fazlalıkları Atın

Zamanınızı İsraf Etmeyin

Yasami Guzellestiren ogutler 1

Zaman bir insanın sahip olduğu en kıymetli unsur. Öyle ki her şey bir zamandan ibaret. Yaşam içindeki tüm kaygılardan sıyrılarak kendimize ve sevdiklerimize harcadığımız zamanın kalitesi tüm hayatımızın gidişatını etkileyebilir. Zamanı kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey ne için ne kadar zaman ayırdığınız ve ne bunun en kadar değdiği olmalıdır. Sizi üzen, kıran ve yoran hiçbir şey için zamanınızı israf etmeyin. Bırakın her şeyden kıymetli olan zamanınızı kendi gelişiminize ve sevdiklerinizle birlikte olmaya harcayın.

Daha Sık Hayır Diyebilin

Belki de toplum olarak en büyük sıkıntılarımızdan biri de bu. Her şeye evet diyebilmenin çok daha zor olduğunu unutarak hiçbir şeye hayır diyemediğimiz zamanlardayız. Oysa şöyle bir düşündüğünüzde yüzlerce insanın size bugüne kadar hayır diyebildiğini anımsayabilirsiniz. Kötü bir anınızda, ihtiyaç duyduğunuzda ya da nedensizce isteklerinize hayır diyen insanlara karşı siz ne zaman böyle net bir tavır sergilediniz? Şuan yapmanız gereken tek şey gerçekten olması gereken zamanda söylemeniz gereken insanlara Hayır! Diyebilmeniz. Ne kadar rahatlamış ve hafiflemiş hissettiğinizi göreceksiniz.

Yapacaklarınızı Öncelik Sırasına Koyun

Her şeyin bir zamanı olduğu gerçeğini ne yazık ki kabul etmeliyiz. Önümüzde duran birçok iş içinden öncelikli olanları belirleyerek aklımızda bir sıra oluşturmak ve buna göre hareket etmek hem zamandan hem de düşünceden tasarruf etmemizi sağlayacak. Oluş sırasına göre başlanılan ve bitirilen her şey sizi bir sonraki adıma çok daha rahat taşıyacağı için önünüzde biriken işler yerine her gün düzenli olarak halledilip ertesi güne kalmayan işlerin varlığını göreceksiniz.

Randevularınızı Önceden Ayarlayın

Yaşamın karmaşası içinde geç kalmamak ya da unutmamak için verdiğiniz sözleri, görüşeceğiniz kişileri önceden bir düzen içine almalısınız. İster iş ister özel yaşamanız olsun hiç fark etmez. Randevularınızı bir düzen içinde tutarak yaşam kalitenizi yükseltebilir, zamanınızı planlayabilirsiniz. Hayatın size sunulan bir hediye olduğunu unutmadan anın tadını doğru çıkartarak geleceğe de güvenle bakabilirsiniz. Unutmayın ki güç sizin ellerinizde.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();