Yalan Söyleyeni Ele Verecek İpuçları

Yalan Söyleyeni Ele Verecek İpuçları, Yalan Söyleyeni Ele Veren Davranışlar, Merhaba Karıcım Mesai Yeni Bitti

Atalarımız yalan ile ilgili birçok söz söylemişler. Bizlere ise küçüklüğümüzden itibaren yalanın ne denli kötü bir şey olduğu anlatıldı duruldu. Zaman geçtikçe ve biz büyüdükçe durumu kurtarmak, o anı idare etmek ile başlayan beyaz yalanlarımız bazılarımızda ne yazık ki çok daha ciddi bir hal aldı. her ne kadar yalan söyleyen kişi bu durumun asla anlaşılamayacağını düşünse de uzmanlara göre karşınızdaki insanın size yalan söyleyip söylemediğini anlamak aslında oldukça kolay.

Yalan Söyleyeni Ele Verecek İpuçları

Bazen karşımızdakini üzmemek, bazen de kendi çıkarlarımız için söylediğimiz ufak yalanlar da var elbette. Ailemize, arkadaşlarımıza ya da sevdiklerimize söylediğimiz bu ufak yalanların bazıları var ki popülerliğini sürekli koruyor.

Yalan Söyleyeni Ele Veren Davranışlar

İşim Bitsin Ben Seni Ararım

Hadi ama yapmayalım. O işin bitmesi kaç saat alabilir ki. Oysa ya o an ona ayıracak vaktimiz yoktur ya da konuşmak istemiyoruzdur. Nedense kırmamak için kullandığımız bu yalanı da en az bir kez hepimiz kullanmışızdır.

Bir Kez Olsun Yüzüm Gülmedi

Gerçekten mi? Ama geçen gün kahkaha atmaktan konuşamıyordunuz? Evet bazı cümleler artık size sahte dahi gelmiyor olabilir ama aslında pembe yalanların en belirgin olanları bunlar.

Yalan Söyleyeni Ele Verecek İpuçları

Hayatımda Hiç İlaç Almadım

Elbette çok sağlıklı olmanızı isteriz ama bunu bu kadar abartıp yalan söylemeye gerek var mı? Sağlığı ile övünene özellikle belirli bir yaş üstü insanlardan sıklıkla duyduğumuz bir başka yalan cümlesi olan hayatımda ilaç almadım belki de kimseyi mutsuz etmeyecek en masum yalanlardan biri.

O Elinizdeki Tek Kaldı, Başka Yok!

Siz o dükkandan çıktığınız anda depoda kalan 100 üründen bir tanesini tekrar yerine koyarak gelen müşteriye aynı şeyi söyleyeceğini hepimizi biliyoruz. Onlar da bizi çok iyi tanıyor olmalı ki elden kaçırma ve ulaşamama korkumuz ile bizi vurmaya çalışıyorlar.

Valla Bu Size Çok Yakıştı

Fark ettiyseniz en büyük yalanlar işin satın alma boyutunda yaşanıyor. Üstünüze o beğendiğiniz kıyafeti giydiniz ve kabinden çıktınız. Satıcının gözlerinde yanan ışık ile size çok yakıştığını düşünüyorsunuz. Tabii ki çok yakışabilirdi eğer 2 beden büyük ya da küçük olsaydı. Özellikle alışverişlerde her söylenilene kesinlikle inanmamak gerekiyor.

Merhaba Karıcım Mesai Yeni Bitti

İşte altın yalanlardan biri. Her ne kadar bu yalan birçok şeyin değiştiği nokta olsa da siz siz olun önce güvenmeyi ardından da gözü kapalı her şeye inanmamayı seçin.

Yalan söylendiğini anlamak için;

Terlerler

Yalan söyleyen kişi bu yalanı söylerken terliyorsa ve siz kuşku duymaya başladıysanız yalan söylediğini düşünmekte haklısınız.

Konuyu Dağıtırlar

Ortaya herhangi bir yalanı atan kişi soru sorulmasına fırsat vermeden ilgiyi başka yöne çekmeye uğraşır. Böylelikle söylediği yalanın da çok masumane olduğunu kendine ispat etmiş olur.

Konuşma Şekli

Eğer bir kişi karşınızda size duygularını anlatırken kesik kesik konuşuyorsa sakince oradan uzaklaşın.

Eller Ve Bacaklar

Yalanlar söylediğini düşündüğünüz kişiye dikkatlice bakın. Bu kişiler genel olarak elleri ile oynar, avuç içlerini karşı tarafa doğru açmaz. Bacaklarını ve kollarını istem dışı olarak hareket ettirirler. Yalan söyleyen kişi özellikle burnuna sıkça dokunur.

Üstelik gülüşlerinin de sahte olduğu bellidir.

 

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();