Y Kuşağı İçin Dekorasyon Önerileri

Y Kuşağı İçin Dekorasyon Önerileri, Dekorasyonda Yeniliklere Açık Bir Y Kuşağı, En Şık Dekorasyon Önerileri Ve Daha Fazlası Kadin.com'da.

Y kuşağı 80’li yaşların çocuklarını kapsamaktadır. 1980 veya 1979 yılı ile 2000 senesi arasındaki kişilerin Y kuşağı içine girdiği genel olarak kabul edilebilir. Yani bu yaşlar arasındaki kitle şu an 16 ile 36 yaşları arasındadır. Peki, bu yaş aralığındakilerin Y kuşağı olduğunu kim çıkarmış, kim karar vermiş?

Teorik olarak tanımı yapılacak olursa Y kuşağının, Vietnam savaşı sonrasında ortaya çıktığı düşünülmektedir. Yaşanan savaştan sonra oluşan ilk global nesil olduğu için Y kuşağı olarak tanımlanmıştır. Şu an Türkiye’de yaşayan nüfusun çeyreğinden fazlasını Y kuşağı oluşturmaktadır.

Dekorasyonda Yeniliklere Açık Bir Y Kuşağı

Y jenerasyonunun genel özellikleri arasında yeniliklere açık olmaları en başta gelir. Teknolojinin birden çok hızlı bir gelişme yaşadığı bir dönem içerisinde dünyaya gelmişlerdir. Bu nedenle çok yeni herhangi bir şeye çok çabuk adapte olabilirler ve denemek isterler. Ev dekorasyonlarında da sürekli değişim yapacakları bir düzen kurmaları onlar için çok daha uygun olacaktır. Retro tarzdan vazgeçemeseler de bunların yeniden düzenlenip evlerinde kullanışlı olacak şekilde yeniden kullanılması tam Y jenerasyonuna göre bir seçimdir. Teknolojiden ödün vermeden geçmişin tarzını evlerine taşımayı severler.

Özgürlüğünüzü Yansıtın

Y jenerasyonun bir diğer özellikleri de özgürlüklerine düşkün olmalarıdır. Ne kadar özgür hissederlerse o kadar mutlu olurlar. Evlerinde de bu özgürlüğü yansıtmak için kullanacakları deniz renklerinden yardım alabilirler. Mavi tonları ve turkuaz hem daha ferah hem de rahat bir ortam yaratır. Ayrıca denizin ve gökyüzünün tonları ile döşemiş olduğunuz odalarınızda bunların sonsuzluğunu içinizde hissedebilirsiniz. Odalarına aynalar ile derinlik katarak yaşam alanınızı derinleştirebilirsiniz. Salonlarınızda özgürlüğü yansıtan tablolar ve fotoğraflar kullandığınızda daha huzurlu bir ruh haline kavuşabilirsiniz.

Y Kuşağı İçin Dekorasyon Önerileri

Yaratıcılıklarını kullanabilecekleri bir alan yaratmak Y kuşağı için çok önemlidir. Üretmeye ve becerilerini gösterebilecekleri durumlar yaratmaya çok heveslidirler. Bu nedenle evlerinde mutlaka kendilerine özel olarak ayırdıkları bir hobi alanlarının olması gerekir. Kendi çalışma alanlarında veya yatak odalarında ufak bir masa bile işlerini görecektir. Kiler kullanımı olan bir evde yaşayan Y kuşakları kilerlerini kendileri için kilerlerini özel olarak düzenleyebilirler.

Beyaz mobilyalar ve beyaz koltuklar kirlenmeye ne kadar müsait olsalar da dekorasyon için vazgeçilmezlerdir. Özellikle dünyada olan olaylar için oldukça duyarlı olan ve gösteriş yerine sadeliği tercih eden Y kuşağı için beyaz renkler ile harmanlanacak dekorasyonlar birebirdir. Eğer renk katmak isterseniz de beyazı beraber kullanamayacağınız renk yoktur. Beyaz koltuklarınıza koyacağınız kahverengi ve bej yastıklar odanızda dingin bir hava oluşturmanıza yardımcı olur. Bunun yerine sarı ve yeşil yastıklar koyarsanız odanızın enerjisini yükseltmiş olursunuz.

Spor konusunda da Y kuşağı oldukça aktiftir. Bu nedenle odalarında kullanacakları renklerde altın rengi oldukça sık kullanabilirler. Koyu olan renkleri daha az kullanmanız tavsiye edilir. Spor bir hava katmak için parlak renklerden de uzak durmak iyi olacaktır. Odada kullanılacak renkli bir puf veya shaggy bir halı odaya gerekli enerjiyi katacaktır.

Y Kuşağı İçin Dekorasyon Önerileri

Odalarda kullanılan esas ve taşınması zor eşyalarda sadeliği seçen Y kuşakları bir süre sonra bu görüntüden sıkılıp değişiklik arayabilirler. Bunu da ufak aksesuarlar ile odalarına renk katarak yapabilirler. Renkli yer minderleri veya renkli duvar tabloları odalara gereken ışıltıyı sağlamak için yeterli olacaktır. Eğer kullanılan renkler şampanya, krem rengi, gri gibi renklerden oluşuyor ise bunları bebek mavisi veya mor gibi renklerle tamamlayabilirsiniz. Masanız üzerine yerleştirilecek mor bir vazo bile odada yaratıcılığın enerjisini arttırmaya yardımcı olacaktır.