Vücudun Su Tutması Kabusunuz Olmasın

Vücudun Su Tutması Kabusunuz Olmasın! Vücudun Su Tutması Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Tüm bilgiler, ipuçları kadin.com'da

O bitmek bilmeyen şişkinlik hissi hepinizin malumu. Hele de özel günlere yaklaşırken yakımıza yapışıp bir türlü bizi terk etmeyen, kıyafetlerimizden ruhsal halimize kadar aklınıza gelebilecek her şeyde bizi etkileyen o şişkinlik hissi yok mu, kara günlerin başında geliyor. Ne giyseniz yakışmaz, oturup kalkmak hatta bazen ayakta durmak bile zorlaşır. İşte tam da bu sebepten ötürü vücudun su tutmasını engelleyecek maddeleri sıralamak istedik. Böylelikle günleriniz kabussuz ve çok daha rahat geçebilecek. Özellikle ellerde, bileklerde ve ayaklarda görülen şişkinlikler size fiziksel olarak da rahatsızlık verebilir. Vücudun su tutması hamilelerde, yolculuk yapanlarda ve yatalak hastalarda görülebildiği gibi çeşitli rahatsızlıkların belirtisi olarak da karşımıza çıkabilir. Eğer ani ve şiddetli bir şekilde vücudunuz su tutuyorsa mutlaka bir doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz. Onun dışında başka sebeplere bağlı vücudunuzun su tutmasında ise aşağıdaki maddeleri uygulayarak bu sıkıntınıza veda edebilirsiniz.

Vücudun Su Tutması Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Avokado İle Gelen Rahatlık

Muz, avokado ve domates potasyum açısından oldukça yararlı ve yüksek besin değerine sahip olan gıdalardır. Potasyum idrar üretimini arttırarak iki ayrı yoldan da vücudun su tutmasını önler. Eğer vücudunuzun su tutması ile ilgili herhangi bir şikayetiniz varsa muz ya da avokado gibi gıdaları daha fazla tüketerek hem kalp sağlınızı koruyabilir hem de istenmeyen şişkinliklerinize son verebilirsiniz.

Vücudun Su Tutması Kabusunuz Olmasın

 

Tuzu Azaltın

Evet, sonuna kadar haklısınız tuzsuz yemek elbette pek keyifli değil. Hatta daha yemeği tatmadan tuz katanlardansanız bu madde sizin için çok daha zor ama sağlık ve rahat bir his ön plana çıktığında biraz dikkatli olmak gerekiyor. Yemeklerde kullandığınız tuz miktarını azalttığınızda vücudunuzun su tutmasının azaldığını fark edeceksiniz.

Karahindibağ İle Fazla Suları Vücudunuzdan Atın

Karahindibağ ile henüz tanışmadıysanız işte size idrar söktürücü mucizevi bir bitki diye takdim edebiliriz. Özellikle uzun yıllardır etkisini kanıtlamış olan bu bitki ile vücudun su tutması tarihe karışacak. Günde 3 kez içilen karahindibağ ile sık sık idrara çıkarak vücudunuzdaki fazla sudan ve şişkinlik hissinizden kurtulabilirsiniz.

Daha Fazla Magnezyum Alın

Oldukça etkili ve önemli bir mineral olan magnezyum alımınızı arttırarak vücudunuzun su tutmasını engelleyebilirsiniz. Kepekli tahıllar, bitter çikolata, fındık ve yeşil yapraklı sebzeler magnezyum açısından oldukça yüksek gıdalardır. Aynı zamanda magnezyumu dışarıdan bir takviye olarak da alabilirsiniz.

Vücudun Su Tutması Kabusunuz Olmasın

 

Alabileceğiniz diğer önlemler:

  • Maydanoz da bilinen en etkili ödem söktürücüdür. Bir miktar maydanozu sapları ile birlikte kaynatıp suyunu içtiğinizde sık idrara çıktığınızı ve şişkinliğinizin yok olduğunu göreceksiniz.
  • Alkol, asitli içecekler ve bol kafeinden uzak durak vücudunuzun su tutmasını engelleyebilirsiniz.
  • Bol su tüketmek sanılanın aksine size şişkinlik vermek yerine mevcut şişkinliğinizi ve ödeminizi ortadan kaldıracaktır.
  • Düzenli bir egzersiz ile vücudunuzdan fazla su miktarını atabilirsiniz. Dolaşımı hızlandıracak masajlar ile ödemi hayatından çıkartabilirsiniz.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();