Vizesiz Tatil Önerileri

Vizesiz Tatil Önerileri !Yurt dışına çıkarak tatil yapmak istiyorsanız ancak vize ile uğraşmak istemiyorsanız size sunacağımız seçenekleri değerlendirin!

Vize çoğu zaman yurt dışına çıkmak isteyenler için bir handikap özelliği taşımaktadır. Şimdiden başlayan ilkbahar ve yaz tatil fırsatlarını değerlendirip yurt dışına çıkarak tatil yapmak istiyorsanız ancak vize ile uğraşmak istemiyorsanız size sunacağımız seçenekleri değerlendirmenize alabilirsiniz. Vizesiz tatil önerileri arasından size uyanı seçin ve bu sefer tatilinizi buralarda geçirin.

Vizesiz Tatil İçin İlk Tercih Edilen Yerler

Yunan Adaları

Aslında Yunan Adaları’na çıkmak için bir nevi vize uygulaması bulunuyor. Ancak Schengen’den daha kolay bir şekilde bunu halledebiliyorsunuz. Kapıda Yaz Uygulaması denilen bir uygulama ile Rodos, Meis, Kos, Samos, Midilli ve Sakız Adası’na daha kolay bir şekilde ulaşımı sağlayabiliyorsunuz. Tabi bunun için 36 saat önceden belgelerinizi hazırlamaya başlamanız gerekiyor. Harcayacağınız ücret de 50 ile 60 EU arasında değişiklik gösterebiliyor. Adalara vardığınızda ise sessiz koylar, leziz yemekler, tertemiz bir deniz sizi bekliyor olacak. Gittiğinizde fark edeceksiniz ki adalar aslında o kadar da küçük değillermiş. Burada birkaç gece geçirecek şekilde tatil planınızı ayarlamaya çalışın ve bu gecelerden bir tanesini mutlaka bir tavernada yunan müziği eşliğinde keyif yaparak geçirin.

Vizesiz Tatil

 

Ohri, Makedonya

Ohri gölü deniz seviyesinden 695 metre yükseklikte bulunmaktadır. Buranın çevresinde kurulmuş Ohri de tatlı havası ile insanı kendine hayran bırakıyor. Normalde Makedonya’nın denize kenarı yoktur. Bu nedenle buranın ne kadar popüler olduğunu hayal edebilirsiniz. Burada gezmeniz gereken mutlak yerler tarihi kalesi ve kiliseleridir. İsterseniz gölde yüzebilir veya kayıkla da açılabilirsiniz. Eğer yaz tatilinizi 12 Temmuz ile 20 Ağustos arasına getirirseniz harika bir müzik festivalinin içine düşmüş olacaksınız.

Vizesiz Tatil

 

Lefkoşa – Girne, Kıbrıs

Kıbrıs’a bırakın vizeyi, pasaportunuz olmadan da gidebilirsiniz. Ercan Havaalanı’na uçuşunuzu ayarladığınız takdirde sadece nüfus cüzdanınız ile tatilinizi yapabilirsiniz. Adada trafiğin sol şeritten aktığını unutmadan hareket ederseniz daha rahat edersiniz. Burada yapmanız gereken öncelikle Lefkoşa’ya gitmek olmalı. Burada şehri dolaşarak yeşil hattı görebilirsiniz. Bir sonraki istasyonunuz da Girne olabilir. Girne bir liman kentidir, burada tarihi eserleri inceleyebilir ve çok güzel olan sahil kenarında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Unutmadan belirtelim, Kıbrıs Girne sahil şeridi Afrodit’in doğduğu yer olarak bilinmektedir. Bu mistik tadı siz de tatmak isterseniz hemen bilet fiyatlarına bakmaya başlayın deriz.

Saranda, Arnavutluk

Arnavutluk henüz keşfedilmemiş olan ülkeler arasında yer almaktadır. Deniz tatili düşünüldüğünde Arnavutluk hiç akla gelmez ancak birbirinden güzel kıyıları olan bu ülkeye mutlaka uğramak gerekiyor. Saranda da Arnavutluk içerisinde mutlaka uğramak isteyeceğiniz bir şehir. Unesco tarafından koruma altına alınan Butrin Antik Şehri’ de Saranda ’da bulunuyor. Blue eye adı verilen su kaynağı da buraya uğradığınızda mutlaka görmeniz gereken bir oluşum. Hem denize girip güneşin tadını çıkarmak hem de farklı şeyler görerek doğanın ve tarihin tadına varmak istiyorsanız alın pasaportunuzu gidin Saranda’ya!

Vizesiz Tatil

 

Mostar, Bosna Hersek

Bosna Hersek, Türkiye vatandaşlarından vize istemeyen bir ülkedir. Buraya ziyarete geldiğinizde hüznün sizi sardığını hissedeceksiniz. Savaşın üzerinden oldukça uzun bir zaman geçmiş olsa da izleri hala kentin sokaklarında duruyor ve kendini hissettiriyor. Bunun yanı sıra halkı da umutlarını ve neşelerini kaybetmemiş durumdalar. Mostar köprüsünün inanılmaz görüntüsü, köprüden nehre atlayan gençlerin neşesi sizin de keyfinizi yerine getirecek. Bosna Hersek de bir sonraki istasyonunuz Saraybosna olabilir. Gittiğiniz yerlerde mutlaka soğan kaymak veya ajvar ile birlikte sunumu yapılan Boşnak usulü köfte olan Cevapi’yi tadın. Benzer kültürlere sahip olduğumuz için tam damak tadınıza uygun ve lezzetli yemekleri burada tadabileceksiniz.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();