Bu haftasonu İstanbul’da Van Kahvaltısı Yapmaya Ne Dersiniz?

Bu haftasonu İstanbul’da Van Kahvaltısı Yapmaya Nedersiniz, Boğaz'a nazır kahvaltı keyfi: Dhabi Lounge- Yeniköy, Van Ahtamar Kahvaltı Salonu- Taksim

Kahvaltının hep en önemli öğün olduğunu söylerler. Peki nedenini hiç düşündünüz mü? Elbet düşünmüşsünüzdür ama bir de biz söyleyelim. Metabolizmanın gün boyunca gereksinim duyacağı enerjinin en önemli kaynaklarından biri kahvaltıdır. Eğer bu öğünü atlarsanız gün boyu kan şekeriniz düşecek,vücut fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremeyerek sizde bazı rahatsızlıklar yaratacaktır.Güne enerjik başlamak varken eminiz halsiz, bitkin bir şekilde yeni günü karşılamak istemezsiniz. Biz bu yazımızda tüm enerjisini harika bir Van kahvaltısı ile toplamak isteyen okuyucularımızla  İstanbul’un en gözde Van kahvaltısı sunan mekanlarını paylaşıyoruz.

Hadi enerji toplamaya !

İstanbul’un En İyi Van Kahvaltısı Mekanları

Cihangir’in En Popüler Mekanı ‘Van Kahvaltı Evi ‘

van kahvaltısı

Van kahvaltısı yapmak isteyenler için tabikide ilk adresimiz Cihangir’de bulunan Van kahvaltı evi. Mekana ilk gittiğinizde önündeki insan kalabalığından ne kadar meşhur bir yerden söz ettiğimizi anlayacaksınız.Sözü çok uzatmadan menüsünde neler bulabiliriz biraz söz edelim.

Pişiden  gözlemeye ,sucuktan murtuğa, kavuttan çemene kadar birbirinden lezzetli tatlar sizi bekliyor olacak. Adeta görsel bir şölen yaşayacaksınız.Canınız çekti değil mi ? O zaman vakit kaybetmeden hadi Cihangir’e!

Meşhur Van Kahvaltı Dünyası- Beykoz

van kahvaltısı

Geldik ikinci adresimize. Beykoz’da bulunan meşhur  Van Kahvaltı Dünyası ile kendinizi evinizde hissedeceksiniz .Ürünlerinin bir çoğunu Van’ın kendi yörelerinden getiren bu mekan Van kahvaltısı hasreti çekenlerin ortak noktası. Getirdikleri Serpme kahvaltıları ve doğal ürünleri ile  adeta kahvaltıyı bir öğün olmaktan çıkarıp  keyife dönüştürüyor.”Önce samimiyet”anlayışı ile ilerleyen bu mekan müşterileriyle eksiksiz ilgileniyor.

Moda Van Kahvaltı

van kahvaltısı

Yazımızın başında güne enerjik başlamaktan söz ettik. Enerjimizi toplamamız için  sanırım  biraz da huzura ihtiyacımız var. Hem huzurlu bir ortam hem de gerçek bir Van kahvaltısı lezzetini bulabileceğiniz bir mekan   ‘Moda Van Kahvaltı’’dan söz ediyoruz. Anadolu yakasının belkide en huzurlu yeri olan Moda’da bulunan bu mekan Van’a özel örgü peynir, cacık, taze-kaşar, otlu peynir, menemen, tahin-pekmez gibi birçok çeşidi sizlere sunuyor.

Van Ahtamar Kahvaltı Salonu- Taksim

van kahvaltısı

Taksimi genellikle meşhur eğlenceli gece hayatı ile  biliriz. Peki ya gündüz ? Eşsiz ve doğal bir Van kahvaltısı için Taksim’e gitmeye ne dersiniz?  Taksim’de bulunan Van Ahtamar Kahvaltı Salonu,  kavut, jaci, peynir çeşitleri, bal-kaymak, sucuklu yumurtasıyla enfes tatlar sunuyor.Bizce denemeye değer.

Van Kahvaltı Sofrası – Kızıltoprak

van kahvaltısı

Van kahvaltısı demişken Kızıltoprak’ta bulunan ‘Van Kahvaltı Sofrası’ndan söz etmesek sanırım biraz ayıp etmiş olurduk.Uzun yıllardır hizmet veren bu mekan şık dizaynı ve lezzetli kahvaltı seçenekleriyle hem gözünüze hem midenize hitap ediyor.Yolunuzun Kızıltoprağa düşmesini beklemeden hemen bir plan yapın ve ekmeğinizin üstüne Van’ın mis gibi yöresel lezzetlerini sürerken bizim bu tavsiyemizi hatırlayın.

Boğaz'a nazır kahvaltı keyfi: Dhabi Lounge- Yeniköy

van kahvaltısı

Ve rotamızı boğaza çevirdik. Deniz kokan Yeniköy ‘de boğaza nazır bir mekan Dhabi Lounge. Van’ın bağrından kopup gelen bal, helva ve menemen bu kahvaltıya karşı koyamayacağınızı gösteren  bir kaç neden .Eğer amacınız sadece bir kahvaltı değil ziyafet çekmekse doğru adrestesiniz.

limonata

Bu hafta Van’ın yöresel lezzetlerini tatmak isteyen ya da hasretini çeken okuyucularımız  için mekan önerilerinde bulunduk. Dileriz aradığınız damak lezzetlerini  bu mekanlarda bulabilir ve beğenirsiniz.Yazımınızın sonuna gelirken kahvatı yapmayı ihmal etmemenizi  önerir enerjik ve sağlıklı günlere merhaba demenizi dileriz...