Uzmanlardan G-String Uyarıları

Uzmanlardan G-String Uyarıları. G-String giymek neden sakıncalı? Siz de G-String giyiyorsanız bunlara dikkat edin!

Uzmanlardan G-string uyarıları gelmeye devam ediyor. Alman tıp uzmanları yaptıkları son araştırmayla birlikte, G-string kullanımıyla doğru orantılı olarak artan tehlikeye dikkat çekti. Kadınları "Mümkün olduğunca giymeyin" diyerek uyardı.

Yapılan araştırmalar, G-string’in yaygınlaşmasıyla birlikte, jinekolojik sorunların da artış gösterdiğini, bunların başında da bakteriyel enfeksiyonların geldiğini belirledi.

Uzmanlardan G-String Uyarıları

G-String Püf Noktaları

İç çamaşır seçiminin oldukça önemli olduğunu çoğu kadın bilir. İç çamaşırı alışverişlerinde güzellikten çok sağlığa önem verilmelidir. Naylon iç çamaşırları kimi zaman vücut estetiğini bozar ve geri dönülemez sağlık problemlerine davetiye çıkarır.

Özellikle dar kot pantolon ve gece elbiselerinde çoğu kadının tercihi olan G-string'ler de bu sağlık problemlerine neden olan iç çamaşır çeşitlerinden biri.

Giyilen çamaşırların elbise üzerinden lastik izlerinin görülmesi çoğu zaman rahatsızlık yaratır. Bu ürünler bu konuda çok güzel  bir çözüm yolu olsa da beraberinde getirdiği tehlikeler  oldukça fazla.

Alman Jinekoloji Birliği üyesi Dr. Thomas Gent bir söyleyişisinde "Özellikle dar ve yüksek oranda naylon, poliyester gibi doğal olmayan kumaşlardan yapılmış bu iç çamaşırları tehlike saçıyor. Kadınlar bu tarz çamaşırları 4 saatten fazla süreyle giydikleri zaman, enfeksiyona davetiye çıkarmış oluyorlar. Son zamanlarda bu tür sorunlarla doktora başvuran kadınlarda adeta patlama oldu." şeklinde konuştu.

Geçen yıl, İngiliz doktorlar da "G-stringleri 4 saatten fazla giymeyin, pamuklu kumaştan olmasına dikkat edin ve dar olanları tercih etmeyin" şeklinde uyarmıştı.

Naylon iç çamaşırlarının hemen hepsi sağlığı tehdit eder. Ancak G-string'ler vücudu daha fazla sardığından idrar yolları ve diğer vajinal enfeksiyonlara, çeşitli mantar hastalıklarına daha fazla sebebiyet verir.  Gün içerisinde normal iç çamaşırlarınızı her 5 - 6 saatte bir değiştirmeniz gerekirken bu iç çamaşırlarında periyot 3 - 4 saatlere kadar düşüyor.

Genel anlamda özellikle kadınların erkeklere oranla daha hassas olan genital bölgelerine dikkat etmeleri gerekir. Bir mantar hastalığının veya diğer çeşitli enfeksiyonların nelere yol açabileceği iyi bilinmeli. Yalnızca G-string'ler için değil sütyen ve diğer tarz çamaşırlarda pamuklu ve çok dar olamayan ürünler tercih edilmeli. Bunların kullanımında titiz olmaya özen gösterilmelidir.

Unutmayın, sağlıklı bir kadın olmak sağlıklı iç çamaşırlarıyla olur.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();