Uzaktan İlişki Yaşayanlara Tavsiyeler

Uzaktan İlişki Yaşayanlara Tavsiyeler, Uzaktan İlişki Yürütmenin Yolları, Gençlerde Uzaktan İlişki ve Yapılması Gerekenler.

Ne olursa olsun, sevdiğiniz insanla aranıza kilometreler girdiğinde, bağlantınızı güçlü tutmakta zaman geçtikçe daha fazla zorlanacağınızı siz de biliyorsunuz. En başından birkaç temel kural koymak ve iletişim için yaratıcı yöntemler bularak yine de uzaktan ilişki yürütebilirsiniz. Aşkın kilometresi, yakını uzağı olmaz diyerek buluşacağı günü sabırla bekleyen, birbirinden hiç vazgeçmeyen ve bir o kadar seven insanlar;ilişkilerini daha sağlıklı bir şekilde yürütebilirler. Sabırla mutlu sona ulaşmak için yapması gerekenleri yapmalı ve verilecek önerilere belki biraz kulak vermelidir.

Uzaktan İlişki Yürütme Yolları

Öncelikle buluşma sıklığını iyi ayarlamak ve kişilerin karşılıklı olarak sabır gösterebileceği türde bir plan ve program oluşturulmalıdır. Bu program çerçevesinde kişilerin otomatik olarak birbirlerine olan özlemleri de buluşma gününe yaklaşınca daha da artar ve bu psikolojik olarak da açıklanabilir türde bir olay olarak yorumlanır.

Uzaktan İlişki Yaşayanlara Tavsiyeler

- Kişilerin birbirlerine karşılıklı güven sağlamaları uzaktan ilişki yaşayanlar veya yaşamak zorunda kalanlar için oldukça önemlidir. Bu güven kesinlikle sarsılamaz derecede olmamalı ve sonrasında yaşanacak bir olayda kişinin kendini çok fazla yıpratmaması için dozunda bir ilişki yaşanmalıdır.

- İlişkide her iki tarafta, “O, bana bunu zaten yapmaz.” Diyerek kendinin aykırı bir harekette bulunması sonucunda; ilişkinin sürecinin uzun olmayacağını ve karşısındaki kişiyi yaptığı hareketle fazlaca yıpratacağı kadın veya erkek tarafından bilinmek zorundadır.

Mesafeler Aşkı Öldürür Mü ?

- Karşısındaki kişiyi hiç görmeden sevgi duyan ve bunu aşka çeviren kişiler, genellikle yapay sevgilerden hoşlanan, daha öncede bu tür ilişkilerde bulunmuş kişilerdir. Uzaktan ilişki ile yaşanan aşklar, bir yerden sonra kopmaya mahkûmdur. Kopmayanlar ve mutlu sona ulaşabilmeyi başarabilen çiftler çok nadir örneklerdir.

- Herhangi bir nedenle yakın mesafe ilişki yaşayan kişilerin uzaklaşması ve uzak mesafe ilişkisine dönüşmesi, kişilerin birbirlerine olan sabırları hakkında gerçekleri de ortaya çıkaracaktır. Sabrın tükenmesi ve kişilerin birbirine olan tahammüllerinin giderek azalması sonucunda birbirlerinden kopacaklar, belki kötü bir şekilde de ayrılacaklardır.

Uzaktan İlişki Yaşayanlara Tavsiyeler

- Yine belirtilmelidir ki, sadece uzaktan ilişki yaşayanlar için değil; her türlü ilişki için güven oldukça önemlidir. Güvenin bir kere zedelenmesi, ileriki zamanlarda yaşanacak problemlerin daha fazla uzamasına, sürekli eski problemlerin gün yüzüne çımasına, kişilerin birbirlerini suçlamalarına, kavgaların boyutunun değişmesine neden olacaktır. Bu konularda dikkatli olunmalı ve sabır gösterilmelidir.

- “Kişi kendinden bilir işi” lafının hayatla bütünleşmesi gerektiğini, önceliğin her zaman kendinin olduğunu ve yapılacak tüm davranışların, kullanılacak tüm kelimelerin kişinin kendi sorumluluğunda olduğu iki tarafında bilmesi gerektiği önemli kurallardandır.

- Her ne olursa olsun, bir birliktelik sağlanacaksa; saygılı olmaya gayret etmeye dikkat edilmelidir. Saygı; her yaşta cinsiyet ayrımı yapılmadan benimsenmesi ve uygulanması gereken yegâne kuraldır. Saygı, huzur başlangıcıdır.

Gençlerde Uzaktan İlişki

Yaşı 15-16 olan ergenliğe yeni girmiş çocukların bu anlamda girişimleri günümüzde elbet olacaktır. Sosyal medya ve internetin verdiği fırsatlar kişilere ulaşamayacağı bir kapı alanı bırakmadığından internet üzeri uzaktan ilişki kaçınılmazdır. Bu süreçleri çocuklar çoğunlukla aileleriyle paylaşmadıkları için de doğru fikirleri düşünebilecek güçte olamayacaklardır. Böyle yaşlarda başlayan ilişkilerin çocukları etkilememesi ve âşık olduğunu düşünmemesi için ailelerin de çocuklara sıcak davranması, bu tür gelişmeleri kendileri ile paylaşacak cesareti vermesi gerekir.