Güzel Ayaklara kavuşmak İçin Topuk Çatlakları Nasıl Giderilir?

Topuk Çatlakları Nasıl Giderilir? Topuk çatlakları ile başınız dertte mi? Doğal ve pratik yöntemlerle topuk çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz!

Her kadının belki de cildindeki en büyük sıkıntı sebebi topuklarıdır. Sadece yaz aylarında değil, her mevsim kuruluğu ve özellikle çatlakları ile canımızı sıkan topuk çatlakları , artık tarihin tozlu sayfalarında yerini alacak. Mevsime aldanıp artık nasıl olsa topuklarım görünmeyecek bakıma ihtiyaçları yok gibi düşünmeyin. Doğru bakımları tekrarladığınız takdirde her mevsim rahat edebileceğiniz pembe ve bakımlı topuklara sahip olabilirsiniz.

Topuk Çatlakları İle Başınız Dertte Mi?

Vazelin

Her derde deva bir ürün olan vazelin özellikle konu kuru cilt ve topuk çatlakları olduğunda harika bir iksir haline dönüşebiliyor. Yalnız vazelini sürmeniz gereken zaman dilimi mutlaka akşam olmalıdır. Özellikle yatmadan önce temiz ayaklarınıza süreceğiniz vazelin cildinizin bütün nem ihtiyacını karşılayacaktır. Vazelini sürdükten sonra pamuklu bir çorap giymeniz halinde de bu nemi içeriye hapsedebilirsiniz ve uyandığınızda yumuşacık topuklara sahip olabilirsiniz.

Nemlendirici Kremler

Eğer topuk çatlaklarınızın şiddeti çok değilse cildinize en uygun yoğun bir nemlendirici krem de topuk çatlaklarınızı sonlandırmak için yeterli bir çare olabilir.

Limon

Asidik biz özelliğe sahip olan limon topuk çatlakları üzerinde de oldukça etkilidir. Ilık bir suyu bir leğen içine koyun, içine limon suyu ekleyin ve 15 dakika ayaklarınızı içinde tutun. 15 dakika sonunda ayaklarınızı topuk taşı ile ovduğunuzda topuğunuzdaki çatlakların gittiğini göreceksiniz.

Topuk Çatlakları Nasıl Giderilir?

Muz

Oldukça severek tükettiğimiz muz aynı zamanda topuk çatlakları için ideal bir bakım yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Olgunlaşmış bir muzu püre haline getirerek temizlediğiniz ve kuruttuğunuz ayaklarınıza sürerek 15 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında ise ılık bir su ile durulamanız ve bir süre soğuk su tutmanız halinde topuk çatlaklarınızın sona erdiğini, topuklarınızın nemlendiğini görebilirsiniz.

Tuzlu Su

Yaz aylarında denize girdikten sonra topuklarınızdaki çatlakların azalması tabii ki tesadüf değil. B

Topuk Çatlakları Nasıl Giderilir?

ir kovanın içine koyacağınız ılık suyun içerisine tuz koyarak ayaklarınız bu suyun içerisinde 20 dakika beklettiğiniz takdirde kan dolaşımınızı hızlandırmış olacağınızdan topuk çatlaklarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Parafin mumu, bal, gülsuyu ve gliserin, su, E vitamini ve kalsiyum alımı da topuk çatlaklarınız için oldukça etkili olan diğer yöntemler arasındaki yerlerini alacaklardır.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();