Terazi Burçları Ve Genel Özellikleri

Terazi Burçları Ve Genel Özellikleri, Terazi Burçları Karakteristik Özellikleri, Terazi Burcu Aşk Ve İlişkiler

Terazi burçları, hava elementinde, Pozitif polaritede, Öncü nitelikte, eril (erkek, yapan) enerji taşıyan bir burçtur. Yönetici gezegeni Venüs’tür. Boğa burcu ile aynı yöneticiyi paylaşırlar. Boğa burcu Venüs’ün bireysel güzelliğini almışken Terazi burcu bu güzelliği daha evrensel alır. Tek başına güzel olmak değil birlikte bir ahenk içinde güzel olmayı tercih eder. Terazi burcunun arketipi bir terazidir. Arketipinde olduğu gibi bu burcun insanları, olayları, insanları, farklılıkları tartma ve değerlendirme konusunda oldukça yeteneklidirler. Vücudumuzda cildimizi, sırtın alt kısmını ve böbrekleri yönetir. Börekler vücudun fonksiyonlarını doğru şekilde yerine getirmesi için, zararlı maddeleri süzerler. Bu durum Terazi burçlarının hayata karşı tutumlarının aynısıdır.

Terazi burcu Zodyak’ın yedinci burcudur ve Güneş’in burca ilerlediği gün gece ve gündüz birbirine eşitlenir. Kuzey yarımkürede sonbaharı başlatır. Hava yazdan kalma bir sıcaklıktadır ama aynı zamanda da terletmez. Terazi burcu da kendi başlattığı mevsimin başı gibidir. Her zaman sıcakkanlı, neşeli, sıcak ancak ne sizi sıcaklığı ile boğar ne de her zaman öyle kalacakmış hissi verir. Onunla konuşurken, eğer dengeyi kaçırırsanız, havanın soğuyacağını hissedersiniz.

Terazi burcunun işi gücü harmonidir. Bu burca sahip insanlar hayatlarının her noktasında bir denge ararlar. Alma-verme dengesini de tabi ki en iyi kuran burç Terazidir. Kimsenin hakkını yemezler, kimseye de haklarını yedirmezler. Ruh halleri de kendileri gibidir. Çok hızlı öfkelenmelerini veya hemen kahkahalara boğulmalarını beklememek gerekir. Bireysel değil, evrensel oldukları için, kendilerinde var olan dengeyi başkaları ile ve başkaları arasında da kurmak isterler. Bu sebeple Terazi burçları hem çok iyi arabulucular hem de çok iyi çöpçatanlardır. Terazi burçlarının evlendirdikleri bir sürü arkadaşları vardır.

Terazi Burçları Karakteristik Özellikleri

Tüm Hava grubu burçları gibi Terazi burcu da zihinsel bir burçtur. Venüs’te ise mantıktan eser yoktur. Venüs duygudur. Terazi burçları duygularını zihinsel faaliyetlerle dengelemeye çalışsalar da oyları hep duygudan yanadır. Öncü bir burç olduğu içinse başlatma, yeniye adım atma enerjisi vardır.

Yönetici Venüs olduğu zaman güzellik beklemek çok da anormal değildir. Terazi burçları genelde güzel insanlardır. Güzelliğin değişken olduğunu düşünürsek, Terazi burcu insanların dış görünüşleri için en doğru kelime simetriktir. Bir şekilde erkek veya dişi fark etmeksizin, vücutlarında simetriye sahiptirler. Genel anlamda kum saati görüntüsü mevcuttur.

Her burç kendinden önce gelen burcun görevini tamamlar ve bir sonraki burca hazırlık yapar. Terazi burcu, Başak burcunun hasadını pazara sunar. Terazi burcunda her ürün kalitesine göre fiyatlandırılmalı ve satılmalıdır. Bu sebeple pazarda gördüğümüz en dişli pazarlığı yapan teyzeler Terazi burcundandır. Yine Terazi burçlarından çok iyi satışçı çıkar. Onlar size bir ürünü gereğinden pahalıya satmazlar. Eğer ürün pahalı ise neden pahalı olduğuna sizi inandırırlar.

Terazi burçları sosyal anlamda çok güçlüdürler. Hemen hemen herkesle çok iyi anlaşırlar ve etraflarındaki insanlar tarafından çok sevilirler. İnsan ilişkilerinde en başarılı burç Terazidir.

Tüm gruplar parçalanır ama Terazi burcu o gruptaki tüm insanlarla görüşmeye ve konuşmaya devam eder. Küslük Terazi burçlarının lugatlarında mevcut değildir. Bir insana küsmezler. Kırılırlar, alınırlar ama küsmezler. Bir Terazi burcu, artık aramalarınıza cevap vermiyorsa size küs değildir, sizi silmiştir.

Tüm dengeli davranışlarına rağmen Zodyaktaki en kararsız burç Terazidir. Her şeyi dengeleme telaşı arasında kalıverir bazen. Çünkü her seçenekte değerli bir şey görebilme kapasitesindedir. Bir kalemde karar veremezler. Bir kıyafeti 37934 kere deneyebilirler. Farklı farklı zamanlarda tekrar tekrar dener ve öyle karar verirler. Karar verdiklerinde ise hiç şüphe yok ki bu doğru bir karardır.

Adalet duyguları çok gelişkindir. Haklıya hakkını teslim etme onun işidir. Çok küçük yaşta hakkını aramaya başlar. Adaletin temel işareti de terazidir. Bu sebeple Terazilerden çok iyi hakim çıktığı söylenir. Avukatlık da yine bir seçenektir. Ancak gözleri kapalı haksız birini savunamazlar. Bu sebeple Terazi burçlarındaki avukatlar dava seçerler.

Terazi Burcu Aşk Ve İlişkiler

Terazi burçları maalesef çok zor aşk yaşarlar. Çok ilişkileri veya hiç ilişkileri olur. Dengede kalamadıkları tek yer burasıdır. Her ilişki denenir veya denenmeye değmez bile. Aşkta terazi olmadığı için de Terazi burçları hep geri çekilir. Arkadaşlık konusunda dünya şekeri ve girişken bu burcun üyelerinin aşk hayatındaki tutumları oldukça tezattır. Aslında genel anlamda Terazi burçları içlerinde tezatlıklarla yaşarlar. Duygular, aşk çok önemlidir ama hiçbir Terazi burcunu ilişkisi kötü gidiyor ya da ayrıldı diye paralanırken bulamazsınız.

Ana pozitif özellikleri; sosyal, adil ve cana yakın olmalarıdır.

Ana negatif özellikleri; kararsızlık ve hayır diyememektir.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();