Tek Başına Yaşamanın İnsana Kazandırdıkları

Ailenizle, sevgilinizle veya ev arkadaşınızla yaşamak kuşkusuz bol avantajlı bir durum. Ama tek başına yaşamanın bunların gerisinde kalır bir yanı yok, hatta birlikte yaşamaktan kişinin kendisine daha faydası dokunacak kazanımları var:

Kendi başınıza iyi vakit geçirmeyi öğrenirsiniz.

 

Yalnız yaşayanlar daha az sıkılan insanlardır çünkü zamanlarını kendilerini eğlendirecek veya meşgul edebilecek şekilde kullanmayı bilirler.

 

 

Sorumluluk almanın önemini kavrarsınız

 

Karşılaşacağınız zorlukları tek başınıza göğüsleyeceksiniz, bir yandan da önce kendinize sonra çevrenize olan sorumluluklarınızı idrak edeceksiniz. Bundan sonrasında ise limitlerinizi zorlamak size kalıyor.

Hayatınızı kendiniz belirlersiniz, kimseye ihtiyaç duymadan yaşamayı öğrenirsiniz.

 

Bir süre sonra insanlar beraber yaşadığı insanlara karşı kendini sorumlu hissediyor, daha doğrusu bağımlı. Bu bağımlılığı yaşamayanlar ise kendi başına yaşamayı ve birey olarak güçlü kalmayı öğreniyorlar.

Eviniz tamamiyle size ait olur!

İstediğiniz saatte girin ve çıkın. İster çırılçıplak gezin, ister odanızı bir sonraki gün toplayın, ister kapınız açık duş alın. Ev sizin ve evde sadece siz varsınız, krallığınızın tadını çıkarın!

Hem kendinize, hem evinize dair pratik bilgilerinizi geliştirirsiniz.

Yemek yapmaktan bulaşık yıkamaya, ampul değiştirmekten musluk tamirine elinizden her iş gelmeye başlar. Arkadaşlarınız arasında da aranan kişi olursunuz haliyle!

Çoğu insanın korkusu olan yalnızlık sizin dostunuz olur.

Hem yalnızlığın değerini, hem de onlar yanınızda değilken hayatınızdaki insanların değerini anlarsınız. Yalnızlıktan korkanlara da garip gözlerle bakmaya başlarsınız!

Kendinize olan güveniniz artar, daha çok düşünür, daha çok güçlenir, tam anlamıyla kendinizi bulursunuz!

No more pages to load

No more pages to load