10 Adımda Tatile Hazırlık İçin Pratik Öneriler

Tatile nasıl hazırlanmalısınız? Stressiz ve huzurlu bir tatil geçirmek istiyormusunuz? 10 maddellik ihitiyaç listenizi hazırladınız mı?

Kış tatili veya yaz tatili farketmez artık tatil planlarımızı kış tatilleri için nerdeyse yaz aylarında yaz tatillerimizi ise kış aylarında organize etmeye başladık. Neden mi? çünkü daha erkenden planlayabildiğimiz tatilleri daha ekonomik hale getirebilme imkanımız oluyor. Tatile nasıl hazırlanmalısınız kısmına gelmeden önce hem ruhen hemde fiziksek olarak hazırlıklarınızı yaparak tatile çıkmanızı öneririz. Adı üstünde tatile çıkıyorsunuz kendinizi stresten arındırın , küçük şeyleri kafanıza çok fazla takmamaya gayret edin. Egzersiz ve yürüyüşler yaparak beynen ve fiziken kendinizi forma sokun. Sonrasında da tattilden keyif alabilmek için elinizden geleni yapın. Tatilinizi daha verimli ve stressiz geçirebilmek için aşağıda ki bir kaç önerimizi de dikkate almayı unutmayın.

10 Adımda Tatile Nasıl Hazırlanmalısınız ?

1. Liste oluşturun.
Stressiz bir tatil geçirmek istiyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayacak plan listesi oluşturabilirsiniz. Böylece tatile adımınızı attığınız anlarda, sizi mutlu edecek gereksinimlerinizden yoksun olmamış olursunuz.
2. İlk yardım çantası hazırlayın.
Tatile çıkarken tedbiri elden bırakmamanız gerekiyor. Tatil sırasında baş ağrısı, mide bulantısı ya da diğer rahatsızlıklar canınızı sıkacağı için bu tarz sıkıntılara karşı, yanınızda bulunduracağınız ilaçlar sizi mutlu edecektir.
3. Bagaj kısıtlamalarını dikkate alın.
Havayolu şirketinin belirlediği kilo kısıtlamasına uymalısınız. Havaalanına gitmeden önce çantanızı tartın.
4. Ayakkabı tercihlerine dikkat edin.
1 haftalık tatil için bavulunuzu ayakkabıyla doldurmayın. Tercihlerinizi, tatilinizi zehir etmeyecek ayakkabılardan yana kullanın.
5. Kozmetik ürünlerde abartıya kaçmayın.
Bavulunuzu fazla sayıda kozmetik ürünle doldurmamalısınız. Artık Dünya’nın her yerinde şampuan ve güneş losyonları edinebilirsiniz. Bu, sizi hazırladığınız eşyaların üstüne bakım ürünlerinin dökülmesinden kurtarabilir. Özel bakım gerektiren durumlar haricinde tatil çantanızı kremlerle doldurmayın.

10 Adımda Tatile Hazırlık
6. Kırılabilecek eşyalarınıza karşı hassas olun.
Eğer taşımanız gereken porselenleriniz ya da cam eşyalarınız varsa onları çantanıza ayrı ayrı yerleştirmeye özen gösterin. Ayrıca, bu eşyalarınızı köpük koruyucuyla sarabilirseniz, kırılmalarını da önlersiniz.
7. Kıyafetlerinizi kategorilere ayırın.
Kıyafetlerinizi gruplar halinde yerleştirin. Örneğin, tişörtleri , tişörtlerle; pantolonları da pantolonlarla birarada tutmanız, yaşayabileceğiniz karışıklıkları önler.
8. İhtiyaç duyacağınız eşyaları küçük bir çantaya yerleştirin.
Bavulunuzu kaybetme riskini göz önünde bulundurarak, küçük bir çantanın içine bir miktar para ve temiz iç çamaşırı yerleştirmek mantıklı olacaktır.
9. Sıvı limitlerini atlamayın.
Belirlenen sıvı limitleri uçuş güvenliği açısından önem taşımaktadır. Sıvıların, 100 ml’den fazla olmamasına özen gösterilmelidir.

Yaz tatili de olsa, serin yaz akşamlarını ve yağmur ihtimalini pas geçmeyip, bavulumuzda yağmurluk bulundurabiliriz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();