Tatil Bavulu Nasıl Hazırlanmalıdır?

Tatil Bavulu Nasıl Hazırlanmalıdır? Bir Haftalık Tatil İçin Yirmi Kombine Gerek Yok! Kozmetikleri Azaltın, Ayakkabı Dolabınızı Yanınıza Almayın.

Tatil mevsimi geldi çattı. Eğer sizlerde birçok kişi gibi tatil planı yapmaya başladıysanız eminiz ki bavulunuza koymanız gereken şeyleri şimdiden düşünmeye başlamışsınızdır. Özellikle bir kadın için tatile giderken en önemli husus tatil bavulu hazırlama anlarıdır. Eksik bir şey olması mı? Mümkün değil! Her ayrıntı ince ince hesaplandıktan sonra ihtiyaç duyulan her şey bavuldaki yerini almalı. Evin büyük bir kısmını tatilde giderken yanımızda götürüyor olmamız tamamen bir ihtiyaç ve bunu kimsenin anlamasını beklemiyoruz. Ama yine de bu kadar ince düşünceye rağmen bazı zamanlarda olmadık şeylere karşı hazırlıksız yakalanabiliyoruz. İşte böyle durumlar için tatile giderken bavulunuza ne koymalısınız, neleri öncelikli tutmalısınız diye kendinizi yormamanız için biz sizin yerinize bunları derledik.

Minimum Ağırlıkta Tatil Bavulu Hazırlamak İçin Öneriler

Tatile minimum ağırlık ile başlayıp maksimum ağırlık ile geri dönmek isteyenlerdenseniz tam olarak doğru yerdesiniz.

Tatil Bavulu Nasıl Hazırlanmalıdır?

Ayakkabı Dolabınızı Yanınıza Almayın

Özellikle kadınların vazgeçilmezi olan ayakkabılar tatil dönemlerinde bavullara en çok konulan eşyaların başında geliyor. Her gece ve kıyafet için yanımıza bir ayakkabı almayacaksak o tatile çıkmanın ne anlamı var diye düşünebilirsiniz ama nu düşüncenizden hemen kurtulmalısınız. Her kıyafetinize uygun olabilecek 3 çift ayakkabı ile tatilinizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Üstelik bavulunuzda da oldukça fazla yeriniz kalır.

Kozmetikleri Azaltın

Tatil demek aslında bir yandan da yalınlaşmak demek. Günsüz plajda ve denizde geçen uzun saatlerin altından bronzlaşan cildiniz için çok fazla ürüne ihtiyaç duymayacaksınız. Biraz rimel ve parlatıcı ile zaten duru ve şahane bir görünüme sahip olabileceğinizi unutmamalısınız. Yanınıza alacağınız kozmetik ürünlerinde önceliği nemlendiricilere verebilir, rimel ve parlatıcı da ekleyerek kozmetik ürünlerinizi sınırlandırabilirsiniz. Hafif bir çiçek kokusunu da ekledikten sonra bavulunuzda kozmetik ürünlerin ağırlığından kurtulmanız mümkün olacak.

Bir Haftalık Tatil İçin Yirmi Kombine Gerek Yok!

Ne giyeceğim derdi sizin için tatilde de devam edecekse günlük rutininizden ne farkı kalacak? Bu sebeple mümkün olduğunca giymek istediğiniz kıyafetlerinizi bir kombin olarak tasarlayarak bavulunuza tatile gideceğiniz gün sayısı kadar koymanızda fayda var.

Tatil Bavulu Nasıl Hazırlanmalıdır?

Özellikle şehir içinde kullanamadığınız ya da bronz teninizle uyum sağlayacak olan kıyafetlere öncelik vererek bavulunuzu hazırlamaya başlamalısınız. Kalın giysilerden ziyade uçuş uçuş elbise ve etekler ile tatil ruhuna çok daha kolay bürünebilirsiniz. Kısa şortlarınızı ve plaj kıyafetlerinizi de her güne özel olarak seçerek minimum kıyafet ile maksimum şıklığı yakalamanız mümkün olacak.

Unutulmaması Gereken Eşyalar

Şarj aletleriniz, biletleriniz, saç düzleştiricileriniz, ilaçlarınız, güneş gözlüğünüz, yara bandınız, kirlilerinizi koymak için poşet ve her kombininiz için bir takı seçerek bavulunuzu kapatmaya hazır hale gelebilirsiniz. Tatil aslında kendinizi dinlendirmek ve fazlalıklarınızdan kurtulmak için en ideal yoldur. Bu yolu en iyi şekilde değerlendirerek dinlenmiş olarak tatili noktalamanız bir sene sürecek olan yeni maratonunuz için sizi hazırlamaya yetecektir. Az eşya ve bolca huzurlu tatiller…

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();