Tarz Görünmek O Kadar Kolay ki! Yüz Şekline Uygun Kahkül Modelleri

Ufak değişiklikler yaparak kendinizi daha iyi hissetmek ve birçok kadının zaman zaman aklına gelen ”Kahkül kestirmeli miyim?” sorusunun cevabını bulmak istiyorsanız birbirinden tarz kahkül modellerini, yazımızda keşfedebilirsiniz.

Günümüzde; saç stilleri, giyim tarzları devamlı değişiyor. Hızla değişen moda anlayışlarının ve saç stillerinin arasında asla modası geçmeyen bir şey varsa sanıyoruz ki o da kahkül modelleri! Popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyen kahkül modelleri ile saçınıza çok az bir müdahale yapıp tarz görünmeniz çok kolay. Bu sezon da çok moda olan ve kadınların vazgeçemediği kahkül saç modelleri sayesinde ayna karşısında saatler harcamadan havalı bir saç stiline sahip olabilirsiniz. Peki, kahkül modelleri kime yakışır? Kahkül, ”Kısa saça gitmez” ya da ”Yuvarlak yüzlülere yakışmaz!” diye bir şey söz konusu değil. Kahkül kestirmeden önce tek yapmanız gereken ise: Yüz şeklinize ve saçınızın boyuna yakışacak bir kahkül modeli belirlemek.

Ufak değişiklikler yaparak kendinizi daha iyi hissetmek ve birçok kadının zaman zaman aklına gelen ”Kahkül kestirmeli miyim?” sorusunun cevabını bulmak istiyorsanız birbirinden tarz kahkül modellerini, yazımızda keşfedebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Kahkül Modelleri

”Kahkül modelleri hangi yüz tipine yakışır?” derseniz inanın net bir şey söylemek mümkün değil. Örneğin, kim demiş yuvarlak yüze kahkül yakışmaz diye? Elbette ki, yuvarlak yüzlere çok yakışan kahkül modelleri mevcut. Kahküller, yüzü daha oval gösterdiğinden daha çok uzun yüzlü kadınların tercihi olmasına rağmen yuvarlak bir yüze sahipseniz de yan kahkül modelleri tercih edip yüzünüzü daha uzun ve ince gösterebilirsiniz.

Köşeli Yüz Kahkül Modelleri

Köşeli yüz hatlarına sahip olan kadınların en büyük sorunlarından biri yüzlerinin sert görünmesi. Bu yüz tipinin diğer bir özelliği ise alın bölgesinin dar olması. Tercih edebileceğiniz “alnı dar olanlar için kahkül modelleri” sayesinde köşeli yüz hatları daha yumuşak görünebilir. Örneğin; sağdan ya da soldan yana ayrılmış daha sık, uzun kahkül modelleri bu tarz yüz tipleri için idealdir.

Kalp Şeklindeki Yüzler İçin Kahkül Modelleri

Geniş bir alın ve küçük bir çene yapısına sahip olan insanlar için kullanılan bu yüz biçiminde de kahküllü saç kesimleri sıkça tercih ediliyor. Bu tarz yüz tiplerinde kahkül, alnı daha dar göstermeye yardımcı eder. Kalp şeklinde yüz tipine sahipseniz kahkülü, öne doğru tarayıp fön çekerek alnınızı daha dar gösterebilirsiniz.

Oval Yüz Tipleri İçin Kahkül Modelleri

Oval yüz şekline sahip olan kişiler, birçok saç stilini rahatlıkla taşıyabilirler. Kahkül ya da perçem de oval yüz biçimlerine çok yakışır. Gözleri ortaya çıkaran kaşla kirpik arasındaki bir kahkül boyuyla seksi ve etkileyici görünmeniz kaçınılmaz olur. Uzun, kısa ya da asimetrik kahkülleri bu yüz şekline sahip olan kadınlar rahatlıkla deneyebilir.

Kısa Saç Kahkül Modelleri

Kısa saçlı kadınların sıklıkla tercih ettiği kısa saç kahkül modelleri; kısa saçı hem daha şekilli hem de daha modern gösteriyor. Özellikle çok fazla zamanı olmayan ve yoğun çalışan kadınlar için oldukça kullanışlı olan bu model sayesinde kadınlar, yapacakları hafif bir makyajla daha bakımlı görünebilirler.

Uzun Saç Kahkül Modelleri

Uzun saç, bakım ve şekillendirme açısından zor bir saç olabilir. Fakat, upuzun saçlara kolayca şekil vermenizi sağlayan kahküllü saç kesimiyle sıradanlıktan kurtulabilirsiniz. Saçınız ister katlı ister düz kesim olsun, biraz hareketlendirmek ve canlılık katmak adına kahküllü modellere bir şans vermeye ne dersiniz?

İnce Telli Saçlar İçin Kahkül Modelleri

İnce telli saçlar, hacimsiz görünümleri yüzünden zaman zaman şekillendirme konusunda sorun yaratabilir. Fakat, doğru saç modeli kullandığınız takdirde bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. İnce telli saça sahip olanlar, saçlarını daha şekilli ve hacimli göstermek için kahkül modellerini tercih edebilirler. Kahkülü temiz kullanmaya özen gösterdikleri takdirde saçları canlı ve şekilli görünebilir.

Kalın Telli Saçlar İçin Kahkül Modelleri

Birçok kadının hayali olan sağlıklı ve canlı görünen kalın telli saçlar, şekillendirme konusunda sizi biraz üzebilir. Banyodan sonra kabaran ya da devamlı dağınık görünen kalın telli saçlarınızı, kahkül modelleri ile daha tarz göstermeniz kolaylaşabilir.  

Kahküllü Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Kahküllü saçların bakımı oldukça pratik ve kolay olup sadece kahküllere bakım yaparken biraz daha özenli olunması gerekir. Kahküller saçın ön planda olan kısmı olduğu için çabuk yağlanabilir ya da banyodan çıkınca çabuk kuruyup elektriklenebilirler. Bu tarz durumları önlemek için kahkülleri hafifletecek bakım ürünleri kullanıp banyodan çıkar çıkmaz şekillendirmeye başlayabilirsiniz. Kahküllerin diplerine daha düzgün ve temiz görünmeleri için saç sabitleyici spreylerden sıkabilir ya da banyodan çıkınca kahkülün nemini alıp fön makinesi ile şekillendirebilirsiniz.

Kahkül bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken diğer noktalardan biri ise ten makyajından ya da nemlendirici sürdükten sonra onlara şekil vermeniz gerektiği. Çünkü, kullanacağınız ürünler kahküllerin yağlanmasına neden olabilir. Makyajı tamamladıktan sonra şekil vereceğiniz kahkül ile gün boyu tarz görünmeniz mümkün!

No more pages to load

No more pages to load