Tablo Asmanın İncelikleri

Tablo Asmanın İncelikleri! Dekorasyonda kullanılan birçok temel malzeme vardır. Bunlardan en klasiği tablolardır. Peki nasıl asılacağını biliyor musunuz?

Ev dekorasyonunda kullanılan birçok temel malzeme vardır. Bunlardan en klasiği tablolardır. Ancak her alınan tablo evinize yakışmayabilir. Tablo asmanın incelikleri yazımızda evinize en uyacak tablo seçenekleri neler olabilir ve bunları nasıl yerleştirmeniz gerekir konularını inceledik.

Tablo Asmanın İncelikleri İle Nasıl Bir Etki Yaratmak İstediğinize Karar Verin

Duvara astığınız tablolarınız ile ortama çok farklı duygular katabilirsiniz. Ortama katmak istediğiniz etkiyi belirledikten sonra tablo seçimi yapmanız da daha kolay olacaktır. Sade ve düzenli bir ortam görünümü oluşturmak istiyorsanız benzer boyutlu resimleri simetrik olacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Ancak bazı kişiler evlerinde daha hareketli ve canlı bir görüntü isterler. Bu nedenle aynı boyutlarda seçilmiş tablolar ile yapılan bu görüntü onları monotonluğa ve sıkıcılığa itebilir.

Tablo asma incelikleri içerisinde en temel nokta aslında bunların sizin ruh halinizi yansıtması gerektiğidir. Sade görüntü size göre değilse farklı yollar denemeniz gerekecektir.

Tablo Asmanın İncelikleri

Düzenden vazgeçemem diyenler ancak aynı boyutta tabloları kullanmak istemeyenler için başka bir tablo asma incelikleri çözümü de mevcut. Aynı ressama ait tabloların tarzları da birbirine benzer. Boyutları farklı olsa bile bunları yan yana sıralamak da sade ve düzenli bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında aynı renk tonlarına sahip farklı tablolar ile de bu görüntüyü elde edebilirsiniz.

Monotonluktan Sıyrılmak İsteyenler İçin Tablo Asma İncelikleri

Tablolarınız düzenli gözüksün ancak monoton gözükmesin diyenler için de farklı bir çözüm mevcuttur. Oldukça büyük bir tabloyu duvarınızda istediğiniz bir yere yerleştirin. Etrafında onun boyutunu tamamlayacak nitelikte ufak tablolar yerleştirdiğinizde karşınızda monotonluktan çıkmış düzenli bir dekorasyon görünümü oluşacak.

Tablo Asmanın İncelikleri

Tablolara Hayat Katmak İçin Işık

Belki kendi yaptığınız belki de çok sevdiğiniz bir tablo üzerine özellikle dikkat çekmek istiyorsunuz ve bunu dekorasyon aracı olarak evinizde kullanmak istiyorsunuz. Bunun en güzel yöntemlerinden biri de tablonuzu en iyi şekilde yansıtacak bir ışık kullanmaktır. Duvar renginiz ve duvarın bu ışığı ne kadar yansıttığı da oldukça önemlidir. Tablo asma incelikleri arasında sadece yerleştirme değil, doğru ışık ve duvar rengi kullanımının da önemini vurgulamakta fayda var. Kontrast yaratarak tablolarınızı daha çarpıcı bir hale getirebilirsiniz. Canlı tablolarınızı yansıtmak içinse açık ve pastel rengindeki duvar renklerini tercih edebilirsiniz.

Tablo Kadar Çerçevesi de Önemli

Sürekli birbirine benzeyen tabloları beğeniyor ve bunların hepsini evinizde kullanmak istiyorsanız farklı çerçeveler kullanarak harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı boyutta olsalar bile farklı çerçevelerle kullanılan tablolar ortama hareket katacaktır. Hatta aynı tabloyu farklı çerçevelerle duvarınıza asmak da farklı bir dekorasyon fikrini oluşturabilir.

Fazla tablo kullanmak istemeyenler ancak tablonun ağırlığının odada hissedilmesini isteyenler içinse yapacakları tablo seçimi için tek bir seçenek kalıyor. Oldukça büyük bir tablo seçerek odanızın bir köşesine bu tabloyu sabitleyin. Bu tablo ile odanız da derinlik kazanacaktır ve sade, sıkıcı görüntüsünden kurtulacaktır.

No more pages to load

No more pages to load