Sütyen Takmak Zararlı mı?

Sütyen Takmak Zararlı mı? Sütyen takmak göğüs sağlığı açısından zararlı mı? Sütyen takmanın faydaları nelerdir?

Sütyenler artık kadınlar ile bütünleşmiş iç çamaşırları olarak karşımıza çıkıyor. Ancak çoğu kilolu erkeğin birçok kadından daha fazla Sütyen kullanmaya ihtiyacı varken neden kadınların Sütyen takmaya zorlandıklarını hiç düşündünüz mü? Sütyenler belki de düşündüğümüz kadar kurtarıcı bir rolde değillerdir. Sütyen Takmak Zararlı mı? diye düşünen kadınlar için akıllarındaki her soruyu silecek araştırma sonuçlarını sizler için bir araya getirdik.

Sütyen Takmak Sağlığımızı Tehdit Ediyor Mu?

Belli bir noktada Sütyen takmanın faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü küçük göğüslü kadınlar destekli Sütyenler ile kendilerini daha özgüvenli ve güzel hissederler. Göğüsleri iri olan kadınlar ise Sütyenler sayesinde daha fit bir görünüme kavuşabilirler. Ancak yaşadığınız bu özgüven geçicidir. Eve gittiğinizde o Sütyeni çıkarıp rahatladığınız anı hayal ederek tüm günü geçirirsiniz. Yani aslında yaşadığınız sadece psikolojiktir. İster küçük göğüslü olun ister iri kendinizi olduğunuz gibi kabul etmediğiniz sürece Sütyenin üzerinizdeki hâkimiyeti devam edecektir. Sütyen takmamak aslında sizin özgürlüğünüzdür ve siz bu özgürlükten isteyerek kendinizi mahrum bırakırsınız.

Sütyen Takmak Zararlı mı?

Ama tüm önyargılarınızdan bir sıyrılın ve Sütyen giymeden rahatça dolaşabildiğinizi hayal edin ve neden Sütyen giymemeniz gerektiğini irdeleyelim.

Sütyen Takmayan Kadınlar Daha Mutlu

Sütyen takmayan kadınlar daha mutlu çünkü kendileri ile barışıklar. Ayrıca Sütyenin en sıcak havalarda bedenimizi saran ve bizi bunaltan hissini yaşamazlar. Eğer göğüslerinizin sarkıklığından şikâyetçi iseniz bu duruma spor ile kalıcı bir çözüm yaratabileceğinizi de belirtmek isteriz.

1991 yılında Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre Sütyen takmayan kadınlar içerisinde göğüs kanserine yakalananların sayısı göğüs kanserine yakalanan erkekler ile aynıydı! Normalde göğüs kanseri hastalığı da kadınlar ile özdeşleştirilmiş bir hastalıktır. Ancak bu hastalığa erkekler de yakalanabilmektedir. Sütyen takmamak konusunda hiç düşünmemiş ve günde 7 saat en azından Sütyen takan kadınlar arasında ise göğüs kanserine yakalanma oranı ise oldukça yüksekti. Göğüs kanseri olan kadınların 4’te 3 ü uyurken bile Sütyen takıyordu.

Sütyen taktığınız zaman göğüs bölgeniz normalden fazla sıcaklığa maruz kalır. Bu durumda da göğüslerinizde kansere yol açan prolaktin hormonu yoğun şekilde üretilmeye başlar. Ayrıca Sütyen göğüslerinizi tembelliğe alıştırır ve sarkmalarına sebep olur.

Güzel görünmek için Sütyene ihtiyacınız yok. Toplumun beyninize işlettiği güzel yargısı tamamen bir kabulleniştir. Siz sağlıklı olduğunuz zaman güzelsiniz. Sütyen takmayan kadınlar arasında yer alma vaktinizin geldiğini düşünmüyor musunuz?

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();