Stor Perde Temizlemenin Pratik Yolları

Stor Perde Temizlemenin Pratik Yolları, Stor Perde Nasıl Çıkarılır? Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Günlük yaşantımızda, evlerimizde en çok tercih ettiğimiz perde türü stordur. Stor perdeler, hem kullanımı hem de temizliği açısından oldukça kolaydır. Bu nedenle de sadece evlerde değil, çoğu iş yerinde de stor perde tercih edilir. Genel olarak stor perde çeşitleri, zebra ve farklı desenlerde olabilmektedir.

Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Çoğu zaman, evde kişiler kendi imkanları ile stor perdelerini temizleyebilirler. Öte yandan, pek çok yıkama ve temizleme şirketleri de stor perdelerin temizliğini üstlenmektedirler. Bu nedenle de aslında, diğer perde türlerinden daha kolay bir şekilde temizlendiği için de stor perdeler sıklıkla tercih edilir. Renkleri ve modelleri değişebilen, stor perdelerin altına dantel motifler eklenebilen ve daha farklı pek çok modele sahip olabilen bu perdeleri evde temizlemek isteyenler için birkaç öneri sunulabilir;

  • Öncelikle bu perdeler asla, kimyasal temizleyiciler ile temizlenmemelidir. Bu kimyasal temizleyiciler, perdelerin kumaşlarına ve kalitesine zarar verecektir. Kimyasal temizleyiciler yerine nemli bezler tercih edilebilir.
  • Bir diğer öneri ise, elektrik süpürgesi ile perdelerin tozunu almak olacaktır. Bu şekilde kolay bir şekilde perdelerin temizliği sağlanabilir.

Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Zebra perdeler de, şekil itibari ile stor perdelere benzediği için temizliği oldukça kolaydır. Aynı şekilde nemli bez ve elektrik süpürgesi bu perdeler içinde uygulanabilecek temizlik yöntemlerindedir. Stor perde yıkama şirketlerinin günümüzdeki fazlalığı nedeni ile de oldukça uygun fiyatlara perdeler temizlettirilebilir.

Perdelerin temizliği nasıl yapılır? Sorusuna cevap olarak nemli bez ve elektrikli süpürge dışında verilebilecek cevap, açık ve geniş bir alanda stor perdelerinizi fırça yardımı ile yıkayabilmektir. Halı yıkar gibi perdeleri yıkamak mümkündür. Fakat asla perdelerin katlanmaması ve karışmaması gerekmektedir. Aksi takdirde perdelerin formu bozulacaktır.

Perde Nasıl Temizlenir?

Stor Perde Temizlemenin Pratik Yolları

Kadınlar için evde temizliği en önemli olan eşyalar perdelerdir. Perdelerin her zaman temiz ve düzgün görünmesini isterler. Bu nedenle de temizliğine çok önem verirler. Fakat bu yolda, stor perde kullanan kadınların akıllarına takılan temel olarak iki önemli soru bulunur. Bunlar, “Mekanizmalı perde nasıl yıkanır?” ve “Zebra perde nasıl temizlenir?” sorularıdır. En kolay perde temizleme tekniği ise kuşkusuz nemli bez ile yapılan temizleme yöntemidir. Çok kirli ya da çok fazla sigara dumanına maruz kalmış stor perdelerin temizliği içinse nemli bez yeterli olmayacaktır. Böyle bir durumda perdelerin ya temizlemeye gönderilmesi ya da yıkanması gerekmektedir.

Stor Perde Nasıl Çıkarılır?

Stor perdelerin çıkarılması da oldukça basit bir işlemdir. Perdelerin tavanla olan bağlantısının bulunduğu mekanizmasında, stor perdelerin çıkarılabilmesi için bir bölme bulunur. Böylece, rahatlıkla stor perdeler çıkarılabilir ve takılabilir.

Stor Perde Nasıl Yıkanır?

Bu konuda en çok merak edilen detay perdelerin yıkanma aşamasıdır. Stor perdeler eğilip bükülmeden yalnızca düz ve geniş biz zeminde yıkanmalıdır. Asla katlanmamalı, sadece su ve fırça yardımı ile çok fazla da kumaşına zarar vermeden yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Aynı şekilde zebra perde yıkama işlemi de bu yöntemle yapılmaktadır. Perde temizliği nasıl yapılır? Sorusunun cevabı bu şekilde açıklanabilir. Son olarak perde temizliğinde yoğun kimyasallı ürünlerin kullanılmasının doğru olmadığını belirtmek gerekmektedir.