Spor Yapmak ve Faydaları

Spor Yapmak ve Faydaları Nelerdir? Spor yaparak vücudunuzu dinç ve güzel tutun, kendinizi mutlu hissedin! Sporla bağışıklık sisteminizi güçlendirin!

Özellikle son zamanlarda adeta spor yapmak moda haline geldi. Ancak spor bir moda değil, gereklilik olmalı. Nasıl gün içerisinde su içmek, karnımızı doyurmak zorundaysak sporu da günlük ritüelimiz haline getirmeliyiz. Bunun için birçok sebebimiz var aslında. Spor yapmanın faydaları saymakla bitmez çünkü.

Spor Yapmak Size Çok Şey Katacak

Öncelikle Kendinizi Daha İyi Hissedeceksiniz

Sabahları erken kalkmak zor geliyor biliyoruz. Hele bir de spor yapmak için daha da erken kalkmanız gerekiyorsa beyninizde spor kelimesini işkence kelimesi ile bir tutabilirsiniz. Ancak bu sadece sizin kafanızda uydurduğunuz bir düşünce. Belki de vücudunuz spor yapmak istiyor. Ona hiç bu şansı tanıdınız mı? Sadece bir sabah yarım saat daha erken uyanın. Günün doğuşunda dışarı çıkıp hafif bir yürüyüş yapın. Dışarısı soğuk mu? Yürüdüğünüzde zaten ısınacaksınız. Dışarısı sıcak mı? Yapmayın en sıcak günde bile sabah serinliğini tatmak istemez miydiniz? Kendinize Bu şansı verin. Günün kalanında ne kadar zinde olduğunuza siz de şaşıracaksınız.

Spor Yapmak ve Faydaları

Özgüveniniz Artacak

Spor yapmanın faydaları arasında kendinize güven duymanız da var. O nasıl olacak diye soruyorsanız hemen size anlatalım. Biraz teşvike ihtiyacınız var gibi gözüküyor. Spor yaptığınızda vücudunuzda mutluluk hormonu salgılanacak ve siz istemeseniz de sinirli halleriniz daha da azalacak. Belki de yok olacak. Vücudunuz şekilleneceği için giydiğiniz her kıyafetin içinde kendinizi güzel hissedeceksiniz. Bedeninizi tanımaya başlayacağınız için hangi kıyafetin size daha çok yakışacağına bile daha rahat karar vereceksiniz. Yolda yürürken attığınız adımlar kendinden emin olacak.

Bağışıklık Sisteminiz Güçlenecek

Daha önce hiç spor yapmadıysanız ve bunu düzenli olarak devam ettirmediyseniz ilk başlarda tabii ki zorlanacaksınız. Ancak zamanla ertesi gün gelse de spor yapsam diye düşündüğünüzü fark edince siz de çok şaşıracaksınız. Normalde çok kolay hasta olan bir bünyeniz var ise spor yaptıkça bedeniniz güçleneceği için hastalıklarla daha kolay baş edebileceksiniz. Sporla beraber yeme alışkanlıklarınız da değişecek. Sigara ve alkol tüketiminiz oldukça fazlaysa spor yapmanız sayesinde bunlara olan isteğiniz de azalacak. Bedeninizin ne istediğine kulak verebileceksiniz.

Makyaja Bile Gerek Kalmayacak

Spor yaptığınızda cilt sağlığınız da önemli ölçüde düzelecek. Büyüklerimizin de dediği gibi “yüzünüze renk” gelecek. Ayrıca yaşlanma sürecinizi de yavaşlatmış olacaksınız. Kas gücünüz artacak ve normalde yapmaktan üşendiğiniz her işi yapmak için daha hevesli olacaksınız. Eklem kabiliyetleriniz gelişecek.

Spor Yapmak ve Faydaları

Beslenme gibi uyku düzeniniz de kendiliğinden sağlanmış olacak. Sağlık konusunda da belirgin şeyler söylemek gerekirse; Alzheimer gibi unutkanlık hastalıklarını yenmede size destek sağlayacak. Spor yapmanın faydaları sadece bedeninize değil zihninize de olacak. Daha yaratıcı olabileceksiniz. Depresyonla savaşmak için spor en barışçıl yöntemdir.

İş yerinizde ve ya okulda konsantrasyonunuz artacak. Cinsel hayatınızda sıkıntı yaşıyorsanız ve performansınızdan memnun değilseniz düzenli sporu alışkanlık haline getirdikten sonra kendinizi görün bir de. Partneriniz de bu durumdan oldukça memnun kalacaktır. Bunun sonucu olarak da ilişkiniz oldukça mutlu ve minimum sorunla ilerleyebilecektir.

Spor yapmanın faydaları teker teker sayılamayacak kadar çok. Çünkü tek bir madde bile başka olumlu yönlerin bir diğer sebebi niteliğini taşıyor. Hadi o zaman, bu akşam yarım saatlik de olsa bir yürüyüş yapmakla işe başlamaya ne dersiniz?

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();