Sperm Sayısı Nasıl Artar?

Sperm Sayısı Nasıl Artar? Sperm Sayısı ve Kalitesini Arttırmanın Birçok Yolu Mevcut! Sperm sayısını arttırmanın yolları nelerdir?

Artık hiçbirimiz organik gıdalar ile beslenemiyoruz. Bu da yetmiyormuş gibi çevresel faktörler de eklendiğinde hayat kalitemiz belirli bir oranda düşüş gösteriyor. Vücudumuzun her bölgesinde kendini hissettiren bu kalite düşüşü kadınlarda yumurtalık sayısını etkilerken, erkeklerde sperm sayısı üzerinde oldukça net gözlenen düşüşlere neden olabiliyor. Evliliğin temeli elbette çiftlerden geçiyor fakat aile kurmanın anlamı bir çocuk dünyaya getirdiğinizde çok daha belirginleşiyor. Günümüzde birçok çift evlilik kurumunu özellikle çocuk dünyaya getirmek için düşünürken gebe kalmanın zorluğu da tam bu noktada çiftleri zora sokuyor. Çiftlerden her ikisinde de sorunlar olabileceği gibi, sadece kadın ya da sadece erkekte sorun yaşanabiliyor.

Sperm Sayısı ve Kalitesini Arttırmanın Birçok Yolu Mevcut

  • Sperm kalitesini ve sayısını azalttığı kesin olarak kanıtlanmış alkol ve tütün ürünü gibi maddelerden mutlaka uzak durulmalı. Sadece çocuk oluşumu için değil, genel sağlık sorunlarına yola açan bu maddeler size her türlü hastalığın kapısını aralayacak ölçüde zarar veriyor.
  • İlişkiye girme sayısını ve sıklığını arttırın. Böylelikle vücudunuzdaki sperm üretimi çoğalacak ve kalitesiz spermler vücuttan atılarak yerlerine kaliteli sperm üretimi başlatılabilecek.
  • Stres çağımızın olmazsa olmaz en büyük rahatsızlık sebeplerinin başında geliyor. Özellikle çocuk düşünen çiftlerin kendilerini rahatlatacak bir uğraş bulmaları, spor ya da yoga eşliğinde günün stresinden uzaklaşmaları erkeklerde sperm sayısının artmasına etki edecektir.
  • Testislerinizin ısı dengesini iyi aylamanız gerekiyor. Aşırı sıcak ve aşırı soğuktan mutlaka korumalısınız.
  • Giyilen çok dar pantolonlarında sperm kalitesini büyük ölçüde etkilediği bilinmekte.
  • Obezite artık bütün dünyanın sorunu haline gelmişken çocuk sahibi olmaya karar vermiş çiftlerin mutlaka kilolarını normal bir seviyeye indirmeleri gerekiyor.

Sperm Sayısı Nasıl Artar?

Hareketli Spermler Önemli

Gebe kalma olasılığı için oldukça önemli olan hareketli sperm sayısı, %40 oranında hareketlilik göstermelidir. Bu oranın altında olan hareketli spermler gebelik için uygun alt yapıyı sağlayamayabilirler. Böyle bir durum gözlendiğinde öncelikle erkekteki hormon dengesine bakılmalı ardından da uygun tedavi ile vücutta eksik olan hormonlar tedarik edilmelidir.

Sperm Sayısını Arttırmak İçin

Ginseng, keçiboynuzu, çakşır otu, çinko, baklagiller, zerdeçal, yeşil çay, folik asit, selenyum, e vitamini ve B12 vitamini mutlaka kullanılmalı.

Hangi Besinler İle Sperm Sayısı Artar?

Evet, sperm sayısını arttırma yollarının ilk sırasında beslenme geliyor. Bunun için de aklınıza gelmesi gereken ilk besin; kuşkonmaz. İçerisinde bol miktarda C vitamini vardır. C vitamini de spermlerin oksitlenmesini engelleyen bir vitamindir. Aynı zamanda testis hücrelerini de korumaktadır. C vitamini, vücutta serbest dolaşan serbest radikallerin de önüne geçer. Böylece bedeniniz hastalıklarla uğraşmak yerine sperm üretmeye odaklanabilir. Kısacası ne kadar sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturursanız sperm sayınız da o kadar artacaktır.

Sperm Sayısı

Avokado sperm sayınızı arttırmanıza yarayacak bir diğer besindir. Özellikle spor yapan bireyler zaten avokadonun ne kadar değerli bir besin olduğunu bilirler. E ve B6 vitamininden bolca bulunduran avokado aynı zamanda zengin bir folik asit kaynağıdır. Bu da spermlerinize direkt olarak etki eder ve güçlenmelerini sağlar.

Muz içerisinde oldukça yararlı enzimler bulunur. Ancak öyle nadir bir enzim vardır ki bu enzim ile seks hormonlarınız düzenlenir. İçeriğinde de B1, A ve C vitaminleri olduğu için vücudunuzun sperm üretiminin artmasını da sağlar.

Kas kütlenizi de arttırmanıza yardımcı olacak kırmızı et içeriğinde bulunan çinko sayesinde spermlerinizin dayanıklılığını arttırır. Spermlerin sayısına nasıl etki ettiği konusunda bir araştırma bulunmamaktadır. Ancak mevcut sperm sayınızla bile daha kaliteli sperm üretimi kırmızı et sayesinde vücudunuzda geliştirilecektir.

Normal çikolatayı sevmeyen çok az kişi vardır. Ancak biz size bitter çikolatayı önereceğiz. İçerisinde bulunan bir aminoasit sayesinde sperm sayısını tamı tamına 2 katına çıkarmaktadır. Her gün düzenli olarak tükettiğiniz takdirde hem daha güçlü orgazm yaşayacaksınız hem de sperm sayınız 2 katına çıkmış olacak.

İyi bir antibiyotik özelliği taşıyan sarımsak kan akışınızı hızlandırır. İçerisinde bulunan allicin denen bir madde sayesinde cinsel organlara giden kan akışını, dolayısıyla üretilen spermlerin de kalitesini artırır. Kan ile vücudun her hücresine oksijen taşınmaktadır. Yeni üretilen spermlerinize de yeterince oksijen taşındığı için kaliteleri de haliyle artacaktır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();