Söz Yüzüğü Ve Evlilik Yüzüğü Hangi Ele Takılır?

Söz Yüzüğü Ve Evlilik Yüzüğü Hangi Ele Takılır? Söz Yüzüğü, Nişan Yüzüğü, Evlilik Yüzüğü Hangi Ele Takılır? Evlilik Sürecinde Yüzük Çeşitleri.

İlişkinin en büyük sembollerinden biri olan yüzüklerin, çoğu zaman hangi ele takılması gerektiği insanları düşündürür. İlişkinin evrelerine göre yüzükte yer değiştirir ve usüle uygun şekilde gerektirdiği gibi hangi ele takılması gerekiyorsa o ele takılır. Genellikle, erkeklerin yüzük takmak istememesi veya taktıkları başka bir yüzüğün olması da kişilerin kafasını çokça karıştırır. İlişki sembolü olan yüzüklerin takılması zorunlu olmasa da, takıldığı takdirde ilişkinin evresinin değeri olacağı bilinmelidir. Bu nedenle, başka insanların dahi baktığında ilişkinin hangi evresinde olunduğunu anladığı durum yüzüğün hangi elde taşındığıdır. Çiftler sözlendiğinde farklı elde, nişanlandığında ve evlendiğinde de yüzüklerini farklı elinde taşırlar.Kadınlar çoğu kez tek taş yüzüklerini ve alyanslarını birleştirerek kullanmayı tercih etse de, farklı şekilde farklı ellerinde iki yüzüğü taşıyan kadınlarda mevcuttur. Erkeklerin ilişkilerin her evresinde sadece alyans takıyor olması, onların açısından daha kolaydır ve eğer başka bir yüzük takıyorlarsa, diğer ellerinde de o yüzüğü taşıyabilirler. Çoğu zaman ilişki yüzük evresine girdiğinde erkeklerde diğer yüzüklerine veda ederek ilişkilerinin sembolü olan alyansları takmaktadırlar. Peki söz yüzüğü,nişan yüzüğü,evlilik yüzüğü hangi ele takılır?

Söz Yüzüğü

Söz Yüzüğü Hangi Ele Takılır?

İlişkinin yüzük evresine girmesi söz ile başlamaktadır. Bu nedenle çiftlerin takacakları ilk yüzük söz yüzükleridir. Bu yüzükler kadınlar için sadece alyans ya da tek taş ve alyans şeklinde değişebilir. Söz yüzükleri kadın içinde erkek içinde sağ ele takılmaktadır. Fakat, yüzüklerin anlamını en iyi çiftler bildiği için esasında hangi ele takıldığının önemi yoktur. Maksat sözlenmenin gerekliliği olan yüzüğün parmaklarda takılı olmasıdır. Bu nedenle sağ ele takılan yüzük istenildiği takdirde sol ele de geçirilebilir.

Nişan Yüzüğü Hangi Ele Takılır?

Sözlendikten sonra nişan töreni yapılır. Bu bazen söz nişan bir arada olabildiği gibi, araya zaman konarak da yapılabilmektedir.

Söz Yüzüğü

Söz yüzüklerinden sonra eğer farklı alyanslara geçilecekse de yine yüzükler sağ ele takılacaktır. Bu, kısmen de olsa evlilik yolunda olunduğunu fakat henüz evlenilmediği göstermektedir. Söz aşamasında tek taş yüzüklerini takmayan kadınlar nişanlandıktan sonra tek taş yüzüklerini de alyanslarının önüne ya da arkasına geçirmektedirler. Sade alyans kullanmayı daha rahat bulan bayanlar içinse söz konusu tek taş yüzükler pek önemli değildir. Ayrıca, yüzüklerin elde daha şık  durması için muhakkak aynı renk ve aynı tonlarda alınması gerekmektedir. Örneğin, altın alyanslar alındığı takdirde tek taş yüzüklerin yoğun gümüş tonlarda olmaması gerektiği gibi aşırı sarı renktede olmaması gerekmektedir.

Evlilik Yüzüğü Hangi Ele Takılır?

Söz Yüzüğü

İlişkinin son boyutu olan evliliklerde ise artık yüzükler sol ele geçirilmelidir. Kadınlar bu aşamada tek taşlarını sağ eline de takabilir. Ayrıca, tek taş ve beş taş yüzüklerin birlikte kullanımı da son zamanlarda çok popüler olan bir durumdur. Kadınlar her iki ellerinde evliliklerine dair semboller olan yüzükleri taşımayı sevmektedirler. Bazen, kadınlar sadece tek taş yüzük takarakta evliliklerini sembolize edebilirler.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();