Sonucundan Gururlanacağınız Kendin Yap Projeleri

Özel günlerde sevdiklerinize hediye satın almak yerine kendiniz yapmaya ne dersiniz? Sonucundan Gururlanacağınız Kendin Yap Projeleri Nelerdir?

El emeği göz nuru olarak yapılan uğraşlar her zaman daha tatlı olur ve ayrı bir sevgi ile yapılır. Siz de eşyaları yenilerken veya yeni bir şey üretirken kendiniz yapmaktan zevk alıyorsanız size harika önerilerimiz var. Yaptıktan sonra Sonucundan Gururlanacağınız Kendin Yap Projeleri  ile hem evinizi kolayca dekore edebilir hem de gününüze renk katabilirsiniz.

Sonucundan Gururlanacağınız Kendin Yap Projeleri Nelerdir?

Boş Vaktinizi Değerlendirmenin Farklı Yolları

Cam eşyalarınız size çok yavan geliyorsa onları biraz renklendirmeye ne dersiniz? Ojelerinizi kullanarak kolayca yapabileceğiniz bu kendin yap projesi ile camlarınızda renk cümbüşü yaşatabilirsiniz. Bir kap içerisinde bulunan suya ojelerinizi damlatın. Bir kürdan parçası ile ojeleri dağıttığınızda çok değişik bir görüntü oluşacak. Ojeler kurumadan bu uygulamayı yapıp cam objeyi kaba batırmanızda fayda var. Boyanmasını istemediğiniz yerleri de bantlamayı unutmayın. İyice kuruduktan sonra bantları çıkarın ve harika görünümlü cam objeleriniz hazır. Ancak unutmayın bu objeleri sadece elde yıkamalısınız.

Sahile gittiğinizde mutlaka ilginizi çeken bir taş bulup çantaya atmışsınızdır. Bu taşın üzerine kolayca çizebileceğiniz motifler ile masalarınızın üzerinde yer alacak farklı görünümler elde edebilirsiniz. Kullanmadığınız tabaklarınız ve bardaklarınız varsa bunlardan yanardönerli bir meyve tabağı yapmaya ne dersiniz? En büyük parçayı en alta koyun ve tam ortasına bardağı yapıştırın. Bardağın üstüne de daha küçük olan diğer tabağı yapıştırın. Bu işlemi 3 tabak için de tekrarlayın. Ortaya çıkan görüntü aynı restoranlarda yer alan meyve tabaklarının görüntüsüne benzedi değil mi? Bu kendin yap projesi ile çok şık bir mutfak eşyasına sahip olmanız çok kolay.

kendin-yap-projeleri-metin

Çocuklarınız ile Yapabileceğiniz Kendin Yap Projeleri

Çocuğunuz sürekli dağınıksa ve eşyaları toplaması konusunda onu teşvik etmek istiyorsanız kırtasiye eşyalarını ve çeşitli küçük oyuncaklarını koyabileceği birkaç kavanoz edinin. Bu kavanozların kapaklarına çocuğunuzun seveceği oyuncak hayvanları yapıştırın. Kapakları ve yapıştırdığınız hayvanları da beraber boyadığınız takdirde çocuğunuzun dağıttığı eşyaları toplaması da daha zevkli bir hale gelecektir. Bu kendin yap projesi ile çocuğunuzun en becerilerinin gelişmesine de yardımcı olacaksınız.

Düz ve gözünüze oldukça sade görünen bir çerçevenin üzerinde yapıştıracağınız taşlar ile onu gösterişli bir hale getirebilirsiniz. Çocuğunuzun odasında yer almasını istiyorsanız onun taşları dilediği gibi boyamasına izin verin. Ortaya harika sonuçlar çıkacaktır. Kullanmadığınız kap, tabak gibi eşyalarınızın ortasına birer ayna yapıştırın. Harika bir kendin yap projesi daha. Ev dekorasyonu konusunda ne kadar yaratıcı olacağınız tamamen size bağlı.

Umulmadık Eşyalardan Umulmadık Çözümler

Meyve ve sebze kasaları depolama için oldukça güzel çözümler olabilir. İstediğiniz gibi boyayıp tekerlek taktığınızda çok kullanışlı bir çekmece elde edebilirsiniz. Sahilde topladığınız deniz kabuklarını yine sıradan çerçevelerinize yapıştırarak deniz kokusunu evlerinize taşıyabilirsiniz. İçi boş büyük bir çerçeveniz var ise ve bunu kocaman tek bir fotoğraf ile doldurmak yerine küçük tüm fotoğraflarını koymak istiyorsanız işte size harika bir çözüm. Çerçevenin iki yanına ip sabitleyerek üzerine mandallarla tüm anılarınızı tutturabilirsiniz. Düğmeleri kullanarak sevdiklerinize çok güzel hediyeler tasarlayabilirsiniz. Onların baş harflerini oluşturacak şekilde büyük bir kartona düğmeleri yapıştırın ve çerçeveletin. Harika bir dekor olmadı mı?

Kullanmadığınız kotlarınızın paçalarını kesin. İçlerine renkli kumaşla astar dikin ve kıvırarak kalemlik şeklinde kullanın. Ufak tefek eşyalarınız koymanız için harika bir çözüm daha. Büyük bir bahçeniz var ise eski lastikleri boyayarak çok değişik çiçek saksıları elde edebilirsiniz. Hep aynı takıları kullanmaktan sıkıldıysanız ve ihtiyacınıza uygun renkte olanını kullanmak istiyorsanız ojeleriniz ile istediğiniz renge boyadığınız takılarınız ile kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Sonucundan Gururlanacağınız Kendin Yap Projeleri önerilerimiz bunlardı. Sizde boş zamanlarınızda deneyebilirsiniz...

 

 

No more pages to load

No more pages to load