Sonbahara Özel Sağlıklı Meyve Suları

Sonbahara Özel Sağlıklı Meyve Suları!Meyve suyu ile hem sağlığınızı hem formunuzu koruyun! Sonbaharda hazırlayabileceğiniz lezzetli meyve suları?

Dört mevsim boyunca farklı meyveler bulunan ülkemizde, bu meyveleri en doğru şekilde değerlendirmek adına sıklıkla meyve suları yaparız. Kimi zaman rondo sayesinde hazırlanan meyve suları, kimi zamanda haşlanarak veya suyu sıkılarak yapılabilmektedir. Özellikle çocuklar için dışarıdan hazır meyve suları tüketmek yerine, evde sağlıklı koşullarda hazırlanmış meyve sularının tercih edilmesi doğru olacaktır.

Portakal ve Mandalina ile Meyve Suları

Sonbahar meyveleri olarak bilinen ve çokça sevilen portakal ve mandalina meyveleri meyve suyu anlamında sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun dışında mandalinalar henüz yeşilken dahi tüketilebildiğinden uzun süre stoklarda bulunabilir. Portakal suları ise neredeyse dört mevsim bulunduğu için en sağlıklısı tam zamanında olgunlaşmış meyvelerin toplanarak ev ortamında sıkılmasıdır. Bu sayede de daha sağlıklı bir şekilde C vitamini depolanması gerçekleştirilir.

Greyfurt Suları

Yine turuncu familyadan gelen greyfurt ile çok sağlıklı meyve suları hazırlanabilir. Yapısı ve tadı gereği acı olan greyfurt meyve suyu haline getirildiğinde içerisine çok az mandalina veya portakal suyu eklendiğinde tadını toplayacaktır. Bunun dışında da tamamen karışık meyve suyu da portakal, greyfurt ve mandalina karışımı ile sağlanabilir.

Sonbahara Özel Sağlıklı Meyve Suları

Ayva ve Armut Suları

Katı meyveler arasında yer alan ayva ve armut, daha çok hoşaf olarak değerlendirilmektedir. Meyve suyu yapılmak istendiğinde de içerisine süt ya da kivi suyu eklenebilir. Bu şekilde daha sıvı bir karışım elde edilecek ve farklı bir tat yakalanmış olacaktır. Ayva, armuda nazaran daha sulu bir meyve olduğu için karışık meyve sularında her ikisi tercih edilebilir.

Kızılcık Suyu

Neredeyse herkesin bildiği ve tüketmiş olduğu kızılcık şerbeti ile pek çok sağlık sorunları da çözüme kavuşturulmaktadır. Bunun dışında kızılcık suyunun tüketilmesi vücutta kan artışı sağlarken, daha dinç ve genç bir görünüm kazandırır. Soğuk tüketilebildiği gibi sıcak tüketimi de mevcuttur.

Muz ve Nar Suları

Artık dört mevsim bulunabilen muzlar, meyve suyu olarak nadir biçimde karşılaşılmaktadır. Muz katı bir meyve olduğundan dolayı suyunun sıkılması da imkânsızdır. Bu nedenle süt ile rondodan geçirildiği takdirde muzlu süt elde edilebilir. Muzun su ile karışımı önerilmemektedir. Çünkü ekstra olarak kararan ve tat vermeyen bir karışım elde edilecektir.

Nar suyu da yine dört mevsim raflarda ve stantlarda bulunan bir içecektir. Meyve sularının başında yer alan en faydalı içeceklerden biridir. Nar suyu ile kanser tedavisinin hızlandığı da görülmüş sonuçlar arasındadır. Bu nedenle nar meyvesini sıkarak ya da rondodan geçirerek suyunu elde etmek çok önemlidir. Ayrıca yemekten hoşlanılmayan narın beyaz kısımlarının da rondoda yok edilmesi ekstra faydalı bir içecek olmasını sağlayacaktır. Soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların tedavisinde ilaç görevi de görmektedir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();