Sonbahar Tatili İçin Gidilebilecek En İyi 10 Yer Önerisi

Sonbahar Tatili İçin Gidilebilecek En İyi 10 Yer Önerisi ! Sonbahar tatilinde nereye gidilir, doğası en güzel yerler nereler?

İlkbahar aylarının o cıvıltılı ve rengârenk dönemleri geride kaldı. Eminiz ki o muhteşem ayları doyasıya gezerek geçirdiniz. Sonrasında ise malum yaz aylarının o kendine has miskinliği ile kızgın kumlardan serin sulara atlamayı tercih ettiniz. Bol bol güneşlendiniz, gittiğiniz tatil yerlerinde fazla gezemediniz. Deniz ve kum önceliğiniz oldu. Kış aylarında ise malum kış sporları için tercih edilen mekânlar dolup taşıyor. Eh insan haliyle peki ya sonbaharda nerelere gidilir diye sormaktan kendini alamıyor. Bu sene sonbahar mevsiminin aynı zamanda bayrama denk gelmiş olması da bayramda bolca gezilmesine vesile oldu. Ancak Sonbahar yeni başladığı için önümüzde doyasıya yaşayacağımız bir zaman var. Sonbahar mevsimi birçok insan için hüzün mevsimi olarak adlandırılsa da bizim için o sıcak havalara veda edip gezebileceğimiz en güzel hava anlamını taşıyor. Ağaçlardan dökülen o sarının her tonuna sahip yapraklar arasında yaptığımız yürüyüşlerin ruhumuzdaki etkisini hiçbirimiz inkâr edemeyiz. O halde hem sıcaklığın normal seviyeye ulaştığı hem de doğanın bize renkleri ile inanılmaz bir huzur yaşattığı ay olan sonbahar tatili için nereye gidilir sorusunun cevabını sizler için hazırladık.

Sonbahar Tatili İçin En İyi Yer Önerilerimiz

Kapadokya

Genellikle sıcaklık yüzünden ilkbahar ve sonbahar aylarında tercih edilen Kapadokya, sahip olduğu yapısı ve tarihi ile bizleri büyülemeye devam ediyor. Sonbahar tatili için gittiğinizde ister balon turu yapın isterseniz de o muhteşem yapılar içinde gezerek bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayın. Akşam otelinizde şömine başında eşsiz şarap tatlarını deneyerek gününüzü huzurlu bir biçimde sonlandırabilirsiniz.

Sonbahar Tatili İçin Gidilebilecek En İyi 10 Yer Önerisi

Bozcaada

Sadece ilkbahar ve yaz aylarında değil, eylül aylarında o muhteşem bağlarında gerçekleşen bağbozumu şenlikleri ile de görülmesi gereken muhteşem yerler arasında yer alan Bozcaada, her yaştan insanı kendine bağlıyor.

Sonbahar tatili için gittiğinizde pırıl pırıl sokakları, Rum evleri ve muhteşem doğası ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alması gereken Bozcaada, ada insanının misafirperverliği ile de kendine hayran bırakıyor. Özellikle deniz mahsullerine meraklıysanız Bozcaada sizin için kesinlikle en doğru seçimlerden biri olacak. Havaların oldukça geç bir tarihte soğumaya başladığını hesaba katarsak eğer sonbahar aylarının başlarında gittiğiniz takdirde denize girme imkânınız da mevcut.

Polonezköy

Hem İstanbul’a bağlı hem de İstanbul’dan çok farklı olan bu yerde gün içerisinde doğanın tadını doyasıya çıkartabilir, aynı zamanda akşam tekrar kendi evinizde dinlenme imkânı bulabilirsiniz. Özellikle uzun doğa yürüyüşleri ve piknikler için tercih edilen Polonezköy, sevdiklerinizle yapmak istediğiniz hafta sonu kaçamağı için en doğru adreslerden biri olma özelliğine sahip.

Ağva

İstanbul’ a yakın oluşu ve her mevsim tercih edilebilirliği olması sebebi ile şehir insanı için vazgeçilmez tercihler arasında geliyor. Sonbahar tatili seçenekleri arasında tercih edebileceğiniz güzel bir alternatif.

Sonbahar Tatili İçin Gidilebilecek En İyi 10 Yer Önerisi

İstanbul'a yakın olduğu için de tercih edebileceğiniz Yuvacık

Yuvacık

İstanbul’a 150 km uzaklıkta İzmit sınırları içinde yer alan yuvacık, şelaleleri ve nehir kıyısında yapabileceğiniz yürüyüş imkânları ile sizi şehrin stresinden uzak bir güne davet ediyor.

Abant

Bolu’da yer alan Abant her mevsim ilgi odağı olsa da özellikle bol ağaçlı doğası sebebi ile sonbaharda huzur arayanlar için ilk tercihler arasında yer alıyor. Fotoğraf çekmek isteyenler için özellikle sonbaharda nereye gidilir sorusunun cevabı kesinlikle Abant.

Mardin

Tarih tutkunları için bulunmaz bir nimet olan Mardin, avlulu evleri, taş sokakları, harika lezzetleri ile size unutulmaz bir seyahatin kapılarını aralıyor. Özellikle tarihi dokusu ve yapıları ile mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelen Mardin özellikle sonbahar mevsiminde gezmek için oldukça uygun.

Kaz Dağları

Balıkesir ve Çanakkale sınırları içinde yar alan Kaz dağları, hem deniz hem de ormanları ile görenleri kendine âşık ediyor. Etrafındaki güzel yerlerde gezip konaklama imkânı da sunan Kaz dağları, eğer henüz görmediyseniz ciğerlerinize oksijen depolamak için en güzel tercih olacaktır.

Sonbahar Tatili İçin Gidilebilecek En İyi 10 Yer Önerisi

Cunda

Son dönemlerde adından oldukça sık bahsettiren Cunda, hem tarihi dokusu hem de denizi ile her mevsimi doyasıya yaşayabileceğiniz yerler arasında yer alıyor.

Sonbahar Tatili İçin Gidilebilecek En İyi 10 Yer Önerisi

Assos

Biri tarih mi dedi? 3 bin yıllık tarihi ile sizi sarıp sarmalayan Assos, tarik kokan sokaklarında size muhteşem deneyimler vadediyor. Köylerin içinde konaklama yapabileceğiniz butik otel ve pansiyonlar da varlığını bilerek harika bir hafta sonu kaçamağı yapabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load