Sonbahar /Kış Sezonu Trendleri

Sonbahar /Kış Sezonu Trendleri, XL Şallar ve XL Aksesuarlar, Galaktik Tema, Şapkasız Çıkma, Gotik- Çicekler

Havalar serinlemeye başlamışken, 2017-2018 Sonbahar/Kış koleksiyonları vitrinlerde çoktan yerlerini aldı bile. Sezonun hit parçalarına ve sokak stili trendlerine bir göz atalım.

Nostaljik Ekose

İskoçlarla özdeşleşen ve modanın klasikleri arasında bulunan ekose desen, yeni sezonda güncel yorumlamasıyla karşımızda. Tartan olarak da adlandırılan ekose, deri ve vinil kumaşlarla kombinlendiğinde rock-chic bir havaya bürünürken, çiçek desenleriyle ve volanlarla buluştuğundaysa feminen bir hal alıyor.

Sonbahar /Kış Sezonu

Romantik Kadife

Sonbahar ve Kış aylarına damgasını vuracak doku – Kadife! Yumuşak dokusu, silüete asalet katan duruşu ve farklı renklerdeki uyarlamasıyla yeni sezonda kadife altın çağını yaşıyor. Tüm moda evleri kadifeyi elbise, ceket, pantolon, eşofman, ayakkabı ve çantalarda kendine özgü yorumluyor. Ancak tabii ki kadifeye en yakışan renk; kırmızı.

Sonbahar /Kış Sezonu

Sezonun Rengi- Kırmızı

Kış aylarında modada kırmızı rengin hakimiyeti var. Kırmızıyı kombininizin statement parçası olarak kullanabilir ya da monokrom kırmızı giyinip daha iddialı bir silüet yaratabilirsiniz. Her tonda kırmızı; palto, bot, elbise ve takımlarda ön planda.

Sonbahar /Kış Sezonu

Karl Lagerfeld’in yeniden yorumlamasıyla Fendi’nin Gigi Hadid ve Kendall Jenner’la sunduğu yeni reklam kampanyasında, kombinler mektuplarda kullanılan kırmızı balmumu damgasından esinlenen kırmızı çizmelerle tamamlandı. Yeni koleksiyonda Fendi’nin ikonik logosu tersten yorumlandı ve kırmızı, mavi ve kahverengi renklere ağırlık verildi.

Sonbahar /Kış Sezonu

Gotik- Çicekler

Romantizm ve feminenlikle özdeşleşen çiçek deseni, bu sezon daha gotik ve dramatik bir yorumlamayla karşımızda.

Sonbahar /Kış Sezonu

Çiçekli elbiselerinizi kovboy çizmeleriyle kombinleyip Western havası ya da deri ve metal parçalarla kombinleyip daha punk bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sonbahar /Kış Sezonu

Galaktik Tema

Özellikle 1960’larda modada çokça işlenen uzay çağı teması bu yıl metalik ışıltısı ve fütüristik looklarıyla tüm moda evlerinin koleksiyonlarında.

Sonbahar /Kış Sezonu

Cosmos temasıyla Paris Grand Palais’te gerçekleştirdiği uzaya füze fırlatma konseptli defilesiyle Chanel, bu yıla damgasını vurdu. Yıldız, gezegen, galaktik desenler ve gümüş metalik yansımalarla bu akıma siz de ayak uydurabilirsiniz.

Sonbahar /Kış Sezonu

Şapkasız Çıkma

Çeşit tür şapkalar birçok markada Sonbahar/Kış sezonunda ön planda. Milano ve Paris moda haftalarında Bella Hadid ve Chiara Ferragni gibi birçok it-girl’ün de sokak stili kombinlerinde göze çarpan, 1950’lerde Marlon Brando’nun “On the Waterfront” filminde taktığı tür şapkalar sezonun yıldızı olmaya aday.

Sonbahar /Kış Sezonu

Athleisure trendinin bir parçası olan beyzbol şapkaları da sokak stilinizin tamamlayıcısı olabilir.

Bu hafta Paris Moda Haftası’nda nehir kıyısı konseptiyle Chanel de naylon şapkalarıyla İlkbahar/Yaz’18 sezonunda da şapka trendinin devamını müjdeliyor.

Sonbahar /Kış Sezonu

XL Şallar ve XL Aksesuarlar

2017’ye damgasını vuran ekstravagan hava, yeni sezonda da devam ediyor. Adeta bir battaniye görünümü veren x-large şallarla soğuk kış günlerinde kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Sonbahar /Kış Sezonu

Devasa küpeler bob kesim ya da hafif toplanmış saçlarla silüeti güçlendiren aksesuarların başında geliyor.

Sonbahar /Kış Sezonu

İnci’nin Yükselişi

Rönesans’tan beri kraliyet ve asillerin mücevherleriyle özdeşleşen inci, yeni sezonda yeni uyarlamasıyla kıyafetleri süslüyor. Bu yıl Floransa’daki “GUCCY” Cruise defilesiyle adeta özüne bir saygı duruşunda bulunan Gucci, yüz aksesuarlarında ve kıyafetlerde incinin gelişinin habercisiydi.

Sonbahar /Kış Sezonu

Jean pantolon ve montların kenar işlemelerinde, ayakkabıların topuklarında, paltoların yakalarında ve tabii ki takılarınızda inciye yer açın.

Sonbahar /Kış Sezonu

Instagram: @burcubaturr

Burcu Batur

Burcu Batur

Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra, İngiltere'de University of Essex'te Uluslararası Yönetim ve Moda Yönetimi ile ilgili Master eğitimimi tamamladım ve Türkiye'de Vakko Esmod akademisinin Stil Danışmanlığı sertifika programını bitirdim. Hem bireylere hem kurumsal firmalara stil danışmanlığı yapmaktayım. Kadin.com ve At Dünyası binicilik dergisinin moda editörlüğünü yapmaktayım.