Sonbahar Aylarında Sahip Olmanız Gereken Oje Renkleri

Sonbahar Aylarında Sahip Olmanız Gereken Oje Renkleri, Bakır Tonları İle Tırnaklarınız Işıldayacak, Ten Rengi Her Zamanki Gibi Vazgeçilmezim

Sonbahar yılın en sevdiğim dönemi olabilir. Bunun en büyük nedeni ise sonbaharda doğanın büründüğü o yumuşacık renkler. Doğanın dönüşümü pek tabi tarzımıza da yansıyor. Yazın hareketliliği ve canlılığından sonra yavaşlamaya başlıyor ve toprak tonlarına, kızıllar ve bordolara, natürel renklere hayatımızda daha fazla yer açmak istiyoruz. Peki siz de benim gibi oje konusunda az ve öz bir koleksiyona sahip olmak isteyenlerdenseniz, tırnaklarımızı sonbahara hazırlamak için hangi renklere sahip olmamız gerekiyor?

Sonbahar aylarinin favori renkleri bordolar ve mürdümleri tırnaklarınıza da taşıyın!

Bordo Ojeler Sonbahar Aylarının Tartışmasız Favorisi

Sonbahar Aylarında Sahip Olmanız Gereken Oje Renkleri

Sizce de sonbahara en çok yakışan renk bordo değil mi? Benim hem kıyafetimde hem makyajımda hem de sonbahar – kış sezonu boyunca kullanmayı en sevdiğim renklerin başında bordo geliyor. Hal böyle olunca en sevdiğim ojelerimde de bordo ojem başı çekiyor.

Bordo ojenizi en basit haliyle altın renkli ve bol ışıltılı bir ojeyle hareketlendirebilir ve göz alıcı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Sonbahar Aylarında Sahip Olmanız Gereken Oje Renkleri

Morun En Güzel Hali; Mürdüm

Morlar özellikle de mürdüm tonları da yine sonbaharla birlikte gönlümüzü fetheden renkler. Ve bence hemen her ten rengine ve tırnak şekline yakışan bir renk. Son yıllarda markaların bu tonlara ağırlık vermesi ve renk skalasının genişlemesiyle birlikte sonbahar – bordo ikilisinin tahtına göz dikmiş bir renk olarak da adlandırabiliriz aslında mürdüm rengini.

Sonbahar Aylarında Sahip Olmanız Gereken Oje Renkleri

Ten Rengi Her Zamanki Gibi Vazgeçilmezim

Ten rengi nam-ı diğer nüde ojeler her sezon için kullanabileceğiniz favori renklerden. Bu nedenle ben genellikle bu renk ojeleri satın alırken Essie gibi fiyat olarak yüksek olan markalara yatırım yapmaktan kaçınmıyorum. Yüksek fiyatlı markaların dışında artık yerli markalar da bu tonlarda da geniş bir renk sıkalası mevcut. Hatta Pastel markasının “Nude” renkler için ayrıca çıkardığı bir koleksiyon bile mevcut.

Sonbahar Aylarında Sahip Olmanız Gereken Oje Renkleri

Sonbahar Aylarında Sahip Olmanız Gereken Oje Renkleri

Gri tonları Son Yıllarda Her Sezon Favorilerimden

Gri ojeyi sanıyorum ilk kez 2009 ya da 2010 yılında Chanel defilesinde görüp aşık olmuştuk. O dönemde oje rengi olarak çok enteresan bir renk olarak görünen “gri” de aynı şekilde nüde ojeler gibi artık uygun fiyatlı markalarda bile karşımıza çıkan bir renk ve oje koleksiyonlarımızın vazgeçilmez renklerinden biri haline gelmiş durumda.

Sonbahar Aylarında Sahip Olmanız Gereken Oje Renkleri

Bakır Tonları İle Tırnaklarınız Işıldayacak

Bakır rengi sonbahar aylarında tekstilde fazlaca kullanılan bir renk ancak son yıllarda ojelerde pek tercih etmiyorduk. Gri ojeler gibi hayatımıza bir daha çıkmamak üzere mi girdi henüz bilemiyorum ama bu sezonun favori oje renklerinden biri kahverengi olacak. Bu renkte diğerlerinin aksine mat tonları değil de sedefli alternatifleri tercih edeceğiz.

Sonbahar Aylarında Sahip Olmanız Gereken Oje Renkleri

Ben tüm sonbahar ve kış ayları boyunca elimdeki bu 5 oje rengini kullanacağım. Çünkü fazla sayıda ojeye sahip olmak evde kalabalıktan başka bir şeye neden olmuyor açıkçası. Sizin sonbahar için en sevdiğiniz oje renkleri hangileri? Bizimle paylaşın!

Seher Polat

Seher Polat

2009 yılında Anadolu Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla ilişkiler bölümünden mezun oldum. O tarihten bu yana birçok reklam ajansında stratejist ve müşteri ilişkileri yöneticisi olarak lokal ve uluslararası markalar ile çalışma firsatı yakaladım. Bir yandan da 2010 yılından bu yana güzellik konusundaki merakımı hem kendi bloğumda hem de farklı mecralarda yaptığım paylaşımlarla gidermeye çalışıyorum. Güzellik, makyaj, cilt bakımına dair paylaşımlarıma artık Kadin.com ve Youtube kanalımdan devam ediyorum.