Son Dönemlerin En Popüler Netflix Dizileri

Önce ilk karşılaştığımızda hepimize “acaba mümkün mü” dedirterek kafa karışıklığına sebep olan, ama gayet güzel ilerleyen senaryoları ve azımsanamayacak boyutta izleyici kitlesi ile bizleri şaşırtan Youtube dizileri, sonrasında neredeyse hemen herkesin evine girmeyi başaran Dünyanın en büyük online dizi/film izleme platformu Netflix... Bu dizi ve film kanallarının bir şekilde hayatımızı etkildiği ve bizlerden adeta birer dizi canavarı yarattığı kesin. Siz de gelişen dizi sektöründe kendinize izleyici koltuğunda bir yer ayırmak istiyorsanız ve bunun için ihtiyacınız olan şey sadece birkaç öneri ise bu yazımız tam size göre!

La Casa De Papel

İzlemekten ve izletmekten kesinlikle pişman olmayacağınız bir dizi ile başlayalım; La Casa De Papel.  İlk yayınlandığı ülke olan İspanya’da ve akabinde Netflix’in hayatımıza girmesi ile ülkemizde pek çok kişi tarafından övgü ile karşılanan bu dizi, özellikle 20 yaş üstü kitleyi kendine hayran bırakmayı başarmış, tabir-i caizse birçok milletten dizi tutkunlarını kasıp kavurmuştur.

Orijinalinde ilk sezon 9 bölümü, ikinci sezon 6 bölümü yayınlanan ve toplamda 15 bölümden oluşan dizi,  Netflix ile beraber ülkemizde her bölüm 40- 45 dakika sürecek sekilde yeniden düzenlenmiş, bir sezonda toplam 13 bölüm şeklinde planlanarak izleyici ile buluşmuştur.

Bu muhteşem dizinin konusu ise şöyle;  lakabı profesör olan gizemli bir adam İspanya Kraliyet Darphanesi'ni soymak gibi büyük bir işe kalkışmak için kollarını sıvamıştır. Bu görevde ihtiyacı olan tek şey ise ona yardım edebilecek, soygun işinde uzman ekip arkadaşlarıdır. Profesör ve ekibi 5 ay boyunca bir evde kapanarak soygunu en ince ayrıntısına kadar planlarlar ve bu 5 ayın sonunda da harekete geçerler. Ama bu süreçte unuttukları ve hesaba katmadıkları pek çok şeyin olduğunu sonradan farkedeceklerdir...

Dizideki tüm karakterler kendi içlerinde ayrı renklerde kişiliklere sahip. Belki de izleyicileri kendisine bağlayan da tam olarak budur. Fakat emin olduğumuz bir şey varsa o da hiç kuşkusuz bu dizi finalde tadı damağınızda kalacak ender dizilerden biri olacak.

Castlevania

Anime severler buraya! Günümüzde video oyunlarının film haline getirilmesine artık alıştık. Peki ya bu oyunlar her bölümünü soluksuz izleyebileceğiniz birer dizi haline getirilirse? İşte Castvania o muhteşem dizilerden biri! Konami’nin en başarılı işlerinden biri olarak kabul edilen bu oyun serisi artık Netflix’e ait bir dizi projesi. İlk sezonda 4 bölüm yayınlanan dizi, önümüzdeki günlerde de Netflix izleyicileri ile buluşmaya devam edecek.

X-Men, Iron Man, Blade, Wolverine gibi Marvel karakterlerinin anime projelerinde imzası bulunan Warren Ellis’in yazar ve yapımcı olarak karşımıza çıktığı bu proje, sezonun en popüler anime dizilerinden biri olacak gibi görünüyor.

Dizinin konusu ise şöyle; 1400’lü yıllarda Wallachia üzerinde oldukça güçlü ve otorite sahibi bir kilise bulunmaktadır.  Bu öyle bir güçtür ki sosyal ve politik her konuda egemenlik sahibidir. Oldukça zeki ve idealist biri olan doktor Lisa, bu kilisenin otoritesini temellerinden sarsmak için her türlü girişimde bulunmaya hazırdır. Bu amaçla Dracula yani nam-ı değer korkunç Vlad ile çalışmaya başlar ve ikili kısa zamanda yakınlaşır. Bu durumdan memnun olmayan kilise ise otoritesini kullanarak Lisa’yı cadılık suçu ile ölüme mahkum eder ve dönemin infaz usüllerince öldürür. İntikam için gelen Vlad’a karşı koyabilecek tek kişi ise Trevor Belmont olacaktır.

Özellikle animasyon sevenlerdenseniz ve tam bir gerilim bağımlısıysanız bu dizi tam size göre! Şimdiden iyi seyirler!

The OA

Netflix’in son gözdesi The OA, 8 bölümlük ilk sezonunu büyük bir hayran kitlesini merakta bırakarak tamamladı. İzleyicilerin oldukça beğendiği dizi, bilim kurgu temasına ek olarak fantastik ve doğa üstü ögeleri de bünyesinde barındırarak çok farklı bir proje olarak karşımıza çıktı. Durum böyle olunca hitap ettiği izleyici kitlesi de bir o kadar geniş oldu.

Bu ilgi çekici dizinin konusu ise şöyle; gizemli bir şekilde ortadan kaybolan görme engelli Prairie Johnson, 7 sene sonra gözleri görür bir halde geri döner. Köyüne giden Prairie, köylüler tarafından farklı tepkilerle karşılaşır. Bu genç kadın, bazılarının mucize olarak gördüğü bazılarının ise korkarak yaklaştığı biri haline gelmiştir. Aradan geçen yıllarda neler yaşandığı ise tam bir gizem konusudur ve Prairie başına gelenleri bir sır gibi saklamaktadır.

Bakalım dizinin ilerleyen bölümlerinde usta senaristler izleyiciler için nasıl sürprizler hazırlayacak.

Marco Polo

Bir insan 70 yıllık yaşantısına ne kadar macera sığdırabilir ki? Marco Polo’nun efsanevi yaşamını anlatan bu dizi tam da bize bunu kanıtlamak amacıyla yaratılmış! Dünyanın en büyük ve aynı zamanda ilk maceraperesti Marco Polo, yakın zamanda çekilen bu dizi ile izleyicilerle buluştu ve ilk sezonunun finalini başarı ile gerçekleştirdi.

Marco Polo, her ne kadar ünlü bir tüccar ve gezgin olarak bilinse de, aslında bilinmeyen ve kitaplarda sıklıkla rastlanmayan pek çok karakteristik özelliklere, aile ilişkilerinde ve Kubilay Han ile olan bağında her daim derinlerde kalmış olan bazı sırlara sahip biriydi. Bu dizi de bu noktaları aydınlatıyor ve bizi adeta geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Hikayenin daha nerelere akıp gideceği ve Marco Polo’nun içinde bulunacağı birbirinden heyecanlı maceralar için maalesef ikinci sezonu beklemekten başka şansımız yok. Ancak biz beklemeye değeceğinden fazlasıyla eminiz.

No more pages to load

No more pages to load