Sömestr Tatili Bitmeden Çocuklarla Yapılacaklar

Sömestr Tatili Bitmeden Çocuklarla Yapılacaklar? Sömestr Tatili İçin Güzel Etkinlik Önerileri, çocuk etkinlikleri Kadin.com'da

Miniklerin dört gözle beklediği sömestr tatili geldi ve neredeyse bitmek üzere. Geride son 1 hafta kalmışken zaten yıl boyunca dersten bunalmış olan çocukları evde tutmayı da hiçbir ebeveyn istemez, değil mi? Hal böyle olunca anne babalar, bu yarıyıl tatili süresince miniklerle birlikte yapılabilecek aktivitelere dört kolla sarılıyor. Eğer siz sömestr tatilinde çocuklarla birlikte neler yapacağınıza karar vermediyseniz, biz size biraz ipucu verebiliriz.

Sömestr Tatili İçin Güzel Etkinlik Önerileri

 • Mutlaka Yeşilliğe Karışın

Evet, biliyoruz şehirde yeşil alan bulmak biraz zor, ama hala elimizde avucumuzda oksijeni ciğerlerimize çekebileceğimiz birkaç park ve orman bulunuyor hala. Hava soğuk dahi olsa sımsıkı giyinerek  minikleri  yeşilliklerle buluşturabilir, doğal ortamda oynamasını, hayvanlarla iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

 • Adalara Gidin

Marmara’nın incisi Prens Adaları, kışın bir başka güzel. Miniklere şehrin yanı başında bir cennet  hediye etmek istiyorsanız kesinlikle bir vapura atlayıp iyot kokusu ile çevrelenmiş adalara gitmelisiniz.

 • Oyuncak Müzesi İle Siz De Çocukluğunuza Dönün

Sunay Akın’ın Oyuncak Müzesi her çocuğun hatta yetişkinin dahi mutlaka gitmesi gereken müze. Oyuncak Müzesi’nde çocuğunuzla birlikte kendi çocukluğunuza dönerken zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyeceksiniz bile.

Sömestr Tatili

 • Kutu Oyunlarına Yönelin

Her gün dışarı çıkma imkanınız olmayabilir. Zaten tatil demek sokak demek de değildir. O yüzden çocuğunuzla birlikte ailece kutu oyunları oynayabilir, beraber vakit geçirmenin tadını çıkarabilirsiniz.

 • Arkadaşlarını Çağırın

Son günlerde en azından bir gün arkadaşlarının eve gelmesine fırsat tanıyın. Çocuklar bir odada oyunlar oynarken siz de arkadaşlarının anneleri ile salonda bir kahve keyfi yapabilirsiniz. Biliyoruz, sonrasında evi toparlarken çok yorulacaksınız, ama onların şen kahkahaları ve mutlu yüzleri gözünüzün önünden hiç gitmeyecek.

 • Spor Aktivitesinde Bulunun

Çocuğunuzun yeni bir spor dalına başlaması için bundan daha iyi bir zamanlama olamaz. Kayak, tenis, basketbol, yüzme gibi sporlara sömestr tatilinde başlamasını sağlayın. Okul başladığı zaman da hafta sonları spor programına devam ederek hayatına sporun yararlarını sokabilir.

 • Lunaparka Gidin

Kendi çocukluğunuzu hatırlayın, lunaparklar ne kadar da eğlenceli geliyordu, değil mi? Yoksa hala lunapark kelimesini duyduğunuzda içiniz kıpır kıpır mı oluyor? E o zaman bu sömestr tatilinde çocuklarınızla birlikte lunaparkın altını üstüne getirmek sizin de hakkınız.

Sömestr Tatili

 

 • Atölye Çalışmalarına Katılın

Çocuğunuzun ilgisini çekecek birçok atölyeler sömestr döneminde programlar düzenliyor. Bu programlar hakkında bilgi edinerek çocuğunuzun becerilerini geliştirebileceği atölye etkinliklerine katılabilirsiniz.

 • Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırın

Kitap okumayan nesillerin yetişmesine izin vermeyin. Çocuğunuz ufak yaştan kitap okumaya başlarsa çok daha esnek bir düşünce yapısına sahip olacaktır. Günde en az 1 saatini kitap okumaya ayırmasını isteyin. Başta bu durumdan sızlansa da emin olun size teşekkür edeceği günler gelecektir.

sömestr tatili

 

 • Sanatla Buluşturun

Mutlaka birkaç kez tiyatro ve sinemaya götürün. Animasyon filmleri ve çizgi filmlerle çocuklarınızın keyifli saatler yaşatırken tiyatronun sihirli dünyasıyla ufak yaştan tanışmasını sağlayın.

 • Bir Gün Hiçbir Şey Yapmayın

En azından bir gün boyunca hiçbir şey yapmayın. Bütün gün boyunca canının sıkıldığını söyleyip sızlansa da onun tek başına bir şeyler üretmesini bekleyin. Böylece hayal dünyasını geliştirmesine yardımcı olacaksınız.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();