Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Siyah Noktalar Nasıl Geçer ? Siyah noktalar cildinizde en çok sizi ve çevrenizdeki rahatsız eden ufak detaylar içinde yer alır. Bunun çözümü ise çok kolay!

Yağlı ciltler için en sıkıntılı cilt problemlerinden biri olan siyah noktalar, kişiyi oldukça rahatsız eden bir durumdur. Açık gözeneklerin hava ile buluşmasından kaynaklanan siyah noktalar görüntüsü sebebiyle kişiyi rahatsız ederken, ileri ki zamanlarda önlem alınmadığı takdirde çok daha fazla sorun yaratabilir. Bütün cilt rahatsızlıkları için ilk kuralın cildimizi düzenli olarak temizlemek ve cildinize düzenli olarak bakım uygulamak olduğunu hatırlatırız.

Düzenli aralıklarla yapacağınız doğal cilt ve yüz maskeleri ile hem cildinizin nem ihtiyacını karşılayıp arındırmış olursunuz hem de temiz bir cilt ile görünüşünüzü de mükemmele kavuşturmuş olursunuz.

Siyah Noktalar İçin Kendinizin Yapabileceği Yöntemler

Hazır alabileceğiniz ürünlerin yanı sıra evde kendinizin hazırlayabileceği ürünler sayesinde de cildinizdeki siyah noktalardan kurtulmanız mümkün. Hazır alınan ürünlerin içine karışan doğal olmayan ürünler yerine evde tamamen doğal ürünler ile maskeler hazırlamak isteyenler için bir kaç önerim olacak.

Kil İle Gelen Güzellik

Kil geçmişten günümüze hemen hemen herkesin cilt güzelliği için kullanıp harika sonuçlar aldığı efsanevi bir ürün olarak maskelerin ilk sırasında yer alır. Su ve kil karışımını cildinize sürüp 15 - 20 dakika beklettikten sonra ılık su yardımı ile yüzünüzü yıkadığınızda ortaya çıkacak olan arınmış cilt görünümüne hayran olacaksınız.

Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Karbonat İle Gelen Güzellik

Sivilceleri geçirmek için oldukça başarılı bir yöntem olan karbonat maskesi, aynı zamanda siyah noktaların tedavisinde de oldukça başarılı sonuç veriyor. 2 yemek kaşığı karbonatı maden suyu ile karıştırarak elde edilen karışımı cilde masaj yaparak sürüyorsunuz. Bekleme süresinden sonra ılık su yardımı ile temizlenen cilt böylelikle nefes almaya başlıyor.

Şeker İle Hazırlanan Peelingler

Evde zahmetsizce peeling hazırlama yolu varken neden paranızı sokağa atasınız ki? Badem yağı ya da zeytinyağı ile şeker karışımını yüzünüze nazik hareketler eşliğinde sürerek cimrinizdeki ölü derileri temizleyebilir, böylelikle siyah nokta oluşumunu ortadan kaldırabilirsiniz. Yaptığınız karışımı karanlıkta ve cam kavanoz da saklamayı unutmayın.

Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Cilt bakımı ile ilgili her şeyi bulabileceğiniz Kadin.com adresinden ihtiyacınız olan her konu hakkında detaylı bilgilere ulaşmanız mümkün. Siyah noktalarınızı yüzünüzden atmış olmanız onların tekrar çıkmayacağı anlamına gelmez. Özellikle bakım sonrası cildinizin bir tonik ya da gül suyu ile mutlaka silinmesi gerekir. Böylelikle gözeneklerinizi sıkılaştırmış olacağınızdan yeni siyah nokta oluşumunu engellemiş olursunuz. Tonik ile yüz temizleme işlemini düzenli olarak her gece uygulamayı unutmayın. Böylelikle hem çok daha nemli ve temiz hem de çok daha sıkı bir cilde sahip olacaksınız.

No more pages to load

No more pages to load